شیک پوش

چطور لباس بپوشیم که همیشه آدمی خوش تیپ و شیک باشیم؟

خوش تیپ و شیک بودن برای همه مهم و دوست داشتنی است. مدل و رنگ لباس و این که چه استایلی داشته باشیم برای جذاب و در چشم بودن مهم است. نوع لباسی که ما می پوشیم صرف نظر اینکه آدمی فقیر یا ثروتمندی هستیم، باعث می شود که دیگران از روی آن شخصیت ما را قضاوت کنند.

چند نکته برای خوش تیپ و شیک بودن

پوشش یا استایل سفید از کفش سفید گرفته تا شلوار جین سفید اگر تمیز نگه داشته شوند، شخص را همیشه ترو تازه نشان خواهد داد. این رنگ مناسب برای تمام فصل هاست و البته برای محل کار اصلا رنگ مناسبی نیست.

در جشن عروسی از پوشیدن لباس سفید خودداری کنید، زیرا همرنگ با رنگ لباس عروس است و زیاد جلوه ای نخواهد داشت. بهرحال لباس عروس بیشتر جلوه می کند.

سعی کنید لباس زیرتان همرنگ لباس اصلی باشد. همچنین لباس روی نباید باز باشد که لباس زیر معلوم باشد.

در صورتی که کمربند می بندید توجه کنید که اندازه شلوار و دور کمر متناسب هم باشند. بطور که هنگام بستن کمربند، دورکمر چین نخورد چون اصلا ظاهر زیبایی را ایجاد نمی کند.

لباس بلند مناسب برای مهمانی

برای اینکه لباس های کوتاه بهتر و زیباتردر تن به چشم بیاید، جوراب بپوشید تا پاها برهنه نباشد در این صورت اندام و لباس زیباتر به نظر می رسد. اگر در مراسمی شرکت می کند که در شب برگزار می شود، لباسی انتخاب کنید که در شب بدرخشد و بیشتر شما را به چشم آورد.

خانم های قد بلند در انتخاب کفش پاشنه دار دقت کنند که هنگام پوشیدن آنها قدشان از قد همسرشان بیشتر نشود. زیرا بلندتر بودن قد آقایان از قد همسرشان مهم است.

این مطلب هم عالیه:
لباس مجلسی زنانه برای شرکت در میهمانی درست مناسب فرم بدن شما

خانم های کوتاه قد لباس بلند بپوشند زیرا لباس بلند افراد را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد. هنگام پوشیدن دامن مجلسی برای مراسم رسمی مثل جشن عروسی حتما جوراب بپوشید. لباسی متناسب اندامتان انتخاب کنید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد.

استفاده از طلا و نقره با هم

استفاده کردن همزمان جواهرات طلایی و نقره ای اصلا استایل شیک و زیبایی ایجاد نمی کند. هر رنگی که به رنگ لباس تان نزدیک تر است استفاده کنید. هرچه تعداد زیورآلات و جواهرات کمتری استفاده کنید بهتر است و جلوه زیباتری دارد. مثلا یک گردنبند تک در گردن بسیار شیک می باشد.

کیفیت لباس انتخابی برای مهمانی

کیفیت لباس و وسایلی که می خرید بسیار مهم است. اما توجه کنید که هر چیز گران تر لزوما با کیفیت تر نیست. بنابراین موقع خرید لباس تان به کیفیت و جنس پارچه توجه کنید. اگر کفش تان جلو باز و صندل است جوراب نپوشید. زیرا اصلا ظاهر زیبایی برای شما ایجاد نمی کند.

شلوارهای تنگ و چسبان را در تمام فصول می توانید بپوشید و فقط مخصوص فصل خاصی نیست. مثلا پوشیدن شلوار تنگ با چکمه استایل جذابی ایجاد می کند. سعی کنید لباس های کسل کننده نپوشید و برای خودتان معلوم کنید که چه مدل لباسی شما را سرحال می آورد و چه لباسی شما کسل و بی حوصله می کند. اگر در مراسمی کسی مشابه لباس شما پوشیده بود باید برای اینکه جلوه لباس تان را بالا ببرید از او فاصله بگیرید.

لباس هایی که دارای عکش های حیوانات هستند اصلا مناسب پوشیدن نیستند. بجای این مدل لباس ها می توانید از لباس هایی با طرح ای راه راه و شطرنجی و توپی بپوشید. که جلوه چشمگیر و خاصی داشته باشید.

این مطلب هم عالیه:
آموزش انواع گره زدن کراوات و مدل های مختلف آن

روی مد بود بطور متعادل و معمول را برای خود مهم بدانید. زیرا پوشیدن لباس های از مد افتاده گاهی و در برخی شرایط روی شخصیت آدم تاثیر خوبی نمی گذارد. مثلا در جلسات مصاحبه های شغلی خیلی طرز لباس پوشیدن بسیار تاثیر گذار در نتیجه جلسه دارد. و ممکن است شخص مصاحبه کننده شما را از روی لباس تان قضاوت کند.

مد و اینکه چه لباسی را در چهم وقعیتی بپوشید آموختنی نیست. و هر کسی مطابق تجربه و نیاز و سلیقه خود و تجربیات و نظر دیگران می تواند به بهترین نحو لباس بپوشد که جذاب جلوه کند.

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن