مهمانی دوستانه

نحوه صحیح ابراز علاقه به کسانی که دوستشان داریم چگونه است؟

ابراز علاقه کردن به افرادی که دوستشان داریم باید در مهمانی ها و موقعیتهای مختلف با روش های متفاوتی که در ادامه مقاله به آن می پردازیم صورت گیرد.

برای ابراز علاقه افراد مختلف روش های گوناگونی بکار می برند. این ابراز علاقه می تواند با کلمات و جملات یا با رفتار و ی اینکه بصورت آشکار و غیر آشکار صورت گیرد. روشهایی که در این مقاله معرفی می شوند برای ابراز علاقه به تمام افراد می تواند استفاده شود.

ابراز علاقه لفظی

در ابراز علاقه لفظی می توانید از طرف مقابلتان  تعریف کنید یا اینکه مشوق او باشید یا در مورد علاقه اش نظرش را بپرسید و اینکه بصورت آزادانه از او تشکر کنید  و با وی رو راست باشید.

برای ابراز علاقه و اینکه نشان بدهیم که اطرافیانمان چقدر برایمان ارزش دارند گاهی باید بصورت واضح از طرف مقابل تعریف کنیم. مثلا  اگر دوستانمان همیشه از ما حمایت میکند. این را به او بگوییم تا از او تعریف کرده باشیم و به نوعی ابراز علاقه کرده باشیم.

هر کسی از اینکه دیگران از او و کارهایش تعریف و تمجید کند خوشحال می شود. مثلا گفتن تو خیلی خوشگلی یا مهربانی یا اینکه دوست داشتنی هستی تاثیر بسیار زیادی در ارتباطات دو طرف می گذارد. نکته مهم اینکه ابراز علاقه کردن و تعریف و تمجید به دروغ هیچ ارزشی ندارد.

برای طرف مقابلتان مشوق عالی باشید. اگر به کسی علاقه دارید حتما خواهان رشد و پیشرفت وی هم هستید. اگر واقعا کسی را دوست دارید باید مشوق و راهنمای خوبی برای پیشرفتش نیز باشید.برای اینکه به افرادی که علاقه دارید مشاوره بدهید باید علایق شخصی خود را نادیده بگیرید. جملات مناسب در این موقعیت شامل؛”یادت باشه من همیشه پشتتم” و یا “من مطمئنم تو موفق میشی” می باشد.

این مطلب هم عالیه:
آموزش تهیه کیک شکلاتی برای خانم های تازه کار

اینکه در مورد مسائل مختلف کاری و زندگی  نظر طرف مقابلتان را که ممکن است یکی از اعضا خانواده یا دوستتان باشد را بپرسید، می تواند هم جنبه رعایت احترام و هم جنبه ابراز علاقه به وی را داشته باشد. این کار باعث ایجاد احساس خوب و رابطه قوی تر و همچنین آموختن نکات مهمی می شود.  مثلا پرسیدن نظر شان در مورد اینکه کدام مرکز خرید بهتر است یا اینکه مسافرت به چه منطقه ای لذت بیشتری دارد.

2 1 - نحوه صحیح ابراز علاقه به کسانی که دوستشان داریم چگونه است؟

ابراز علاقه با رفتار

بطور معمول بیشتر اظهار علاقه ها با انجام رفتارهای مختلف صورت میگیرد. مثلا شنونده خوبی باشید و هنگام صحبت کردن طرف مقابلتان دقیق به حرف هایش گوش کنید هرچند صحبت های با ارزشی نباشد. تمام ابزار مثل گوشی موبایل و تلویزیون و افکاری که باعث حواس پرتی شما از حرف های او می شود را کنار بگذارید.

مهربان بودن رفتار رایجی برای ابراز عشق و دوست داشتن به دیگران است که احساس دوست داشتن را در طرفین ایجاد میکند. یکی از نشانه های مهربان بودن لمس کردن دست یا صورت و یا سر طرف مقابل می باشد. مثلا از روی صمیمیت و برای ابراز علاقه دست دوست خود را بفشارید یا صورت مادرتان را ببوسید. با لمس کردن موانع فیزیکی ابراز علاقه و صیمیت از بین می رود و مهربانی و محبت بیشتر نمود پیدا می کند.

 یاد آوری خاطرات نیز میتواند روش مناسبی برای ابراز علاقه باشد. زیرا با یادآوری خاطرات با او بودن نشان میدهید که او را دوست دارید و از یاد آوری خاطرات لذت می برید.  برای اظهار علاقه بهتر می توانید یکی از عکس های خاطره انگیز را به دیوار اتاق یا کمدتان بزنید یا در داخل کیف پول تان نگهداری کنید که همیشه همراهتان باشد. این کارها هرچند کوچک اند ولی تاثیر بسیار زیاد و عالی ای روی طرف مقابل می گذارد.

این مطلب هم عالیه:
ایده‌هایی جالب برای برگزاری جشن بازنشستگی متفاوت

ابراز علاقه با کارهای خاص

ابراز علاقه می تواند با انجام کارهای خاص برای طرف مقابلتان باشد. مثل آشپزی کردن، کادو گرفتن و برنامه ریزی مشترک داشتن برای ابراز علاقه به وی می باشد.

آشپزی کنید گاهی میشود که با پختن یک غذای عالی و مورد علاقه طرف مقابلتان نسبت به او ابراز علاقه کنید. میتوان یک شب دوستتان را دعوت کنید برا یشام یا اینکه غذای مورد علاقه خانواده را بپزید و اینگونه به آنها ابراز علاقه کنید.

کادویی که برای اظهار علاقه هدیه میدهید بیانگر “من به تو فکر میکنم” می باشد. یکی از روشهای آسان و واضح برای ابراز علاقه خرید کادو می باشد. زیرا طرف مقابل با دریافت کادو احساس میکند از صمیم قلب به او علاقه دارید. و این احساس ارزشمند تر از کادوی خریداری شده است.

3 1 - نحوه صحیح ابراز علاقه به کسانی که دوستشان داریم چگونه است؟

میتوان به مناسبت های مختلف مثل روز مادر و روز پرستار یا روز پدر کادو گرفت، ولی بنظر می رسد کادوی بدون مناسبت تاثیر بیشتری در ابراز علاقه دارد.  کادو اگر بصورت غیر منتظره باشد بیشتر در خاطر طرف مقابل می ماند. همچنین کادو میتونه شیرینی و شکلات و گل یا کادوی دست ساز باشد.

اینکه شما و دوستتان یا یکی از اعضای خانواده باهم برنامه ریزی مشترکی داشته باشید، نشانه اینست که به یکدیگر علاقه دارید. برنامه ریزی مشترک می تواند کلاس ورزش یا اسکیت و یا هر تفریح یا برنامه دیگری باشد. زمان مشترکی که با یکدیگر هستید میتوانید فیلم ببینید یا به باغ وحش سر بزنید.

جشن پلاس به شما همراهان عزیز بسیار علاقه دارد، و برای ابراز این علاقه شما دعوت به مطالعه و بازدید از بخش های جذاب و مختلف سایت می کند.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن