مهمانی فامیلی

چگونه برای مهمانی آماده شویم؟ نکات مهم مهمانی برای بهتر دیده شدن در مهمانیها

نکات مهم مهمانی برای بهتر دیده شدن در مهمانیها بسیار ساده و آسان است. هم انواع مختلف دارد، مهمانی میتواند دوستانه ، خانوادگی، رسمی یا هر نوع دیگری از دورهم جمع شدن و با هدف مشخصی باشد. اکثر افراد مهمانی رفتن را دوست دارند و خیلی ها هم مهمانی دادن و میزبان بودن را می پسندند.
اما اکثر افراد وقتی به مهمانی دعوت میشوند، اولین دغدغه شان اینکه چطور برای مهمانی آماده بشوند و یا اینکه چه نوع لباسی بپوشند؟.اگر میخواهید در مهمانی جذاب ظاهر بشوید و در نظر مهمانها زیبا جلوه کنید، نکات مهم مهمانی را که در این مقاله گفته می شود را دقیق به کارببرید. آن گاه مطمئن باشید می توانید در مهمانی جذاب و شیک باشید و درجمع منحصربفرد باشید.

نکات مهم مهمانی برای بهتر دیده شدن

با توجه به اینکه استایل های ساده و کلاسیک تا همیشه جذاب هستند ولی بهتر است از مد و ترندهای به روز غافل نشوید. نکته دیگر اینکه به سبک خود لباس بپوشید و یک استایل شخصی برای خود داشته باشید، اینطور جذاب ترید. بهتر است در مهمانی ها موهایی بدون وز داشته باشید. برای همین قبل از صاف کردن یا فر کردن موها از اسپری ضد وز استفاده کنید. دقت کنید که لباسی که می پوشید برای چه موقعیت وبرای چه نوع مهمانی است.

 داشتن استایل شخصی

بهترین کار اینست که در مهمانی استایل شخصی خود را داشته باشید. مثلا انتخاب اسنیکرز کار شده با اکسسوری و بدلیجات و پوشیدن لباس خاص خودتان که متناسب با آن مهمانی است.

هزینه ها را در نظر بگیرید

در هنگام انتخاب و خرید لباس هزینه ها را هم در نظر بگیرید. اگر مجبورید از لباس های قبلی تان استفاده کنید، بهترین کار اینست که آنها را با روش های جدید ست کنید. مثلا طرح هایی را با هم هم خوانی ندارند را امتحان کنید شاید ست مناسبی خلق کنید یا اینکه چند لباس را روی هم بپوشید. مثلا کت چرم را روی پیراهن ابریشمی امتحان کنید.

جواهرات را انتخاب کنید

اگر در مهمانی های رسمی شرکت میکنید، جواهراتی مثل گوشواره های الماس ظریف و گردنبندهای مرواریدی استفاده کنید تا بیشتر به چشم بیاید. چنانچه مهمانی در شب برگزار میشود، طلاهای درشت، زنجیر نقره یا گوشواره های آویزدار یا حلقه ای بزرگ استفاده کنید.

کیف و کفشتان را انتخاب کنید

مهم نیست که کیف و کفش تان ست نباشند. میتوانید کیف و کفش را یا رنگ لباس تان ست کنید. مثلا کفش طلائی و کیف نئون نارنجی ست جذابی را با پیراهن مشکی ساده خلق میکند.

منحصر به فرد باشید

بعد از انتخاب کیف، کفش و جواهرات، هر اکسسوری دیگری که انتخاب کنید طبق سلیقه و استایل شخصی شما خواهد بود.

انتخاب هدبند بوهو، آرایش موها با گل طبیعی، استفاده از پا بند یا بازو بند، انتخاب کمربند یا کلاه همگی به استایل و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

این مطلب هم عالیه:
کیک های باحال جشن بازنشستگی

برای اینکه در مهمانی منحصر به فرد باشید بعد از انتخاب کیف و کفش و جواهرات برای تکمیل استایل تان اکسسوری هایی مثل آرایش مو با گل طبیعی یا کمر بند و کلاه را بر طبق سلیقه شخصی خودتان انتخاب کنید.

6 1 - چگونه برای مهمانی آماده شویم؟ نکات مهم مهمانی برای بهتر دیده شدن در مهمانیها

ازنکات مهم مهمانی رسیدگی به بهداشت فردی

قبل از رفتن به مهمانی حتما به بهداشتی فردی خود برسید. از پوست خود مراقبت کنید و بسیار به آن اهمیت دهید. بهترین کار لایه برداری با لیف در حمام است. در حمام قبل از حمامی از لوسیون هایی که پوست را براق و اکلیلی میکنند استفاده کنید.

چنانچه در مهمانی میخواهید لباس آتین کوتا و یا دامن بپوشید، موهای زائد را از بین ببرید. می توانید جهت وکس کردن موهای زائد به یک سالن اپیلاسیون مراجعه کنید. یا اینکه در خانه از تیغ و خمیر اصلاح یا کرم موبر و وکس استفاده کنید.

عطر زدن قبل از شرکت در مهمانی باعث می شود در طول مهمانی بوی خوبی بدهید. بهتر است  قبل از عطر زدن ابتدا دئودورانت ضد عرق استفاده کنید. اگر عطر را داخل ران و بین سینه ها و پشت گوش و روی مچ هر دو دست بزنید دوام بیشتری دارد.

تمیز کردن دندانها و دهان قبل از مهمانی را هرگز از یاد نبرید و توجه داشته باشید که از نکات مهم مهمانی می باشد. زیرا اگر دندانها کثیف و دهان بد بو باشد ظاهر شما را خیلی نامناسب میکند. و ممکن است دیگران از دیدن شما زیاد احساس خوشحالی نکنند.

تمیز کردن دندانها و دهان را به آخرین مرحله آماده شدن به مهمانی موکول کنید.و تا قبل از رسیدن به مهمانی چیزی نخورید. می توانید مسواک بزنید یا با نخ دندان و دهان شویه کاملا دندانها و دهان را تمیز کنید. برای احتیاط قرص نعنا یا آدامس همرا خودتان بردارید.

انتخاب لباس و اکسسوری

با توجه به مهمانی که دعوت هستید لباس انتخاب کنید. همانطور که میدانید دشوار ترین مرحله آماده شدن برای مهمانی انتخاب لباس متناسب با آن مهمانی است. لباس راحتی مثل یک تیشرت و شلوار جین گزینه های مناسبی برای مهمانی های فضای باز می باشد.

پیراهن یا تاپ و دامن و سرهمی لباس مناسبی است، برای مهمانی هایی که در فضای بسته مثل تالار و رستوران برگزار می شود.

از نکات مهم مهمانی آرایش صورت و مو است

قبل از مهمانی رفتن به آرایش صورت و موی خود برسید. مو باید بهخوبی شته و تمیز شود و بهخوبی حالت بگیرد و بوی خوبی هم بدهد. برای جذاب شدن استایل تان می توانید با دستگاه فرکننده مو، مو را به خالت فر باز یا بسته در آورید. اگر میخواهید موهای خود را جمع کنید از مدل موی گوجه، فرانسوی یا بافت استفاده کنید. چنانچه بافت مو برای استایل شما مناسب است، بافت تل مو و تیغ ماهی و بافت فرانسوی را می توانید برا یمهمانی انتخاب کنید. برا یاینکه کارتان راحت شود و زود آماده شوید، با اتوی مو صاف کنید تا لخت و صاف باشند.

این مطلب هم عالیه:
یک مهمانی دوستانه برای جشن گرفتن چگونه تشکیل می‌شود؟

اگر وقت و حوصله اینکه خودتان صورت و موی خود را آرایش کنید ندارید، می توانید به سالن زیبایی بروید تا مدل دلخواه تان را برایتان درست کند. اگر به جشن تولد دعوت هستید سعی کنید طوری آرایش کنید که بیشتر از فرد صاحب تولد در چشم نباشید.

آرایش صورت از نکات مهم مهمانی به شمار می رود.

بعد از اینکه لباس و مدل موی خود را انتخاب کردید از نمات مهم مهمانی که باید مدنظر داشت آرایش صورت است. دقت کنید که به چه نوع مهمانی ای دعوت شدید و متناسب با آن، آرایش کنید. اگر مهمانی رسمی است بهتر است آرایش تان جذاب و پر زرق و برق باشد. برای مهمانی هایی که در طول روز و در فضای باز برگزار می شود، آرایش ملایم بهترین گزینه است. برای مهمانی های دورهمی و خودمانی هم آرایش غلیظ  و تو چشم مناسب است.

زیرسازی آرایش از نکات مهم مهمانی و آرایش صورت برای بهتر دیده شدن می باشد. قبل از آرایش صورت باید زیر سازی بی عیبی داشته باشید. مرحله اول تمیز و لایه برداری صورت و سپس استفاده از یک مرطوب کننده بعنوان یک آبرسان است. سپس برای زیرسازی مناسب از یک پرایمر استفاده کنید. قبل از کرم پودر زدن و برای اینکه لک های صورت را بپوشانید از یک کانسیلر خوب استفاده کنید. توجه کنید که کرم پودر باید با رنگ پوست متناسب باشد.

5 2 - چگونه برای مهمانی آماده شویم؟ نکات مهم مهمانی برای بهتر دیده شدن در مهمانیها

آرایش زیبا داشتن از نکات مهم مهمانی

برای اینکه آرایشی همراه رنگ و لعاب داشته باشید، از رژ لب و رژگونه و رنگ سایه البته با توجه به نوع مهمانی استفاده کنید. برای مهمانی های شب از رژلب صورتی روشن یا بنفش تیره و سایه چشم نئون و یا ریمل اکلیلی استفاده کنید تا آرایش غلیظی داشته باشید. همچنین آرایش چشم اسموکی و رژلب قرمز نیز برای مهمانی های شب مناسب است. اگر مهمانی در طول روز برگزار می شود از رنگ های ملایم و سبک و روشن برا یآرایش استفاده کنید.

هنگام آرایش چشم باید دقت و تمرکز خاصی داشت. زیرا در مورد کشیدن خط چشم و زدن ریمل بسیاری از افراد دچار مشکل هستند. در مورد آرایش چشم از مژه مصنوعی استفاده کنید. همچنین ابروها را آرایش و مرتب کنید تا ظاهر جذابتری داشته باشید. برای آموزش سایه زدن و آرایش چشم،  مقاله برای مهمانی های دورهمی چگونه سایه چشم سفید و مشکی بزنیم که جذاب باشیم؟  مطالعه کنید.

 

 

 

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن