آرایش و زیبایی

10 روش کارآمد برای از بین بردن موی زیر پوستی برای زیباتر بودن در مهمانی

موی زیر پوستی در افراد احساس ناخوشایند ایجاد می کند و هرگز برای سلامتی تهدیدی محسوب نمی شود. یکی از علل اینکه افراد دچار مشکل موی زیرپوستی هستند، اصلاح یا وکس مو می باشد. در این مورد در زیر پوست مو بصورت دایره ای شکل جمع می شود که بصورت برآمدگی در روی پوست ظاهر می شود و سبب جراحت و عفونت می شود. در این مقاله جشن پلاس 10 نکته و روش کاربردی را جهت از بین بردن و جلوگیری از موهای زیر پوستی به شما جشن پلاسی های عزیز معرفی می کند.

موی زیر پوستی را چگونه از بین ببریم؟

لایه برداری منظم پوست اطراف محل بیرون زدگی موی زیرپوستی باعث جلوگیری از رشد آنها می شود. لایه برداری اطراف باعث می شود سلولهای مرده ای که مانع بیرون آمدن موها از زیر پوست شده اند از بین بروند و مو براحتی از زیر پوست بیرون آید. اگر هنگام لایه برداری مقداری از موهای زیر پوستی برون بود می توانید انتهای آن را بگیرید و بیرون بکشید.

مرطوب نگه داشتن پوست محل موهای زیر پوستی گاهی بدون نیاز به درمان های دیگر به خوبی باعث از بین بردن موهای زیر پوستی می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتی اگر پوستی مرطوب دارید که نیازی به مرطوب کننده ندارد باز هم از مرطوب کننده استفاده کنید.

همچنین قبل از اقدام به رفع مشکل موهای زیرپوستی بهتر است آن محل را نرم و آماده کنید. هر چه پوست نرم تر باشد موهای زیرپوستی راحت تر بیرون کشیده می شوند. در این روش به هیچ وجه از موچین برای بیرون کشیدن مو استفاده نکنید زیرا باعث تحریک پوست و تجمع باکتریها می شود. در این روش میتوانید پارچه ای گرم و مرطوب را روی پوست بگذارید تا پوست نرم و آماده شود.

عامل ایجاد موهای زیرپوستی

همانطور که در ابتدا گفته شد وکس واصلاح باعث ایجاد موهای زیرپوستی می شود، بنابراین سعی کنید از وکس و اصلاح منطقه ای از پوست ه که دارای موهای زیرپوستی است اجتناب کنید. زیرا باعث تحریک آن ناحیه می شود و شانس شما را در رشد موی طبیعی کاهش می دهد.

استفاده از موچین برای از بین بردن موی زیر پوستی هم توصیه می شود. درصورتی که مو بخودی خود سرباز نکرده و از زیرپوست بیرون نیامده، می توان با موچین انتهای آن را بکشید تا بیرون بیاید. اگر مو را از ریشه بیرون بکشید دوباره زیرپوستی رشد خواهد کرد، پس اجازه دهید مقداری رشد کند. برای استفاده از موچین بهتر است ابتد انوک موچین را با الکل استریل کنید سپس مو را بیرون بکشید.

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ها ی ضد آکنه می تواند در بسیاری از موارد باعث از بین رفتن موهای زیرپوستی شود. به این دلیل که برآمدگی که موهای زیرپوستی ایجاد می کنند شبیه آکنه می باشد. کرم ضد آکنه دارای اسید سالیسیلیک یا گلیکولیک باعث کاهش تورم و جلوگیری از عفونت محل موهای زیرپوستی می شود. بعد از استفاده از کرم محل را لایه برداری کنید تا لولهای مرده از بین بروند و مو سرباز کند و از زیر پوست بیرون بیاید.

در شیوه اصلاح صورتتان تجدید نظر کنید تا از رشد موهای زیرپوستی خلاص شوید. روش مناسب اینست که قبل از اصلاح از کرم مرطوب کننده یا نرم کننده برای نرم کردن پوست استفاده کنید. سپس با یک تیغ جدید با ملایمت و در جهت رویش مو بکشید. این روش تا حدی مشکل رویش موهای زیرپوستی را حل میکند.

استفاده از سرکه سیب

برای اینکه بدون احساس درد موی زیر پوستی را بیرون بکشید از سرکه سیب استفاده کنید. سرکه باید گرم باشد بنابراین یک حوله را گرم کرده و آغشته به سرکه سیب کنید. به مدت 5تا10 دقیقه و چندین مرتبه در روز روی قمت های دارای موی زیزپوستی قرار دهید. خواهید دید که به تدریج موها بیرون می آیند.

قبل ازینکه بخواهید موی های زیرپوستی را با درد بیرون بکشید،  روغن درخت چای و آلوئه ورا روی نواحی موی زیر پوستی بگذارید. این کار سبب کاهش قرمزی محل بیرون کشیدن موها و کاهش تورم می شود، همچین  باعث از بین بردن باکتریهای احتمالی اطراف موهای زیرپوستی می شود.

استفاده از لباس های تنگ هرچند دور از انتظار است ولی سبب ایجاد موی زیر پوستی می شود. اگر پس از اصلاح یا وکس لبا تنگ بپوشید باعث صاف شدن مو و زیر پوستی رشد کردن آنها می شود. بنابراین در چنین مواقعی استفاده از لباس گشاد توصیه می شود.

برای مطالعه مقالات در زمینه ترفندها و روش های زیبایی و شیک پوشی و بسیاری از موضوعات کاربردی و جذاب به سایت جشن پلاس سر بزنید.

این مطلب هم عالیه:
کدام رنگ لاک برای پوست شما در میهمانی جذاب تر است؟
برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن