آرایش و زیبایی

چگونه یک گوشواره مناسب برای میهمانی انتخاب کنیم؟

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت

گوشواره دارای انواع مختلفی است که میتواند هماهنگ با نوع آرایش و مدل مو انتخاب شود که باعث جذاب تر شدن آرایش و مدل مو می شود.

همراهان عزیز جشن پلاسی در این مقاله قصد معرفی روش هایی برای انتخاب مناسب گوشواره برای مهمانی ها داریم.

دو نکته ای که باید در انتخاب گوشواره ها مد نظر داشت یکی اینست که مد روز و جدید باشد و دیگری نیز متناسب با فرم صورت باشد.

۱- گوشواره مناسب با فرم صورت

افراد مختلف دارای فرم صورت گرد و مربعی و بیضی و قلبی و کشیده می باشند. که باید هنگام انتخاب گوشواره ها به آن توجه نمود زیرا گوشواره ها صورت را به حالت های مختلف پهن و باریک و کشیده و چاق نشان میدهد.

فرم صورت گرد

در فرم صورت گرد، صورت در قسمت گونه ها تا چانه عریض می باشد. در فرم صورت گرد گوشواره های گرد بزرگ، حلقه ای و دکمه ای استفاده نکنید زیرا گردی صورت را بیشتر نشان می دهند. در فرم صورت گرد باید از گوشواره بلند و آویزان استفاده کنید زیرا صورت را کشیده تر و لاغرتر نشان میدهد.

فرم صورت کشیده

چنانچه صورت شما کشیده و باریک است باید از گوش واره های میخی، آویز کوتاه یا حلقه ای متوسط تا بزرگ استفاده کنید. زیرا این مدل گوشواره پهنای صورت را بیشتر نشان میدهد. توجه کنید که هر نوع گوش واره گردی، صورت شما را عریض تر کرده و آن را پرتر نشان می دهد.

فرم صورت مربعی

اگر عرض پیشانی و فک در یک اندازه باشد به عبارتی فک مربعی شکل دارید و فرم صورت مربعی است. برای این نوع صورت به هیچ عنوان نباید از گوشواره های میخی مربعی استفاده نمود. بنابراین برای اینکه گوشه های صورت گردتر نشان داده شود باید از گوشواره ای مدل بیضی یا گرد و حلقه ای استفاده کنید.

Untitled 2 - چگونه یک گوشواره مناسب برای میهمانی انتخاب کنیم؟

فرم صورت قلبی

اگر پیشانی شما عریض تر از چانه تان بوده و صورت تان از نیمه به پایین شبیه به قلب باشد، صورت تان از نوع قلبی شکل است. در این صورت باید چانه نوک تیز خود را با گوشواره های لوستری یا اشکی متعادل کنید.

این مطلب هم عالیه:
برای داشتن یک آرایش شیک و ساده برای مهمانی چه باید کرد؟

گوشواره هایی که پایین آن ها پهن تر از قسمت بالای آن هاست، بخش پایین صورت تان را پر می کنند و به چهره شما تعادل می بخشند.

در فرم صورت قلبی شکل به دلیل اینکه پیشانی از چانه پهن تر است  باید قسمت پایین صورت به شکلی پر شود تا در صورت تعادل ایجاد شود.

با استفاده از گوشواره های لوستری یا اشکی که پایین پهن تری نسبت به قسمت بالای خود دارند و باعث پر شدن  بخش پایین صورت میشود، در صورت تعادل ایجاد کرد.

فرم صورت بیضی

در فرم صورت بیضی شکل می توان هر نوع گوش واره ای استفاده نمود بخصوص گوشواره مدل مثلثی و میخی که باعث بهتر نشان داده شدن گونه ها می شوند.

 

۲- گوشواره مناسب با استخوان بندی صورت

استخوان بندی صورت به سه شکل ظریف و متوسط و درشت نشان داده می شود. برای انتخاب اندازه و وزن گوش واره مناسب مهمانی باید استخوان بندی صورت را در نظر گرفت.

اگر دارای صورتی با استخوان بندی ظریف هستید می بایست انتخاب شما گوشواره هایی باریک و ظریف و کم حجم باشد.

چنانچه مدل استخوان بندی صورت متوسط است یعنی به خیلی ظریف است که صورت کوچک نشان داده شود؛ و نه استخوان بندی درشت و نمایانی دارد که صورت بزرگ دیده شود.

بهتر است گوش واره هایی با وزن و اندازه متوسط انتخاب کنید. چنانچه صورتی با استخوان بندی درشت دارید که صورت بزرگ جلوه داده می شود؛ در انتخاب گوش واره آزاد هستید و میتوانید هر نوع گوشواره را با هر اندازه وزنی را استفاده کنید.

۳- گوشواره مناسب با زمان و مکان

در زمان ها و مکانهای مختلف باید ظاهری متناسب با همان شرایط داشت که این مورد در استفاده ازنوع گوش واره هم صدق می کند.

این مطلب هم عالیه:
چگونه از پنکیک برنز برای مهمانی استفاده کنیم؟

در محیط غیر کاری هر مدل گوش واره را متناسب با شخصیت خود میتوانید بیندازید. ولی برای استفاده از گوش واره در محیط کار باید شرایط محیط کار را در نظر گرفت.

مثلا برای محیط کار با شرایط جدی باید بجای گوش واره آویز و حلقه ای از گوش واره طلای کلاسیک و ساده استفاده کرد. همچنین اگر دز مشاغل امور مالی یا حقوقی هستید نباید از گوش واره بزرگ استفاده کنید.

Untitled 1 - چگونه یک گوشواره مناسب برای میهمانی انتخاب کنیم؟

۴- گوشواره بر اساس استایل

گوشواره دارای استایل های مختلفی است که طرفداران خاص خودش را دارد. مثلا گوش واره های نوک تیز و دارای اشکال هندسی جزء استایل های شیک و مدرن می باشد و مختص طرفداران این نوع استایل است.گوش واره ای با طرح گرد و پیچ و خم دار هم برای افراد طرفدار استایل کلاسیک زنانه می باشد.

برای استایل های کلاسیک، گوش واره های ساده مثل حلقه ای و دکمه ای طلایی و نقره ای، و میخی نگین دار مناسب است. برای طرفداران استایل های هنری و خلاقانه گوش واره های آویز انتخاب عالی می باشد.

و اگر دوستدار استایل های راحت و غیر رسمی هستید و میخواهید زیاد جلب توجه نکند گوش واره های ساده و کوچک که اصلا براق و کار شده نباشد میتواند انتخاب خوبی باشد.

۵- گوشواره مناسب رنگ چهره

انتخاب گوش واره متناسب با رنگ پوست مهم است که دو نکته را باید رعایت کرد. فلزات طلایی و مسی مناسب برای کسانی است که پوستی با ته مایه گرم(زرد یا هلویی) دارند. به اصطلاح بهاری یا پاییزی اند.

جواهرات نقره ای و سربی نیز برای کسانی که دارای پوستی با ته مایه صورتی یا آبی اند (زمستانی یا تابستانی اند) مناسب است.

امیدواریم این مقاله برای شما در انتخاب نوع گوش واره برای مهمانی کاربردی و مفید باشد. همراهان عزیز جشن پلاسی  به بخش های جذاب سایت ما سر بزنید و از مطالب و نکات آموزشی و کاربردی آن در زمینه های مختلف استفاده کنید و لذت ببرید.

برچسب ها

2 نظرات

  • […] چگونه یک گوشواره مناسب برای میهمانی انتخاب کنیم؟ […]
  • […] چگونه یک گوشواره مناسب برای میهمانی انتخاب کنیم؟ […]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن