آرایش و زیبایی

پوشاندن جوش صورت بدون اینکه در مهمانی صورت ناجوری داشته باشیم.

چگونه با آرایش جوش صورت را بپوشانیم؟

جوش صورت می تواند علل مختلفی داشته باشد ؛ مثل استرس، مصرف مواد پر از چربی یا شیرینی ، عوامل هورمونی و…همگی سبب ایجاد جوش روی صورت و بد شکلی صورت می شود. در این مقاله ما راهکارهایی را به شما دوستان جشن پلاسی معرفی میکنیم که می توانید با استفاده از آنها بصورت کامل جوش ها را بپوشانید و با خیالت راحت در مهمانی و مراسم های مختلف شرکت کنید.

نکته ای که باید توجه کنید این است که سعی کنید از مواد و محصولات آرایشی به میزان خیلی کم استفاده کنید. موادی که به پوشاندن جوش صورت کمک می کنند، کانسیلر، کرم پودر و پودر تثبیت کننده می باشد همچنین برای اینکه مواد آرایشی روی صورت نماسند از یمک لایه نازک فونداسیون استفاده کنید.

مواد لازم برای پوشاندن جوش صورت با آرایش

برای اینکه آرایش و کانسیلر بخوبی روی پوست قرار بگیرد باید از یک پرایمر بدون چربی و سبک و همچنین حاوی SPF استفاده کرد. SPF برای پوست هایی که دارای جوش یا لکه های تیره و برای محافظت پوست و افزایش روند بهبود جوش مناسب می باشد.

کانسیلر بخوبی می تواند جوش های قرمز را بپوشاند. کانسیلر انتخابی باید همرنگ و مناسب رنگ پوست باشد. برای اینکه کانسیلررا  دقیق تر به صورت بزنیم و پخش کنیم نیاز به یک فرچه کانسیلر نرم داریم.

کرم پودرهای غیر کومدون زا به سبب اینکه مواد شیمیایی زیادی ندارند بهتری کرم پودر برای پوشاندن جوش های صورت می باشد. همچنین این نوع کرم پودرها با داروهای ضد جوش تداخلی ندارند.

این مطلب هم عالیه:
آرایش برنزه برای میهمانی بایدها و نبایدها

یکی دیگر از موادی که می توان برای پوشاندن جوش صورت استفاده کرد پودرهای تثبیت کننده هستند. این پودرها دارای مواد معدنی هستند و منافذ پوست را مسدود نمیکنند به همین دلیل ایجاد جوش های بیشتر ی نمیکنند. هرچند خاصیت پوشانندگی کمی دارند.

1 12 - پوشاندن جوش صورت بدون اینکه در مهمانی صورت ناجوری داشته باشیم.

 

آموزش گام به گام پوشاندن جوشهای صورت با آرایش

حال میخواهیم بصورت گام به گام به شما دوستان جشن پلاسی بگوییم که چگونه با آرایش جوشهای صورت را بپوشانید.

اولین مرحله با یک تونر به خوبی صورت را از چربی ها . آلودگی ها پاک کنید. وسپس با یک لوسیون مرطوب کننده و بدون چربی یا یک کرم مرطوب کننده صورت را مرطوب کنید. این اولین گام برای انجام یک آرایش بدون نقص است.

در مرحله دوم تمام صورت یا فقط روی جوشها را با پرایمر بپوشانید با این کار بین پوست و آرایش یک لایه ایجاد میکنیم.

در گام سوم برای پوشاندن کامل جوشهای صورت ابتدا از کانسیلر سبز رنگ برای پوشش لکه های تیره و قرمز جوش استفاده کرده و سپس از کانسیلر همرنگ پوست به صور می زنیم.

مرحله چهارم استفاده از کرم پودر می باشد و مرحله ای اختیاری است. می توان مقدارکمی کرم پودر را با فرچه یا اسفنج روی پوست پخش کرد یا اینکه از بی بی کرم استفاده کرد ی اینکه هیچکدام را روی صورت نزنیم.

برای اینکه برق ایجاد شده روی صورت را بگیریم باید با یک پنکیک یا پودر تثبیت کننده، کانسیلر را روی صورت تثبیت کنیم تا آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد.2 16 - پوشاندن جوش صورت بدون اینکه در مهمانی صورت ناجوری داشته باشیم.

با استفاده از آرایش مرکز توجه افراد را از جوش صورت منحرف کنید

در انتها استفاده از اسپری فیکساتور مانع ماسیدن آرایش روی صورت می شود. اگر تعداد جوشهای صورت شما کم است و نیازی به پوشاندن آنها نیست می توانید کاری کنید که توجه دیگران از جوشهای صورت شما منحرف شود. اما چگونه؟ مقداری ریمل و خط چشم بزنید در این صورت تمرکز نگاه دیگران روی چشم ها منتقل می شود. یا اگر جوش روی پیشانی است، می توان برق لب بزنید تا نگاه ها را به برق لب جلب کنید.  در عین حال استفاده از کمی کانسیلر و به کاربردن روش های گفته شده می توانید به آسانی جوش صورت را بر طرف کرد.

این مطلب هم عالیه:
برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟

 

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن