آرایش و زیبایی

انتخاب رنگ مناسب رژگونه با توجه به رنگ پوست برای شرکت درمهمانی

رژگونه و خط چشم های رنگی آرایش را جذاب کرده و ظاهر را شاداب و درخشان نشان میدهند. این دو و در کل استفاده از مواد آرایشی  روی صورت باعث می شود بیشتر جلب توجه دیگران قرار بگیرید. در انتخاب رنگ لوازم آرایشی تان بسیار دقت کنید که تناژ رنگ ها متناسب رنگ پوست باشد نه متضاد با آن. استفاده از خط چشم رنگی و رژگونه چهره را جذاب و شاداب میکند و اعتماد به نفس چشمگیری را برا پی شما ایجاد میکند.

در این مقاله با استفاده از نظر کارشناسان آرایشگری شما را در مورد رنگ و بافت رژگونه و تکنیک های استفاده از آن برای پوست های متفاوت راهنمایی میکنیم.

معرفی انواع رژگونه

دو نوع رژگونه کرمی و پودری در بازار موجود می باشد. نوع کرمی آن برای پوست های خشک تا نرمال مناسب می باشد. نوع پودری آن نیز برای پوست های نرمال تا چرب  مناسب بوده و موجب ایجاد چربی و عرق بیشتر روی پوست و پاک شدن سریع آرایش می شود. فرمول مخملی کرم مثل فرمول مرطوب کننده ها عمل میکند و سبب جذب بهتر آن روی پوست و افزایش عمل آب رسانی به پوست می شود.

2 18 - انتخاب رنگ مناسب رژگونه با توجه به رنگ پوست برای شرکت درمهمانی

راهنمای انتخاب رنگ مناسب پوست :

پوست روشن

به گفته کارشناسان زیبایی استفاده از بافت کرمی و مرطوب سبب جذب رژگونه روی پوست شده و کمتر به چشم می آید همچنین  صورت را طبیعی نشان میدهد. بنابراین استفاده از رنگ صورتی ملایم یا هلویی یا مرجانی روشن برای افراد دارای پوست روشن می تواند پوست آنها را شفاف تر جلوه دهد.

این مطلب هم عالیه:
چگونه بدون آرایش زیبا به نظر برسیم؟ برای زیبا بودن در مهمانی بدون آرایش چیکار کنیم؟

هنگام انتخاب و زدن رژگونه سعی کنید رنگ های مناسب رنگ پوست را انتخاب کنید. هرچه رژگونه کمرنگ تر باشد بهتر است. با براش یا انگشت کمی از آن را روی گونه بمالید. در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا اشباع کردن صورت با رژگونه ظاهری نامناسب و ترسناک را ایجاد میکند.

پوست متوسط

برای پوست های متوسط می توان همانند پوست های روشن از صورتی کمرنگ و هلویی برای انتخاب رژگونه استفاده کرد. اگر پوست شما سبزه تر است از رنگ های آلبالویی استفاده نکنید زیرا چهره را پف آلود نشان میدهد. برای زدن بهتر رژگونه و اینکه بدانید باید کجا آن را بزنید، لبخندد بزنید آن قسمت صورت که بالا امده را تا نزدیک کانسیلر چشم سایه بزنید.

3 6 - انتخاب رنگ مناسب رژگونه با توجه به رنگ پوست برای شرکت درمهمانی

پوست تیره

برای انتخاب رژگونه برای افراد با پوست تیره رنگ هایی که در بسته بندی براق دیده می شود مناسب می باشد. برای مثال سایه های قرمز پررنگ، نارنجی و قهوه ای باعث درخشان به نظر رسیدن چهره می شود. چنانچه دارای پوست سردی هستید توصیه ما انتخاب یک نارنجی یا آجری سرزنده برای شماست. رنگ های ارغوانی تیره و براق هم انتخاب مناسبی برای پوست های متمایل به رنگ های گرم می باشد.

برس آرایشی  رژگونه را به صورت دایره وار روی گونه بکشید و سپس به سمت زاویه بالای گوش ببرید تا یک رنگ فانتزی زیبا ایجاد شود. اگر می خواهید روی صورت با رنگ ها بازی کنید می توانید از سایه های سرزنده بر روی گونه استفاده کنید.

 

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن