آرایش و زیبایی

ماسک موی روغن نارگیل برای داشتن موهای زیبا در مهمانی

ماسک موی روغن نارگیل باعث احیای شکل سریع و طبیعی مو می شود. روغن نارگیل یک نرم کننده طبیعی است که موها را چرب می کند ولی نگران کننده نیست زیرا به راحتی این چربی شسته می شود و به مو حالت ابریشمی و نرم میدهد. برای اینکه به راحتی به مو حالت و شکل بدهید در هفته 2تا3 مرتبه از ماسک روغن نارگیل استفاده کنید.

 چرا به جای ماسک موی آماده از ماسک موی روغن نارگیل استفاده کنیم؟

بیشتر ماسک های آماده به دلیل مواد شیمیایی که دارند چربی طبیعی مو را از بین برده و باعث خشکی آن میشوند. آنها بدون تامین مواد مورد نیاز مو مثل پروتئین و اسیدهای چرب  و فقط با تامین موقت رطوبت رسان در مدت کوتاه سبب خشکی و آسیب مو می شوند. ماسک موهای آماده در اکثر موارد بصورت موقت مواد مغذی مورد نیاز موی را تامین میکنند و همچنین در اکثر این ماسک ها روغن نارگیل به کاربرده شده است.

برای داشتن موی سالم، مواد طبیعی بخورید

برای اینکه مواد مغذی برای موها تامین شده خوردن مواد طبیعی می باشد. برای فراهم شدن مواد مغذی برای سلامت مو خوردن تخم مرغ و آووکادو و روغن نارگیل مفید است. در رژیم سبک پالئو به خوردن آجیل ، تخمه ، ماهی های چرب و گوشت های ارگانیک، دیگر منابع پروتئین و اسید های چرب برای داشتن موی قوی و براق و زیبا توصیه شده است.

ماسک موی روغن نارگیل تنها با یک ماده اولیه تاثیر 100% روی سلامت و زیبایی مو دارد؛ می توان با اضافه کردن آوکادو و سرکه سیب این ماسک را دارای مواد مغذی تر کرد. با توجه به نوی موی خودتان یکی از ماسک موی روغن نارگیل را در ادامه مقاله آورده ایم را روی موی خودتان امتحان کنید. نکته مهمی که شما دوستان جشن پلاسی باید مدنظر قرار دهید اینست که برای موهای بلند و پر پشت میزان مواد اولیه ماسک ها را افزایش دهید.

این مطلب هم عالیه:
آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

انواع ماسک موی روغن نارگیل

ماسک موی رفع آسیب های مو

برای تهیه این ماسک 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را با 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک ظرف مخلوط میکنیم. بر روی تمام قسمت های موهای نم دار یا خشک خود میریزیم.بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس موها را شسته و از شامپو و نرم کننده همیشگی تان استفاده کنید. زمان لازم برای آماده سازی این ماسک 5 دقیقه است. روغن نارگیل پروتئین های از دست رفته را باز میگرداند و سرکه سیب موها را تقویت می کند.

ماسک موی مرطوب کننده

این ماسک جهت مرطوب کردن مو استفاده میشود؛ زیرا چربی های درون نارگیل و آووکادو باهم ترکیب شده و به شکلی طبیعی موهای خشک را مرطوب می کنند.

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۱ قاشق غذا خوری روغن آووکادو مخلوط میکنیم. به مدت 15 تا 20 دقیقه روی موها بطوری که همه مو را پوشش دهد میگذاریم. سپس با آب شسته و برای از بین رفتن چربی روی مو از شامپو و نرم کننده استفاده می کنیم. مدت زمان لازم برای تهیه ماسک 5 دقیقه می باشد.

با استفاده از روغن نارگیل موهای نم دار یا خشک را به طور کامل با روغن نارگیل بپوشانید و بگذارید برای ۷ تا ۸ ساعت باقی بماند. سپس آنها را شسته و بعد با شامپو و نرم کننده دوباره بشویید.

بهتر است ماسک موی روغن نارگیل را در شب و هنگام خواب استفاده کنید. برای اینکه موها مدت زمان بیشتری مثلا 7تا 8 ساعت  به روغن نارگیل آغشته شوند. بنابراین باعث قوی تر و رشد سالم تر آنها شده و رطوبت طبیعی مورد نیاز برای موهایتان تامین می شود.

2 7 - ماسک موی روغن نارگیل برای داشتن موهای زیبا در مهمانی

ماسک موی درخشش موها

ماسک موی روغن نارگیل به همراه تخم مرغ سبب درخشش موها می شود. برای تهیه آن، یک عدد تخم مرغ را با 2 قاشق غذا خوری مخلوط کرده و تمام موهای نم دار و خشک را به آن آغشته میکنیم. بعد از گذشت 15تا20 دقیقه ابتدا با آب و سپس با شامپو نرم کننده می شوییم. پروتئین موجود در تخم مرغ باعث درخشندگی و زیبایی مو شده و رطوبت مو را نیز روغن نارگیل تامین میکند.

این مطلب هم عالیه:
چه راهکارهایی برای بدنسازی و تناسب اندام وجود دارد؟ و ما را برای یک مهمانی خوشتپ و قیافه می کند.

این ماسک مو سه کار را باهم انجام میدهد؛ یعنی سبب تامین رطوبت مو و درخشندگی آن و درمان آسیب دیدگی مو می شود. بجای سه ماسک برای تامین رطوبت و رفع صدمه مو و درخشندگی مو می توانید از یک ماسک که حاوی آوکادو و تخم مرغ و روغن نارگیل می باشد استفاده کنید. 2قاشق روغن نارگیل را با نصف آووکادو و یک تخم مرغ مخلوط میکنیم و برای مدت 15تا20 دقیقه روی موها را می پوشانیم. سپس ّ میکشیم و با شامپو و نرم کننده موها را می شوییم.

3 1 - ماسک موی روغن نارگیل برای داشتن موهای زیبا در مهمانی

روغن نارگیل مطمئنا روی سلامت مو تاثیر می گذارد

اسید چرب لاوریک اسید موجود در روغن نارگیل سبب شده که نسبت به روغن های طبیعی دیگر مثل روغن زیتون ترجیح بیشتری داشته باشد. زیرا این اسید به تار مو نفوذ میکند و جهت مرطوب کردن ، از بین بردن خشکی سر و برای بازسازی مواد مغذی موجود در پوست سر مفید است.

استفاده ی زیاد از اکسیدان یا بیش از حد دکلره کردن مو یکی از راه های عدم جذب پروتئین و کمبود آن می باشد. که سبب خشکی مو و صدمه به آن می شود. بر اساس تحقیقات روغن نارگیل در بین روغن های طبیعی دیگر تنها روغنی است که در جبران کمبود پروتئین برا یسلامت مو موثر بوده است. این روغن موها را در برابر مواد شیمیایی حفظ میکند، توصیه جشن پلاس اینست که قبل از رنگ کردن مو برایجلوگیری از صدمه مو در برابر مواد شیمیایی رنگ مو از روغن نارگیل استفاده شود.

برای داشتن موهایی زیبا وسالم به مقالات مرتبط در سایت و قسمت آرایش و زیبایی مراجعه کنید.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن