پیشنهادات ویژهکادوی تولد

قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

در ادامه این مطلب در جشن پلاس، قصد داریم تا به شما بگوییم چه قلمی با چه قیمتی و از کجا می‌تواند گزینه مناسب برای خرید یک قلم هدیه باشد.

قلم به‌عنوان یکی از هدیه‌های مناسب برای همه افراد است، اما سؤالی که بعد از طرح این مسئله پیش می آید این بود که با توجه به بازار ایران، کدام برندها و کدام قلم‌ها می‌توانند مناسب ترین قلم هدیه  باشند و اینکه از کجا می‌توان این قلم‌ هدیه را تهیه کرد و از صحت و اصالت آن‌ها باخبر شد. در ادامه این مطلب در جشن پلاس، قصد داریم تا به شما بگوییم چه قلمی با چه قیمتی و از کجا می‌تواند گزینه مناسب برای خرید یک قلم هدیه باشد.

قلم هدیه

فریدون مشیری در مورد قلم می‌گوید: ای همراه، ای همزاد، ای هم سرنوشت، هردومان حیران بازی‌های دوران زشت. شاید  شما هم بگویید که دوران استفاده از قلم تمام‌شده است؛ کیبورد و امکانات دیجیتال جای قلم را در معادلات انسانی و اجتماعی گرفته است و این روزها قلم دیگر مثل روزهای قبل کاربردی ندارد، پس چرا باید یک کالای غیرکاربردی مثل قلم هدیه بدهیم.

ممکن است  این روزها قلم به کار  نویسنده‌ها نیاید اما به کار مدیری که باید زیر نامه ها را  امضای تائید بزند خواهد آمد. امضا، هویت اصلی و جدانشدنی مدیران است که همچنان و شاید برای سال‌ها هنوز به کار خواهد آمد. پس قلم می‌تواند به‌عنوان یک هدیه در کنار مدیر باشد و کاربردی باشد. یک ‌قلم  هدیه خوب و ارزشمندی برای هر مدیری است، پس درباره  اینکه قلم می‌تواند کالایی مناسب برای هدیه به مدیران باشد شک نکنید.

قلم هدیه ارزشمند چه ویژگی هایی باید داشته باشد

ای برای یک امضای لاکچری How to buy a luxury pen 1 - قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری
قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

قبل از هر چیز باید بدانسم که ارزش هر قلم به رقص آن بر روی کاغذ است. اما ما در اینجا می‌خواهیم راجع به ارزش فیزیکی قلم  هدیه صحبت کنیم، پس باید به نکات زیر باید اشاره‌کنیم.

فاکتور ابتدایی در ارزش‌گذاری بر روی قلم  هدیه، برند سازنده آن است، مهم است که کدام برند سازنده قلم باشد، نام برند می‌تواند ارزش قلم هدیه را مشخص کند. فاکتور بعدی تعداد ساخته‌شده از آن قلم  است. بیشتر قلم‌ها ارزششان به تعداد پایین ساخت آنهاست و هر چه تعداد تولید یک ‌قلم هدیه کمتر باشد آن قلم قیمتی‌تر خواهد بود. نکته دیگر دست‌ساز بودن قلم هدیه است. بخش عمده‌ای از قلم‌های ارزشمند و قیمتی دست‌ساز هستند و ارزش آنها به دست‌ساز بودن است.

برندها ارزشمند برای قلم هدیه کدام ها هستند

اگر در مورد بازار جهانی حرف بزنیم باید به سراغ نام‌هایی چون آرارا ایتالیایی یا کارتیر و دوپون باشیم. برندهایی که در بازار ایران  کم یاب هستند و پیدا کردن آن‌ها ساده‌ نیست؛ ما می‌خواهیم برندهای قابل‌دسترس تری را برای خرید قلم هدیه  معرفی کنیم.

مون بلان

ای برای یک امضای لاکچری How to buy a luxury pen 3 - قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری
قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

یکی از ارزشمندترین قلم‌های موجود در بازار مون بلان است و نمونه چینی آن‌هم  در بازار بسیار است! وقتی به دنبال این قلم هستید به نمونه‌های چینی بسیاری برخورد خواهید کرد. نمونه‌هایی که شباهت بسیاری به قلم‌های اصلیل این برند دارند. راه شناخت اصلی از فیک این برند قیمت قلم هدیه است. در بازار ایران تقریباً نمی‌توان قلم مون بلان زیر یک‌میلیون تومان را پیدا کرد. قلمی با برند مون بلاد اما باقیمتی زیر یک ‌میلیون تومان به‌احتمال فراوان فیک و تقلبی هستند. شناسنامه‌دار بودن این قلم‌ها ویژگی دیگر است. قلم‌های این برند همگی با شناسنامه و شماره سریال هستند و از طریق وب‌سایت این شرکت اصالت آن‌ها را می توان ‌پیگیری کرد.

پارکر، شیفر، لامی و گراف

ای برای یک امضای لاکچری How to buy a luxury pen 4 - قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری
قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

این سه برند در درجه پایین‌تر از مون بلان دارند، البته این برندهایی هم باارزش و گران‌قیمت هستند. قیمت این برندها در بازار ایران از 100 هزار تومان آغاز می‌شود، نمونه‌های فیک کمتری در بازار وجود دارند. اما باز هم در بازار نمونه‌های فیک این برند  نیز یافت می‌شود. اصالت این برندها را هم می‌شود از روی شناسنامه تشخیص داد. این برندها برای قلم‌های خود شناسنامه و شماره‌سریال در نظر گرفته‌اند که از طریق وب‌سایت  قابل‌پیگیری است. در بازار ایران این قلم‌ها از 100 هزار تومان تا ۲ یا سه میلیون تومان پیدا می شود. البته نمونه‌های گران‌تری  نیز در بازار وجود دارد. قلم هدیه برند گراف محصول کارخانه فایبرکاستل است و درواقع کالاهای لاکچری این برند با این نام به بازار عرضه شده است.

یوروپن، ملودی، ایپلومات

ای برای یک امضای لاکچری How to buy a luxury pen 5 - قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری
قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

در انتهای جدول برندهای لاکچری این سه برند قرار دارد. سه برند چینی که در بازار فیک وجود ندارد و کپی نیستند و قلم‌های خوبی را به نام برندهای خود تولید می‌کنند. یوروپن در بازار ایران به تعداد زیاد وجود دارد و محصولاتی بانام‌های مشاهیر ایرانی تولید کرده است، ازجمله مجموعه قلم‌ هدیه کوروش کبیر، خیام و یا حافظ که توسط این کمپانی چینی تولید می شود. این برند هم محصولات را با شناسنامه و شماره‌سریال عرضه می‌کند و قلم‌ها در وب‌سایت کمپانی قابل‌ردیابی است. قیمت این برند اما از نمونه‌های دیگر در بازار ارزان‌تر است. قیمت‌ این برندها از ۴۰ تا 50 هزار تومان شروع می شود. نمونه‌های ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزارتومانی هم در بازار به نام این برند ها موجود است. به‌طور مثال پک قلم هدیه خیام این برند در دو مدل، نقره‌ای حدود هشت‌صد هزار تومان و طلایی حدود یک‌میلیون و دویست هزار تومان در بازار ایران وجود دارد.

 

از کجا بخریم؟

ای برای یک امضای لاکچری How to buy a luxury pen 7 - قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری
قلم هدیه ای برای یک امضای لاکچری

 

حالا که با برندهای موجود در بازار آشنا شدید، سؤال بعدی این است که چطور و از چه طریق می‌شود این برندها را تهیه کرد. قبل از اینکه به شما بگویم از کجا می‌توان این برندها را تهیه کرد بهتر است بدانید که عمدتاً قلم‌های موجود در بازار به‌صورت شرکتی وارد می‌شوند و نمایندگی‌های این شرکت‌ها محل عرضه آن‌ها هستند. همچنین شما می توانید از سایت ما اقدام به خرید قلم هدیه بکنید.

 

 

 

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

× برای ورود به بحث، باید وارد شوید

    نوشته های مشابه

    دکمه بازگشت به بالا
    بستن
    بستن