جشن و مهمانی

مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟

مهمانی دادن و مهمانی رفتن از لحظه های خوش زندگی روزمره همه ماست. خانواده ها دور هم جمع می شوند. بزرگترها با هم صحبت می کنند. بچه ها به بازی مشغول می شوند. قدیم ها البته نه خیلی قدیم، این طور بود. خبری از چشم و هم چشمی و تجمل گرایی نبود. آن زمان دور هم بودن اهمیت داشت. آدم ها به روی خوش هم دیگر مهمان می شدند نه به روی سفره ی هم. یک پذیرایی ساده و یک دنیا دل خوش. مگر چیزی غیر از دل خوشی اهمیت دارد؟ باید دوباره از نو یاد بگیریم. اصلا بیایید تقلید کنیم. همیشه که تقلید بد نیست. بیایید ادای پدربزرگ ها و مادربزرگ هایمان را در بیاوریم. مهمانی کم هزینه اما همیشگی، بسیار با ارزش تر از دورهمی های سالی یکبار و پر از تجملات است.

1454849735 main9150.gif - مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟در مهمانی کم هزینه مهمان روزی خودش را می آورد

«پيامبر گرامي اسلام صلي‌الله عليه و آله و سلم»:الضَّيفُ يَنزِلُ بِرِزقِهِ وَ يَرتَحِلُ بِذُنوبِ أهلِ البَيتِ. مهمان با روزي خود (بر ميزبان) وارد مي‌شود و با گناهان (آمرزيدة) اهل خانه خارج مي‌گردد. (مستدرک، ج ١٦، ص ٢٥٨).

قبل از خواندن ادامه نوشته به شما توصیه می کنم هدف خود را از مهمانی دادن مشخص کنید. اگر هدف این است که چند تا عذا بیشتر از مهمانی سری قبل درست کنید، به خواندن ادامه ندهید. هدف ما در مهمانی دادن و مهمانی رفتن دور هم بودن است. گره از مشکلات هم باز کردن. در مهمانی کم هزینه ما جایی برای فخر فروشی و… نیست.  بله وقتی هدف این باشد ناخواسته دورهمی ها هم هزینه زیادی ندارد.

این مطلب هم عالیه:
جشن تعیین جنسیت برای نوزاد دختر یا پسر؛ ایده برگزاری

نوع وعده ی غذایی برای مهمانی کم هزینه

اگر از قبل، خبر آمدن مهمان را دارید، پس برای برنامه ریزی یک مهمانی کم هزینه به اندازه کافی زمان دارید. برای وعده های غذایی اگر می خواهید پلو درست کنید، پیشنهاد ما به شما انواع پلوهای رنگی ست. غذاهایی مثل عدس پلو، لوبیا پلو، نخود پلو و حتی استانبولی پلو. می توانید به جای استفاده از گوشت چرخ کرده، مقداری سویا، سنگدان مرغ و کمی گوشت چرخ کرده یا چربی گوسفندی را همراه با هم چرخ کنید. ماکارانی ، سالاد الویه و پوره ی سیب زمینی هم گزینه های مناسبی هستند. اما اگر مهمان ناخوانده داشتید، باز هم جای نگرانی نیست. همان طور که قبلا هم گفته شد، آنقدری که روی خوش شما حال مهمان را خوب می کند، سفره هزار رنگ نمی کند. می توانید از املت یا نیمرو یا انواع کوکوها یک غذای حاضری خوشمزه برایش اماده کنید.

IMG 0188 1 300x200 - مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟

پذیرایی قبل و بعد وعده غذایی در مهمانی کم هزینه

برای پذیرایی این بخش از مهمانی کم هزینه می توانید از چای و میوه استفاده کنید. نخودچی و تخمه سیاه هم اغلب برای شب نشینی های بعد شام گزینه مناسبی است. هم سر مهمانان گرم می شود هم مورد علاقه همه هست. در مهمانی ها هر چقدر که ساده تر و کم خرج تر باشد هم میزبان و هم مهمانان حال خوش بهتری دارند. در فصل گرم سال هندوانه و خربزه برای پذیرایی کافی ست. برای ما ایرانی ها هم که چای گرما و سرما نمی شناسد. در تمام فصول کاربرد دارد. اگر می خواهید میوه بگیرید ولی در هزینه صرفه جویی کنید، روش های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم. عکس ها را دنیال کنید و ایده بگیرید.

این مطلب هم عالیه:
چگونه با جواهرات در مهمانی خوشتیپ تر شویم؟!

index 1 - مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟

winter fruit salad 3 480x270 - مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟
برش میوه برای داشتن مهمانی کم هزینه

platters1 - مهمانی کم هزینه و صمیمی چگونه برگزار می شود؟

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن