برای آقایانبرای خانم هاشیک پوشمهمانی دوستانهمهمانی رسمیمهمانی فامیلی

در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

نوع لباس پوشیدن در هر مهمانی اهمیت زیادی دارد. اینکه ما بتوانیم تشخیص دهیم در هر مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم

در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

نوع لباس پوشیدن در هر مهمانی اهمیت زیادی دارد. اینکه ما بتوانیم تشخیص دهیم در هر مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم و چه نوع لباسی برای آن مهمانی مناسب است باعث می‌شود ما فردی جذاب تر و مبادی آداب تر به نظر برسیم. مهمانی ها انواع مختلف دارند مانند مهمانی های رسمی، غیر رسمی، خودمانی، دورهمی، جشن های خاص و غیره. مسلما نمی‌توان برای تمام این مهمانی ها از یک سبک لباس استفاده کرد و باید در هر مهمانی لباس مناسب و مخصوص همان مهمان را بپوشیم.

این سوال که چه بپوشیم معمولا اولین سوالی است که به ذهن خانم ها و حتی آقایان پس از دعوت شدن به یک مهمانی رسمی و غیر رسمی می‌رسد. جشن پلاس در این مقاله سعی دارد که تا حدودی جواب این سوال را برایتان آسان کند و این مشکل را از سر راه شما بردارد. برای تشخیص اینکه در مهمانی های رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم با ما همراه باشید.

لباس مجالس رسمی برای آقایان

these are the unwritten dress codes for the major london city banks 1024x768 - در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

 • کت و شلوار بپوشید: لباس رسمی همه آقایان معمولا کت و شلوار است. اما در برخی مجالس رسمی آقایان ممکن است پیراهن و شلوار نیز بپوشند. رسمی ترین نوع پوشش برای یک آقا پوشیدن کت و شلوار است.
 • در انتخاب کفش دقت کنید: یکی از مهم ترین نکاتی که در مهمانی رسمی و غیر رسمی باید برایتان اهمیت داشته باشد انتخاب کفش مناسب است. برای مجالس رسمی معمولا بهتر است آقایان از کفش های ورنی براق و مشکلی استفاده کنند. برای مراسم خیلی رسمی کفش های براق رسمی ترین نوع پوشش کفش است.
 • انتخاب پیراهن: برای مهمانی های رسمی و در زیر کت و شلوار خود بهتر است پیراهن های ساده استفاده کنید. پیراهن های چهارخانه معمولا مناسب مراسم رسمی نیستند.
 • از کراوات ساده استفاده کنید: اگر در یک مراسم رسمی قصد استفاده از کراوات را دارید بهتر است کراوات ساده را انتخاب کنید. رنگ کراوات خیلی فرقی نمی‌کند اما کراوات های طرح دار معمولا مناسب مهمانی های خیلی رسمی نیست.

لباس مجالس رسمی برای خانم ها

appropriate attire for ladies night 1 - در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

 • پیراهن بلند: پیراهن بلند و ترجیحا تیره یک انتخاب بسیار عالی برای خانم ها به منظور رفتن به یک مهمانی رسمی است. پیراهن بلند آستین دار رسمی تر و زیبا تر است. لباس های رسمی معمولا ساده اما شیک و خوش استایل هستند.
 • کفش پاشنه بلند: حتی اگر شما دارای قد بلندی نیز هستید هرگز از کفش های تخت در یک مهمانی رسمی استفاده نکنید. سعی کنید کفشی که انتخاب می‌کنید چند سانت حتی خیلی کم پاشنه داشته باشد. کفش های تخت به هیچ عنوان مناسب مجالس رسمی نیست.
 • مدل مو: برای رفتن به یک مجلس رسمی بهتر است مدل موی ساده ای را انتخاب کنید. می‌توانید تنها موهای خود را سشوار بکشید یا یک شینیون ساده برای پشت موهای خود انجام دهید و آن را یک مدل ساده جمع در پشت سرتان درست کنید.

لباس مجالس غیر رسمی برای آقایان

colors effects 9990 - در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

 • شلوار جین: شلوار جین بهترین انتخاب برای یک مهمانی غیر رسمی است. می‌توانید شلوار جین یا شلوار کتان را با یک تی شرت یا یک پیراهن چهارخانه برای یک مهمانی غیر رسمی ست کنید.
 • پیراهن چهارخانه: معمولا پیراهن چهارخانه غیر رسمی است و برای مهمانی های رسمی استفاده نمی‌شود. اگر شما عادت به پوشیدن پیراهن دارید، برای یک مهمان غیر رسمی دور همی یا جشن خودمانی پیراهن چهارخانه یا طرح دار بهترین گزینه است.
 • کفش کالج یا ساده: برای مهمانی های خودمانی و غیر رسمی بهتر است از کفش های ورنی و براق استفاده نکنید و انتخاب شما کفش های چرم کالج یا ساده باشد. استفاده از شلوار جین و پیراهن چهارخانه به همراه کفش ورنی براق اصلا انتخاب زیبایی برای یک مهمانی غیر رسمی نیست.

لباس مجالس غیر رسمی برای خانم ها

armut vicut şekline göre elbise modelleri 2 mini - در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟

 • لباس های طرح دار و پیراهن کوتاه: لباس های طرح دار، پیراهن های کوتاه و یا بلوز و دامن برای مجالس غیر رسمی برای خانم ها بسیار مناسب است. البته پیراهن کوتاه را می‌توانید برای مهمانی رسمی و غیر رسمی استفاده کنید اما معمولا پیراهن بلند رسمی تر است.
 • رنگ های روشن: رنگ لباس شما در یک مهمانی غیر رسمی می‌تواند هر رنگی که دوست دارید باشد. اما به خاطر داشته باشید که رنگ های تیره مثل مشکی برای مجالس رسمی و رنگ های روشن برای مهمانی های غیر رسمی متداول تر است.
 • کت و شلوار: خانم ها در مراسم غیر رسمی می‌توانند از انواع کت و شلوار مخصوص خانم ها نیز استفاده کنند. پوشیدن کت و شلوار در یک مهمانی رسمی برای خانم ها گزینه چندان مناسبی نیست.

پیشنهاداتی که جشن پلاس برای شما در بالا شرح داد استانداردهای کلی پوشیدن لباس در مهمانی رسمی و غیر رسمی در تمام دنیا است. هرچند که انتخاب لباس یک مسئله کاملا شخصی و سلیقه ای است اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان سعی کنید نحوه لباس پوشیدن شما در مهمانی رسمی و غیر رسمی نزدیک به استانداردهای گفته شده در بالا باشد

یک نظر

 • […] در مهمانی رسمی و غیر رسمی چه بپوشیم؟ […]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن