برای خانم هاشیک پوش

لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

چه لباسی برای عروسی بپوشیم؟

لباس مناسب عروسی باید دارای ویژگی هایی باشد که علاوه بر حفظ شخصیت فرد، مناسب سن و سال او نیز باشد. گاهی برای برخی ار افراد انتخاب لباس برای عروسی دیگران برایشان سخت و پیچیده است. نکته مهم اینست که باید لباسی که برای عروسی می پوشیم باید ساده باشد.

می توان به لباس ها و اکسسوری هایی که در عروسی های گذشته استفاده می کردید نگاهی بیندازید و بر اساس آن ها تصمیم بگیرید چه لباسی بپوشید و چه لباسی را نپوشید.

لباس مناسب عروسی چگونه باید باشد؟

اگر برای مراسم عروسی دیگران دعوت شده اید پیشنهاد جشن پلاس استفاده از لباس هایی به رنگ روشن و تک رنگ است. زیرا د رعین سادگی بسیار زیبا و شیک خواهید بود.

اگر بخواهید رد عروسی لاغر و بلندتر دیده شوید می توانید از لباس های راه راه عمودی بپوشید. ولی اگر می خواهید د رعکس هایی که در عروسی می گیرید بهتر دیده شوید از لباس های راه راه افقی استفاده کنید. زیرا لباس های با طرح راه راه افقی شما را باریک تر جلوه می دهند.1 9 - لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

برای مراسم عروسی از لباس ها و دامن های بلند که تا نوک انگشت می آیند بپوشید. زیرا در این طور مراسم ها زیاد بلند می شوید و می نشیندید و مجبورید مدام دامن یا لباس را پایین بکشید. ولی اگر دامن بلند بپوشید این مشکل را نخواهید داشت.

بر اساس نظر کارشناسان اگر بدانید که مکان عروسی در چه محیطی برگزار می شود راحت تر می توانید لباس انتخاب کنید. مثلا اگر مراسم در تابستان و در محیط باز و در معرض نور آفتاب است باید لباس مناسب و متفاوتی را انتخاب کنید. یا اگر در ساحل برگزار می شود لباس فضای باز مناسب است. اگر رویدا مذهبی است و نیاز به پوشیدن بازوها و موها می باشد که باید لباسی پوشیده تهیه کنید.

کارت دعوت را نگاهی بندازید شاید اطلاعات بیشتری در مورد مکان و زمان برگزاری در آن باشد که بتواند در انتخاب لباس مناسب شما را کمک کند.

براساس گفته شارون شواتزر، كارشناس بین المللی اتیكت؛ از روی زمان و مکان عروسی می توان تصمیم گرفت که چه بپوشیم. اگر هنگام برگزاری مراسم در غروب باشد می توانید تصمیم بگیرید چه لباسی بهتر است. و اگر در بعدازظهر برگزار شود لباس غیرجدی و غیر رسمی مناسب می باشد.

این مطلب هم عالیه:
راهنمای خرید بهترین عینک آفتابی مردانه

استفاده از یک لباس مشکی کوتاه

یک لباس ساده مشکی کوتاه که روی آن کمی تزئین شده باشد مناسب پوشیدن در هر مراسمی می باشد. بی شک این لباس برای مراسم عروسی هم یک آیتم مهم و کاربردی است. به گفته کارشناسان مد لباس مشکی را می توان در هر مراسمی پوشید.1 - لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

استفاده از رنگ های مشابه درجشن های خانوادگی

در عروسی یکی از افراد خانواده برای انتخاب لباس دقت کنید و لباس های شبیه به هم را بپوشید. اگر از فامیل های درجه چندم شماست بهتر است لباسی متفاوت از لباس فامیل های درجه یک عروس و داماد بپوشید. کارشناسان مد می گویند: “برای عكس هایی با استایل هنرمندانه در مراسم عروسی اعضای درجه یک خانواده، لباس هایی با سایه های مشابه از یك پالت رنگی بپوشید. برنامه ریزی آن زمان كمی می برد. رنگ ها باید با هم سازگار باشند اما کاملاً شبیه هم نباشند. طرح ها، موتیف ها و بافت های پالت رنگی معمولا به خوبی كارساز است.”

جهت خرید انواع لباس مجلسی و لباس عروس برای شرکت در میهمانی ها نو و دسته دوم می تونید به سایت کافه جشن مراجعه نمایید

انتخاب کفش

کفش هایی که برای عروسی انتخاب می کنید باید راحت و شیک باشند نه کفش اسپرت و راحتی بلکه کفشی که پاشنه های مربعی و کمی داشته باشد و پا را اذیت نکند. به گفته آلیس هد پیشنهاد می کند “كفش هایی را انتخاب كنید كه برای چند ساعت قابل پوشیدن باشد. و مجبور نباشید که در طول مجلس آن ها را از پا درآورید.”
می توانید دو جفت کفش بردارید یک یپاشنه دار معمولی و یکی تخت، و این دو را در طول مراسم عوض کنید..png - لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

لباس رنگ سفید و لباس پولک دار نپوشید

هرگز در عروسی لباس به رنگ سفید که شما را شبیه عروس کند نپوشید. زیرا هم توجه ها را از عروس می گیرید و هم خود را سوژه دیگران می کنید. یک کارشناس مد در این باره می گوید: «همه لباس های سفید و همه شلوارهای سفید برای پوشیدن در مراسم عروسی نامناسب هستند، مگر اینكه بطور ویژه از شما تقاضا شود تا این رنگ را با عروس و داماد ست کنید. رنگ سفید، رنگ بژ یا نخودی، كرمی، یخی سفید یا هر لباسی كه می تواند شبیه لباس عروس باشد را نپوشید”.

این مطلب هم عالیه:
بهترین ایده های خرید کادو برای خانم ها

هرگز از لباس های پولک و برق دار درجشن عروسی  استفاده نکنید. زیرا شما را د رشب عروسی مثل فانوس دریایی از دور جلوه می دهد. همچنین عکس گرفتن با لباس پر از پولک و زرق و برق دار مشکل است.

کاریلو که یک کارشناس مد است می گوید: “لباس های پولکی نور زیادی را منعكس می كنند و عكس گرفتن با لباس پر از پولك مشكل است.”

سعی کنید زیاد در چشم نباشید

از آنجایی که در این مراسم عروسی باید توجه ها به سمت عروس و داماد باشد؛ بنابراین توصیه می کنیم از پوشید لباس های تنگ که باعث انحراف توجه دیگران می شود خودداری کنید. . استافورد، کارشناس مد، در این مورد می گوید: “لباس هایی كه بسیار خودنمایی می کنند، باعث انحراف توجه می شوند.” همچنین در این مراسم ها از پوشیدن لباس خیلی کلفت و خیلی نازک که مناسب نیست اجتناب کنید..png - لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

از زیورآلات و جواهرات استفاده کنید ولی نه زیاد. استفاده از گردنبند تک یا یک جفت گوشواره کافی است. هرچه ساده تر باشید شکت و جذاب تر خواهید بود.

شواتزر، کارشناس مد، می گوید كه “زیور آلات باید زینت دهنده و نشان دهنده ظرافت باشد. زیور آلات بسیار بزرگ، براق یا رنگی می تواند باعث انحراف توجه افراد از مراسم شود.”

کنار گذاشتن لباس قدیمی

در مراسم عروسی نباید از لباس های قدیمی که درگذشته و در سن جوانی و نوجوانی می پوشیدید استفاده کنید. زیرا پوشیدن اینها توجه ها را به سمت شما جلب می کند و اصلا خوب نیست زیرا در این شب باید همه نگاه ها به سمت عروس و داماد باشد. بهتر است در این شب شما کمتر در چشم باشید..png - لباس مناسب عروسی برای اینکه در جشن جذاب باشیم

یک کیف دستی کوچک با بند زنجیری می تواند برای مراسم عروسی شیک و مناسب باشد. می توانید وسایل ضروری که لازم تان هست داخل آن بزارید.
شواتزر در این باره می گوید: “كوچكترین كیف دستی و كیف را از میان کیف هایتان انتخاب كنید. از آوردن كیف بزرگ و سنگین و اقلام غیر ضروری خودداری كنید.”

جشن پلاس شما را به بازدید و مطالعه مقالات آموزشی دیگر بخش های سایت شامل شیک پوشی، زیبایی و آرایش و جشن و مهمانی دعوت می کند.

 

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن