آرایش و زیبایی

چگونه از پنکیک برنز برای مهمانی استفاده کنیم؟

راهنمایی کامل استفاده از پنکیک برنز

پنکیک برنز اگر به درستی روی صورت استفاده شود سبب درخشندگی طبیعی پوست می شود. استفاده ناصحیح از این روش آرایشی سبب کدری و نارنجی رنگی صورت می شود.برای اینکه بتوانید این روش را بصورت اصولی روی صورت پیاده کنید؛ ابتدا صورت را با کانسیلر و مواد زیرسازی آماده کنید تا پوست یکدست و صاف شود. بعد از آن پنکیک برنز را روی صورت پخش و محو کنید. برای اینکه بتوانید این آرایش را به درستی انجام دهید تا در مهمانی ها صورت درخشانی داشته باشید با جشن پلاس همراه باشید.

زیر سازی صورت قبل از پنکیک برنز

برای اینکه روی پوست صورت را صاف و یکدست کنید 4 مرحله زیر را به دقت انجام دهید. درابتدا با یک شوینده مناسب و آب گرم صورت را بصورت ماساژدایره وار بخوبی بشویید و سپس خشک کنید. شوینده کرمی برا یپوست خشک، شوینده های روغنی که ph  متعادلی دارند برای پوست نرمال و شوینده کفی برای پوست چرب مناسب می باشد.

در مرحله دوم ضد آفتابی که حاوی مرطوب کننده نیز باشد را به صورت بزنید و ماساژ دهید. همچنین یک کرم دور چشم بزنید. زدن کانسیلر را در مرحله سوم و برای صاف و یکدست شدن صورت استفاده می شود.

در مرحله سوم قبل از اینکه پنکیک برنزه بزنید حتما از کانسیلر برای صاف و یکدست کردن و رفع عیوب صورت استفاده کنید. برای پوشاندن لکه های و جای جوش قرمز رنگ از کانسیلر سبز، برای یکنواخت و یکدست کردن رنگ پوست از کانسیلر رنگ زرد و برای محو کردن تیره گی زیر چشم از کانسیلر صورتی هلویی استفاده کنید.

مرحله چهارم بعد زدن کانسیلربرای اینکه زمینه ای یکدست و صاف برای کانتورینگ کردن روی پوست حاصل شود مقداری فونداسیون مایع یا کرم پودر روی همه صورت بزنید. رژگونه را بعد از زدن پنکیک برنز بزنید. همچنین برای اینکه ظاهرتان بیشتر طبیعی جلوه کند باید کرم پودر را تا پایی گردن زده و محو کنید. برای زدن کرم پودر می توان از انگشتان یا براش و یا اسفنج استفاده کرد.2 6 - چگونه از پنکیک برنز برای مهمانی استفاده کنیم؟

این مطلب هم عالیه:
خط چشم برای انواع چشم‌های ریز و درشت برای حضور در میهمانی خانوادگی

کاربرد

برای پنکیک برنز کردن صورت 7مرحله را باید طی کرد. ابتدا در هنگام انتخاب پنکیک آن را دو درجه تیره تر از رنگ پوست بگیرید. مقداری از آن را روی مچ بزنید اگر بدون اینکه رنگ پوست را مصنوعی نشان دهد پوست را گرم تر و تیره تر کرد آن مناسب پوست شماست. چون هدف از پنکیک برنز تیره کردن پوست می باشد بنابراین انتخاب رنگ آن بستگی به رنگ پوست دارد.

رنگ مناسب پنکیک برای انواع پوست

برای پوست های گندمی، پنکیک رزگلد-مسی یا با ذرات طلایی مناسب می باشد. از کهربایی هم برای پوست های تیره استفاده کنید و چنانچه پوستی روشن و سفید دارید پنکیک برنز با ته رنگ عسلی انتخاب مناسبی می باشد.

مرحله دیگر انتخاب برس مخصوص پنکیک برنز می باشد. انتخاب مناسب برس های پر موی گرد می باشند، برای این منظور می توانید از برس رژگونه یا برس های فونداسیون استفاده کرد. در صورتی که برس کوچک ویا سفت باشد روی پوست لکه ایجاد کرده و باعث رگه رگه شدن آن می شود.

بعد از انتخاب برس آن را در پنکیک بصورت دورانی حرکت دهید. یکدفعه پنکیک را آغشته به رنگ تیره نکنید بلکه ابتدا به چند لایه نازک زده و بتدریج به رنگ دلخواه تان بزنید. این کا ر را به دقت و آرامی انجام داده و اضافه پودر را بتکانید.

برای زدن پنکیک برنزه از پیشانی شروع کرده و با دقت برس را ناحیه های کناری پیشانی و نزدیک خط رویش مو بزنید. از بالا تا پایین صورت را پنکیک بزنید بطوری که شکل عدد 3 انگلیسی در دو سمت صورت تشکیل شود.

این مطلب هم عالیه:
برای داشتن یک آرایش طبیعی صورت در مهمانی چه کنیم؟

برای زدن پنکیک برنز به گونه ها یا صورت را جمع کرده بطوری که به شکل ماهی شود و یا اینکه لبخند بزنید و پنکیک برنز را روی سیب گونه زده و به سمت بالا و خط رویش موها بکشید.

برای شکل دادن به صورت و کامل کردن شکل 3 انگلیسی، روی استخوان فک پنکیک را با فرچه بکشید. سپس برای پوشاندن قسمتهایی از صورت مانند، چانه و تیغه بینی که بیشتر در معرض آفتاب هستند یک برس بکشید. همچنین پوشاندن گردن با پنکیک برنز باعث ایجاد درخشش طبیعی صورت و یکدست شدن رنگ صورت و گردن با یکدیگر می شود.

نکات کاربردی در انتهای کار

برای محو کردن و از بین بردن هر گونه خط یا لک غیر طبیعی روی صورت وگردن از یک برس نوو تمیز استفاده کنید. برس را بصورت چرخشی و کوتاه به سمت خارج صورت و گردن حرکت دهید تا پنکیک برنز محو شود.

درصورتی که کار محو کردن را تمام کرده اید ولی هنوز صورت صاف نشده و خطوطی روی آن دیده می شود؛ مقداری پودر شفاف کننده بزنید و بعد از گرفتن اضافه آن دوباره مقداری روی پوست بزنید و آن محو کنید. برا یاینکه در طول روز پنکیک برنز روی صورت بماند و صورتی درخشان داشته باشید مقداری اسپری تثبیت کننده روی تمام صورت بزنید.

جشن پلاس شما را به مطالعه انواع مقالات آموزشی در زمینه آرایشی و زیبایی ، شیک پوشی و بسیاری موضوعات جذاب دعوت می کند.

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن