آرایش و زیبایی

چگونه براش آرایش خود را تمیز کنیم؟

راهکارهایی برای تمیز کردن برش های آرایشی

براش آرایش باید بعد از هر مرتبه آرایش تمیز شود وگرنه به مرور جرم میگیرد و کارایی خود را از دست میدهد. آرایش با یک براش تمیز بهتر و راحت تر از آرایش با براش کثیف و جرم گرفته است. هر چه بیشتر و بهتر براش آرایش تان را تمیز کنید میتوانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید. اگر براش آرایشی بعد از چندین مرتبه استفاده شدن تمیز نشود باعث می شود هنگام آرایش مواد آرایشی بیشتری جذب کند و این سبب مصرف بیش از اندازه مواد آرایشی تان می شود. همچنین تمیز نبودن براش برای سلامتی شما مضر است زیرا به مرور باکتریها در بین موهای آن می مانند و سلامتی پوست  شما را به خطر می اندازد.

روش های تمیز کردن براش آرایش

براش آرایشی را می توان با اسپری، مواد طبیعی، دست و شوینده های معمولی تمیز کرد. برای تمیز کردن براشی که زیاد جرم ندارد، مقداری اسپری بزنید و روی حوله بکشید. اگر براش جرم زیادی گرفته است ابتدا با یک مسواک روی آن بکشید تا پاک شده و سپس اسپری بزنید. می توانید برای تمیز کردن براش از مواد در دسترس در خانه استفاده کنید مانند صابون، انواع روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و جوجوبا ..png - چگونه براش آرایش خود را تمیز کنیم؟

علاوه بر تمیز کردن براش در فواصل زمانی کوتاه با اسپری باید براش را هر ماه یا هر چند ماه یکبار بصورت اساسی و با دست بشویید تا کاملا تمیز شود. براش را باید طوری بشویید که چسبی که به پایه و تارها زده شده است از بین نرود چون در این صورت تارهای براش خراب می شوند. برای این کار ابتدا براش را خیس کرده و با پاک کننده یا شامپو بچه  تار وپودها را با دست می شوییم. بعد از شستن کامل آن را به پهلو گذاشته و از شب تا صبح آن را در جایی قرار می دهیم تا خشک شود. این روش تضمین میکند که طول عمر براش آرایشی بیشتر شود.

تمیز کردن براش های مویی و ریمل

شستن براش های کرم پودر و رژلب و ریمل که مایع هستند بسیار مهم است. زیرا باکتری های این نوع براش ها مرطوب اند و در صورتی که با پوست تماس پیدا کنند سبب ایجاد عفونت و بیماری های پوستی و یا بیماری چشم یا همان گل مژه خواهد شد. براش های ریمل را در صورت جرم گرفتن فقط باید دور انداخت و یک ریمل جدید خرید زیرا احتمال ایجاد بیماری چشمی در این مورد بسیار بالاست.

این مطلب هم عالیه:
آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

تمیز کردن براش های مویی بخصوص براش هایی که دارای موی طبیعی و واقعی هستند را باید حداقل هفته ای یکبار انجام شود. تمیز کردن این براش های مویی با شامپو بچه بسیار موثر است بطوری که میکاپ آرتیست های معروف نیز از این روش برای تمیز کردن براش های مویی استفاده می کنند.2 - چگونه براش آرایش خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن براش با مواد شوینده معمولی

برای میز کردن براش ها از صابون و شامپو بچه و مایع ظرفشویی استفاده کنید و به دنبال مواد شوینده و آرایشی گران نباشید. در صورتی که براش را مدت طولانی است که تمیز نکرده اید مقداری مواد شوینده روی آن ریخته و زیر آب بخوبی بشویید. در همه براش ها و براش های کانسیلر و رژلب برای از بین بردن چربی ها، باکتری ها و لوازم آرایشی استفاده از مایع ظرفشویی گزینه مناسبی می باشد.

زمان مشخصی را برای تمیز کردن براش ها تعیین کرده و برای خود هشدار بگذارید مثلا اول هر ماه. برای تمیز کردن عمقی و اساسی آن ها از شامپو بچه و مواد شوینده می توان استفاده کرد.حداقل یک تا سه هفته یکبار براش ها را تمیز کنید. براش های اطراف چشم را حداقل دو تا سه مرتبه در ماه و براش های که برای زدن فاندیشن هستند را هفته ای یک مرتبه تمیز کنید.

تمیز کردن براش با مواد شوینده طبیعی

تمیز کردن براش با مواد طبیعی مانند روغن زیتون و صابون مایع تهیه شده از سرکه سفید و عصاره میوه ها به سادگی و راحتی انجام می شود. می توانید چند قطره روغن زیتون در ظرف ریخته و براش را داخل آن چرخانده و تمام تارهای آن را به غیر از دسته براش با روغن آغشته کنید.  در ظرف دیگر نیز صابون مایع و آب گرم ریخته براش را داخل آن چرخانده و سپس سرکه سفید را آماده کرده و براش را داخل آن قرار دهید. روغن زیتون و صابون مواد آرایشی باقی مانده را از بین می برند و سرکه سفید میکروب و باکتری ها پاک می کنند. سپس آب براش را بگیرید تا خشک شود.

این مطلب هم عالیه:
آموزش آرایش ساده صورت برای داشتن ظاهری زیبا در مهمانی

وقتی براش آرایشی را تمیز می کند حتما دقت کنید که دسته آن به روغن و آب تماس پیدا نکند. زیرا د راین صورت تارهای آن که با چسب به دسته وصل می باشد ممکن است خراب شود. بعد از تمیز کردن براش، دسته را جدا گانه با دستمالی نم دار تمیز کنید. موچین و ناخن گیر و قیچی ابرو و… نیز مانند براش ها باید تمیز شوند زیرا در طولانی مدت اگر تمیز نشوند علاوه بر اینکه کارایی خود را از دست می دهند ظاهری کثیف و ناخوشایند پیدا می کنند..png - چگونه براش آرایش خود را تمیز کنیم؟

دلیل اهمیت تمیز کردن براش های آرایشی

چرا باید به تمیزی براش های آرایشی اهمیت داد؟ یک دلیل مهم آن اینست که براش ها وسایلی هستند که با آن مواد آرایشی را روی صورت می زنیم. در صورتی که مواد آرایشی روی آن که دفعه قبل استفاده کرده اید هنوز روی براش وجود دارد و شما دوباره بدون تمیز کردن از آن استفاده کنید آرایش خوبی در نمی آید و رنگ ها با یکدیگر قاطی می شوند. همچنین براش آرایشی کثیف سلامت پوست و چشم را به خطر می اندازند. مثلا در صورت باعث ایجاد آکنه و جوش می شود. براش کثیف می تواند  پوست را در معرض استرس اکسیداتیو رادیکال های آزاد قرار دهد و سبب ایجاد چین و چروک و پیری زود رس شود.

چنانچه با براش کثیف کرم پپودر را چندین دور روی صورت بکشید باکتریها بطور مستقیم روی پوست قرار میگیرند. بنابراین جشن پلاس به شما دوستان عزیز توصیه می کند برای جلوگیری از هر گونه بیماری پوستی روی صورت و چشم ها، حتما براش ها را بطور مرتب تمیز کنید.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن