آرایش و زیبایی

چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟

ماسیدن آرایش مشکلی است که اکثر خانم ها در گیر آن می باشند. ماسیدن آرایش دلایل گوناگونی دارد که ممکن است یکی از آنها آرایش غیر اصولی و یا استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب باشد. مشکل هرچه که باشد جشن پلاس قصد دارد در این مقاله راهکارهایی را برای حل این مشکل و جلوگیری از آن به شما ارائه دهد.

راه حل های جلوگیری از ماسیدن آرایش روی صورت

نکته مهم و اصلی اینست که زیاد آرایش نکنید به عبارتی خیلی مواد آرایشی روی صورت تلنبار نکنید. قرا گرفتن در گرما و آفتاب سبب براق شدن آرایش می شود و روی صورت می ماسد. هرچه مقدار آرایش کمتر باشد شما احساس راحتی بیشتری میکنید.

یک روش اجتناب از استفاده بیش از حد از مواد آرایشی دارای روغن است. زیرا مواد آرایشی روغنی در آفتاب و آب زودتر می ماسند. هر مواد آرایشی که ماده اساسی آن از روغن تشکیل شده باشد بیشتر عرق میکند و سبب خراب شدن آرایش و ایجاد حس بدی در فرد می شود. مثلا از کرم پودرها و مرطوب کننده ها که روغنی هستند باید دوری کرد.

3 - چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از ماسیدن آرایش باید قبل از انجام آرایش پوست را آماده و تمیز کرد. بنابراین برای این کار قبل از استفاده از مواد آرایشی مثل ضد آفتاب و نرم کننده و پرایمر، از یک تونر مناسب نوع پوستتان  بزنید و با یک دستمال صورت را از آلودگی ها پاک کنید.

یکی از دلایل اینکه ماسیدن آرایش روی صورت باز بودن منافذ و گرم بودن پوست می باشد. بنابراین در روزهای گرم یک تکه یخ روی صورت بمالید تا صورت خنک شده و منافذ پوست بسته شود و در نتیجه ماندگاری آرایش بیشتر شود.مقداری یخ را روی پوست برای چند ثانیه بمالید و سپس با حوله به آرامی خشک کنید.

این مطلب هم عالیه:
روش های درمان خانگی پوست چرب با ایجاد تغییر در زندگی روزانه

استفاده از پرایمر بدون روغن

پرایمر جزء مواد آرایشی می باشد که سبب جلوگیری از ماسیدن آرایش می شود. قبل از انجام آرایش برای آماده کردن صورت از یک پرایمر خوب استفاده کنید؛ مواد آرایشی به خوبی روی پرایمر قرار میگیرند و در هوای گرم از خراب شدن و شل شدن آرایش جلوگیری می شود.4 - چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟

همانطور که گفتیم آفتاب و رطوبت هوا و عرق کردن بدن یکی از دلایل خراب شدن آرایش می باشد. بنابراین استفاده از مواد آرایشی ضد آب نیز راه حل دیگری جهت جلوگیری از ماسیدن آرایش می باشد. مثلا استفاده از ریمل ضد آب برای چشم و یا کرم های ضد آب برای پوست از خراب شدن آرایش جلوگیری می کنند.

استفاده از لوازم آرایشی پودری بجای نوع مایع آن هم روشی موثر جهت کاهش ماسیدن آرایش است. در گرما و یا رطوبت، مواد آرایشی مایع بیشتر حالت مایع می گیرند و زودتر می ماسند و آرایش خراب می شود. ولی لوازم آرایش پودری به دلیل اینکه مقداری از عرق و روغن طبیعی پوست را میگیرند و دیرتر در شرایط نامساعد باعث خراب شدن آرایش می شوند. آرایش های کرمی هم مانند لوازم آرایشی مایع در گرما عمل می کنند و سبب خراب شدن سریع آرایش می شوند.

دستمال های پاک کننده آرایش

در هنگامی که صورت عرق کرده و پوست چربی خود را نشان میدهد برای حفظ آرایش از خراب شدن، با یک دستمال پاک کننده آرایش تمیز رطوبت و عرق را پاک کنید. با پاک کردن صورت بدون اینکه آرایش خراب شود، براقی که در اثر عرق کردن و ایجاد چربی پوست ایجاد شده از بین می رود. دقت کنید که در هنگام عرق کردن صورت آرایشی به آرایش در حال ماسیدن، پودر یا هر ماده آرایشی دیگری اضافه نکنید. زیرا فقط ظاهر آرایش را خراب تر میکند.5 - چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟

این مطلب هم عالیه:
چگونه در مهمانی رژلب قرمز جذاب بزنیم؟

برای اینکه آرایش روی صورت ثابت شود و خوب بچسبد استفاده از اسپری های تثبیت کننده در مراحل آخر آرایش روش مناسبی است. این اسپری باید بعد از استفاده کانسیلر و کرم پودر استفاده شود؛ زیرا اولین ماده آرایشی روی صورت که در گرما خراب میشود کرم پودرها هستند. بنابراین برای تثبیت کرم پودر بعد از زدن آن ب صورت از اسپری استفاده کرده و سپس رژلب و سایه چشم و ریمل بزنید. به این ترتیب کرم پودر زیر آرایش سالم می ماند و بقیه آرایش صورت در گرما عرق نکرده و نمی ماسند.

برای خنک نگه داشتن آرایش در طول روز و گرما در مرحله آخر آرایش از اسپری آرام بخش استفاده کنید.می توان از یک اسپری معمولی و خوب یا اینکه از گلاب برای خنک کردن آرایش صورت استفاده کرد.

برای مطالعه مقالات مرتبط به آرایش و زیبایی و شیک پوشی به سایت ما سر بزنید

برچسب ها

یک نظر

  • […] چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟ […]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن