آرایش و زیبایی

هنگام برنزه کردن با آفتاب باید چه نکاتی را رعایت کنیم تا پوست آسیب نبیند

چگونه با آفتاب خود را برنزه کنیم؟

برنزه کردن با آفتاب نسبت به استفاده از محصولات و ماسک های گوناگون و روش های مختلف دیگر در ظاهرکار بسیار راحتی برای تغییر رنگ پوست می باشد. اما به دلیل اینکه آفتاب مستقیم خود دارای خطرات بسیاری برای سلامتی می باشد باید بطور اصولی و با رعایت نکاتی کار برنزه کردن با آفتاب را انجام داد.

جشن پلاس در این مقاله روش ها و نکات مهمی را که باید شما جشن پلاسی های عزیز هنگام قرار گرفتن در آفتاب برای برنزه کردن رعایت کنید را معرفی می کند.

آماده سازی برای برنزه کردن با آفتاب

استفاده از لباس هایی مثل شلوارک و تاپ یا مایو باعث می شود بیشتر قسمتهای بدنتان درمعرض آفتاب باشد و به خوبی پوست برنزه شود.

قبل از ساعت10 صبح و بعد از ساعت4 بعداز ظهر از نظر انجمن سرطان بهتری ساعت برای استفاده از آفتاب می باشد. در این ساعت برنزه کردن مقداری طولانی می شود ولی در عوض خطر کمتری برای سلامتی دارد. همچنین این ساعت برای کسانی که تازه می خواهند پوست شان را برنزه کننده یا پوست خیلی روشنی دارند مناسب است.

سعی کنید 20تا30 دقیقه قبل از بیرون رفتن ازمحیط سربسته ضدآفتاب با SPF15تا30 بزنید. این کار سبب جلوگیری از آسیب اشعه فرا بنفش به پوست و سوختگی آن می شود و یکی از الزمات به هنگام آفتاب گرفتن می باشد.

برای مراقبت از چشم ها در مقابل اشعه خطرناک فرابنفش و یووی باید از عینک محافظ یووی استفاده کرد.

هنگام برنزه کردن با آفتاب صبر و حوصله داشته باشید و از لوسیون های تسریع کننده برای سریع انجام شدن برنزه استفاده نکنید. زیرا این کار سبب سوختگی پوست و احتمال افزایش سرطان پوست می شود. همچنین روش هایی مثل؛ قرص های حاوی بتاکاروتن که برای تسریع برنزه کردن استفاده می شود روی کبد و بینایی تاثیر منفی دارد.

در روزهای ابری هم می توان برنزه کرد زیرا اشعه فرابنفش از ابر عبور می کند بنابراین اگر پوستی روشن دارید یا به مدت طولانی در بیرون هستید امکان برنزه کردن و آفتاب سوختگی در هوای ابری نیز وجود دارد.

این مطلب هم عالیه:
با چه راه هایی می توان فر کردن مژه ها را به زیبایی برای مهمانی انجام داد؟

هنگام قرارگرفتن پوست در برابر آفتاب شروع به تولید ملانین یا رنگدانه می کند. این ملانین اشعه فرابنفش خورشید را جذب کرده و سبب حفظ پوست می شود. پوست روشن نشان دهنده اینست که ملانین پوستتان کم است.2 8 - هنگام برنزه کردن با آفتاب باید چه نکاتی را رعایت کنیم تا پوست آسیب نبیند

برنزه کردن بدون خطر با آفتاب

20دقیقه قبل از برنزه کردن و قرار گرفتن در آفتاب حتما ضد آفتاب بزنید. سپس برای برنزه کردن 20تا30 دقیقه در آفتاب دراز بکشید. در صورتی که ساعت مناسبی را برای آفتاب گرفتن انتخاب نکرده اید دقت کنید که زیاد در آفتاب نمانید.

بعداز گذشت 20تا30دقیقه دوباره کرم ضدآفتاب را تجدید کرده و به سمت دیگری دراز بکشید.

اگر پوست به علت عرق کردن خیس شد پوست را خشک کرده دوباره کرم ضد آفتاب را تجدید کنید. این کار سبب محافظت پوست از آفتاب سوختگی و آسیب به پوست می شود. ضد آفتاب از پوست محافظت می کند و مانع از برنزه شدن آن نمی شود.

در هنگام آفتاب گرفتن حتما یک بطری آب همراه داشته باشیدو مدام آب بنوشید برای سالم ماندن سلوله ای پوست و محافظت پوست در مقابل آفتاب.

سعی کنید بیشتر از یک ساعت در آفتاب نباشید و در این بین استراحت کنید. برای پوست های روشن سعی کنید 30تا40دقیقه بیشتر در آفتاب نمانید. برای شروع 15تا 20 در آفتاب دراز بکشید وهر مرتبه 5تا10 دقیقه اضافه کنید. هریک یا دو هفته به ساعت آفتاب گرفتن مقداری اضافه کنید.

در صورتی که با احساس درد یا قرمزی پوست مواجه شدید، برنزه کردن با آفتاب را متوقف کنید و به سایه بروید. این دو علامت آفتاب سوختگی می باشد که باعث جدا شدن لایه بیرونی پوست و قرمزی آن می شود. برای التیام پوست از مرطوب کننده و ژل های دارای آلوئه ورا استفاده کنید.

این مطلب هم عالیه:
آموزش کانتورینگ صورت کشیده برای داشتن یک آرایش حرفه ای و زیبا در مهمانی

استفاده ازکرمها و لوسیونهای دارای هیدروکسی استون برای برنزه کردن بجای آفتاب گرفتن می تواند روشی بی خطر و سریعی برای برنزه کردن پوست باشد. این محصولات دارای خاصیت مرطوب کنندگی و برنزه کننده می باشند، همچنین بسیار خوش رنگ هستند.3 2 - هنگام برنزه کردن با آفتاب باید چه نکاتی را رعایت کنیم تا پوست آسیب نبیند

مراقبت از سوختگی ها

1.بدون استفاده از ضد آفتاب در معرض آفتاب قرار نگیرید.

2.اگر بیشتر از 5 مرتبه دچار آفتاب سوختگی شوید باعث ابتلا به ملانوما یکی از بد ترین انواع سرطان پوست می شوید.

3.برای جلوگیری از آسیب پوست کرم های داری ویتامین E و C استفاده کنید.

4.استفاده از لوسیون مرطوب کننده مثل آلوئه وار برای جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی

5.برای دفع سم ها و سلول های مرده پوست مدام آب بنوشید تا آفتاب سوختگی به مرور درمان شود.

6.برای درمان آفتاب سوختگی در دراز مدت ایبوپروفن جهت کاهش درد و تورم توصیه می شود. اگر د رهنگام برنزه کردن با آفتاب قرمزی روی پوست دیدید چند تا قرص ایبوپروفن را با آب فراوان بخورید.

7.برای جلوگیری از خشک و ترک خوردگی پوست یک حوله نم دار را هر10 تا 15 دقیقه روی پوست بگذارید.

8.هرگز پوست را نخارانید و دست به تاول ها نزنیدتا خودشان از بین بروند. با مرطوب نگه داشتن و خوردن قرص ایبوپروفن و آب زیاد می توانید به درمان تاول های ناشی از آفتاب سوختگی کمک کنید.

9.سعی کنید مرتب و هرماه پوست را بررسی کنید اگر تغییری در خال های بدن ایجاد شده بود و یا اینکه لکه های تیره جدیدی مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که بتوان سرطان پوست را به موقع تشخیص داد قابل درمان می باشد.

جشن پلاس برای آگاهی شما جهت مراقبت بیشتر از پوستتان مقالات آموزشی کاربردی و جذابی را آماده کرده است. برای مطالعه این مقالات به سایت جشن پلاس و قسمت آرایش و زیبایی مراجعه کنید.

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن