آرایش و زیبایی

چگونه برای مهمانی صورتی بدون کک و مک داشته باشیم؟

7 روش کاربردی برای از بین بردن کک و مک صورت

کک و مک معضل پوستی است که اکثر خانم های با رنگ پوست روشن با آن مواجه هستند.  لک های قهوه ای رنگ اند که می تواند دائمی باشد یا اینکه موقتی است و فقط در فصل های آفتابی ایجاد می شود. برای از بین بردن این لک ها روش های طبیعی و شیمیایی بسیاری وجود دارد. جشن پلاس در این مقاله 7 روش کارآمد جهت از بین بردن این لک ها را به شما دوستان جشن پلاسی پیشنهاد می کند.

روش های از بین بردن کک و مک صورت

دکلره کردن یک روشن شیمیایی است به دلیل اسیدی بودن روی رنگ دانه های پوست تاثیر می گذارد. در نتیجه باعث روشن شدن کک و مک و سفیدی پوست می شود. دکلره ممکن است پوست را بسوزاند و باعث ایجاد زخم شود، این ماده بصورت کرم و لوسیون قابل استفاده است.

روش دیگر استفاده از ریتنول است ولی در این روش فقط پوست اطراف کک و مک روشن میشود و باعث تضاد رنگی پوست و ناحیه دارای کک ومک می شود. این روش به شکل موضعی استعمال می شود و دوره طولانی برای درمان لازم است.

داروهای شیمیایی هم گزینه دیگر جهت رفع کک و مک هستند. این داروها محلولهای از اسیدهای آلفا هیدورکسید و اسیدهای بتا هیدروکسید تشکیل شده اند. اما از اسیدهای AHA یا آلفا هیدروکسید ضعیف تر هستند، به دلیل نفوذ عمیق ترشان به پوست تاثیر بیشتری هم در درمان کک و مک دارند. کار این محلولهای اسیدی از بین بردن سلولهای مرده پوست است.

استفاده از لیزر نیز راه موثر دیگری جهت از بین بردن کک و مک می باشد. این روش هزینه بر است و دوره درمان طولانی تری دارد. در این روش لیزر کار لایه برداری را انجام می دهد و لک های تیره روی پوست را از بین می برد. همچنین فراکسل یک نوع لیزر برای بازسازی پوست و از بین ردن جای زخم و کک ومک با استفاده از اشعه کربن دی اکسید می باشد.

این مطلب هم عالیه:
سفید کردن داند ها با روش های خانگی و طبیعی

1 6 - چگونه برای مهمانی صورتی بدون کک و مک داشته باشیم؟

 کریوتراپی یا درمان با انجماد نیتروژن مایع

کریوتراپی از نیتروژن مایع برای از بین بردن کک ومک می باشد و یک تکنیک جدید می باشد. در این روش ممکن است به دلیل از بین رفتن رنگ دانه در پوست لک های سفیدی ایجاد شود. این عارضه در افراد با پوست تیره بسیار مشهود است و ممکن است موقتی و دائمی باشد.

به جز درمان هایی که گفته شد و همگی شیمیایی بودند، درمان های طبیعی هم برای رفع کک و مک وجود دارد. توجه کنید که ممکن است این درمان ها بصورت کامل کک و مک را از بین نبرند و تا حدی این لک ها را کمرنگ و محو کنند.

استفاده از آبلیمو یا آب جعفری، آبلیمو یک سفید کننده طبیعی است و می تواند برای رفع کک و مک موثر باشد. شیر ترش حاوی اسید لاکتیک است و خاصیت لایه برداری دارد، کک ومک را روشن می کند و مانند محلولهای شیمیایی عوارضی مانند لک سفید روی پوست ایجاد نمی کند. استفاده از روغن کرچک در شب هم چون رنگ دانه های پوست را به هم نزدیک می کند؛ یک روش درمان طبیعی برای رفع کک ومک است.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار داد استفاده از مکمل های ویتامین  Cو E می باشد. زیرا ویتامین C  حساسیت پوست را در برابر آفتاب کمتر می کند. همچنین اشعه های مضر آفتاب آن را دوباره پس از درمان تشدید می کنند بنابراین در طی دوره درمان یا بعد از آن سعی کنید پوست خود را از آفتاب محافظت کنید.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن