تولد کودک

برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

این روزها برگزاری جشن تولد کودکان هم مثل جشن عروسی و جشن های دیگر شده است. هیچ خلاقیتی در آن نیست. تنها تفاوت آن کیک جشن تولد است.

برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

این روزها برگزاری جشن تولد کودکان هم مثل جشن عروسی و جشن های دیگر شده است. هیچ خلاقیتی در آن نیست. تنها تفاوت آن کیک جشن تولد است.

جشن تولد کودکان باید شاد و سراسر نشاط و هیجان باشد تا برای همیشه در خاطر یک کودک ثبت شود. ما اکثرا هرسال برای فرزندمان جشن تولد می‌گیریم و هزینه های زیادی برای برگزاری جشن تولد انجام می‌دهیم و مهمانان زیادی دعوت می‌کنیم اما باز هم فرزند ما آنطور که باید خوشحال و شاد نمی‌شود. دلیل آن چیست؟

یکی از دلایل آن می‌تواند این باشد که این روزها بیشتر جشن تولد هایی که ما برای فرزندمان می‌گیریم شبیه مهمانی های پر زرق و برقی است که بیشتر به منظور خودنمایی و به رخ کشیدن برای دوستان و آشنایان برپا می‌شود. درواقع می‌توان گفت بسیاری از ما در برگزاری جشن تولد برای فرزندمان تنها چیزی که در نظر نمی‌گیریم خود اوست. اینکه چه چیز دوست دارد و چیزهایی خوشحالش می‌کنند، دوست دارد چه مهمانانی دعوت کند، چه نوع  خوراکی هایی داشته باشد، چه نوع بازی هایی انجام دهد و مواردی از این قبیل.

چند مورد ساده در برگزاری جشن تولد برای یک کودک وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید یک جشن تولد خاطره انگیز و به یاد ماندنی را برای فرزندتان برگزار کنید. با ما همراه باشید.

تم تولد را به سلیقه او انتخاب کنیم

Kids Birthday Party Table e1434603133168 - برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان
برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

معمولا در برگزاری جشن تولد این روزها همه تم انتخاب می‌کنند. تم های کودکانه زیادی وجود دارد که می‌توانید آن ها را برای برگزاری جشن تولد فرزندتان انتخاب کنید. اما تمی که انتخاب می‌کنید باید مورد پسند و با انتخاب فرزند شما باشد. به عنوان مثال ممکن است شما تم کفشدوزک را بسیار جذاب بدانید و برای جشن تولد انتخاب کنید اما فرزند شما از این حشره خوشش نیاید و دوست داشته باشد یک تم مرد عنکبوتی برای تولدش داشته باشد. سعی کنید سلیقه شخصی خود را تا جایی که می‌توانید در نحوه برگزاری جشن تولد فرزندتان اعمال نکنید. فراموش نکنید که این تولد اوست نه تولد شما.

برگزاری جشن تولد در پارک

Summer bithday parties for kids - برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان
برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

یکی از ایده های خلاقانه ای که می‌توانید برای برگزاری جشن تولد فرزندتان استفاده کنید برگزاری جشن تولد در پارک است. کودکان معمولا بازی در فضای باز را خیلی دوست دارند. شما می‌توانید از مهمانانتان بخواهید که به پارک بیایند و جشن تولد فرزندتان را در پارک در کنار دوستانش برگزار کنید. این نوع جشن تولد برای یک کودک می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. همچنین می‌توانید از دوستان فرزندتان بخواهید که با دوچرخه های خود به پارک بیایند و یک مسابقه شاد دوچرخه سواری هم در جشن تولد برگزار کنید.

در انتخاب مهمان ها از او نظر بپرسید

dia del nino villaclub casas - برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان
برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

مطمئنن همه ما به جشن تولدی دعوت شده ایم که در اصل جشن تولد یک کودک بوده اما  تمام مهمان ها افراد بزرگ سال بوده اند و تنها تعداد کمی کودک در آن جشن حضور داشته اند. چنین جشن تولدی شاید برای شما و دوستانتان جذاب باشد و به شما خوش بگذرد اما مطمئنن برای کودکتان جذاب و دوست داشتنی نیست و حتی می‌تواند کسل کننده هم باشد. بهترین کار این است که در برگزاری جشن تولد برای فرزندتان و انتخاب و دعوت مهمان ها حتما از او نظر بپرسید و ببینید که دوست دارد چه کسانی در جشن او شرکت کنند. به عنوان مثال شاید او همیشه دوست داشته که در روز برگزاری جشن تولد خودش همه دوستان مدرسه اش حضور داشته باشند اما شما هرگز به چنین چیزی فکر نکرده باشید.

چه غذاهایی دوست دارد؟

kids birthday party food ideas - برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان
برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

انتخاب غذا یکی از موارد مهم در برگزاری جشن تولد است. سعی کنید برای این  جشن غذاهای مورد علاقه فرزندتان را تهیه کنید و بیشتر غذاهایی را در نظر بگیرید که مورد توجه و پسند همه کودکان است و با ذائقه آن ها جور در می‌آید. مثلا ماکارانی و یا ساندویج های خوشمزه بسیار مورد استقبال کودکان است و این غذاها را به نسبت غذاهای رسمی بیشتر دوست دارند.

بازی های کودکانه در جشن تولد

cheap ways to entertain kids at a party 1280x960 - برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان
برگزاری جشن تولد خلاقانه و شاد برای کودکان

در برگزاری جشن تولد برای فرزندتان از بازی های کودکانه غافل نشوید. معمولا بچه ها از مهمانی خسته می‌شوند و نمی‌توانند مثل بزرگترها تمام طول جشن را به شادی و پایکوبی پردازند. تنها چیزی که هیچ وقت بچه ها را خسته نمی‌کند بازی است. پس بهترین کار این است که بازی های کودکانه ای را برای جشن تولد فرزندتان در نظر بگیرید یا اتاقی را برای بازی بچه ها در نظر بگیرید و در آن اسباب بازی های زیادی بگذارید تا کودکان بتوانند هر موقع که خسته شدند به اتاق بازی بروند و بازی کنند.

سخن پایانی

در برگزاری جشن تولد و یا هر جشن دیگری همیشه ایده و خلاقیت حرف اول را می‌زند. هدف ما در جشن پلاس در اختیار شما قرار دادن ایده های خلاقانه، جالب و زیبا برای برگزاری جشن ها و مهمانی هایتان است. برای اطلاع از این ایده ها حتما با سایت جشن پلاس و مقاله های ما در این مورد همراه باشید.

هیچ نظری وجود ندارد

× برای ورود به بحث، باید وارد شوید

    نوشته های مشابه

    دکمه بازگشت به بالا

    [gravityform id="2" title="true" description="true" ajax="true"]

    بستن
    بستن