آرایش و زیبایی

درمان پوست چرب با ماسک صورت خوراکی های طبیعی

چگونه-در-مهمانی-پوستی-زیبا-و-درخشان-داش

پوست چرب می تواند ارثی باشد و یا بر اثر تغییرات هورمونی و استرس یا مصرف برخی داروها تشدید شود. اما نگران نباشید برخی خوراکی های طبیعی برای درمان پوست چرب موثر است که می توانید آنها را بصورت ماسک استفاده کنید. در این مقاله جشن پلاس به معرفی 9 ماسک صورت برای پوست چرب می پردازد تا با کمک آنها بتوانید پوستی سالم و زیبا داشته باشید و در مهمانی ها با پوست زیبا یتان بهتر دیده شوید.

  با خوراکی هایی مانند سیب و گوجه فرنگی، خیار، سفیده تخم مرغ، آبلیمو، موز وعسل و ماست و همچنین موادی همچون خاک رس می توان ماسک هایی عالی جهت درمان پوست چرب تهیه کرد. اکثر این مواد رطوبت رسان یا حاوی اسیدهای طبیعی هستند که می تواند چربی پوست را به میزان زیادی کاهش دهد.

انواع ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک گوجه فرنگی

برای درمان پوست چرب با استفاده از گوجه فرنگی کافی است آن را از وسط نصف کرده و روی صورت مالید و تا 15 دقیقه آب گوجه را روی صورت نگه دارید. سپس صورت را با آب گرم شسته  و از یک مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید. گوجه فرنگی به دلیل اینکه دارای رطوبت و اسیدهای طبیعی می باشد، دارای خواص پاک کنندگی بوده و می تواند چربی های اضافه روی پوست را از بین ببرد. بنابراین عملکرد بسیار فوق العاده ای برای درمان پوست چرب دارد.

ماسک سیب

برای استفاده از سیب در درمان پوست چرب باید ابتدا نصف آن را رنده کرده و به مدت 15 دقیقه روی صورت قرار داد. سیب دارای اسید مالیک می باشد که این اسید خاصیت لایه برداری دارد که می تواند سلولهای مرده پوست را از بین ببرد. همچنین خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و باکتریهای ایجاد کننده انواع جوش را از بین می برد. خاصیت مهم دیگر سیب رطوبت رسانی آن است که باعث کاهش چربی پوست می شود.

ماسک سرکه سیب

سرکه سیب نیز مثل آبلیمو روشن کننده مناسبی برای پوست می باشد و پوست را لایه برداری کرده و چربی آن را از بین می برد. اگر پوستتان حساس است این ماسک را روی قسمتی از پوست امتحان کنید تا از عدم حساسیت پوست مطمئن شوید. برای اینکه نتیجه بهتری از استفاده سرکه سیب ببرید بهتر است آن را قبل از خواب و در شب به پوست بزنید و تا صبح روی پوست بماند. د راین روش سرکه سیب را با آب به نسبت مساوی مخلوط کرده و به صورت می زنیم.

این مطلب هم عالیه:
آموزش کانتورینگ صورت کشیده برای داشتن یک آرایش حرفه ای و زیبا در مهمانی

ماسک خیار برای درمان پوست چرب

برای استفاده از خیار برای درمان پوست چرب، آب خیار و آبلیمو را به مقدار نصف قاشق چای خوری از هرکدام مخلوط میکنیم و روی صورت میگذاریم. بعد از گذشت چند دقیقه که روی خشک شد صورت را با آب گرم می شوییم. راه ساده تر اتفاده از بزش های خیار بر روی پوست است که باعث کاهش چربی آن می شود. خیار علاوه بر اینکه خاصیت رطوبت رسانی و خنک کنندگی روی پوست دارد؛ ویتامین Aو Eو مواد معدنی پتاسیم و منیزیم را به پوست می رساند.

1 2 - درمان پوست چرب با ماسک صورت خوراکی های طبیعی

ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ بر عکس خیار و سیب و گوجه فرنگی خاصیت رطوبت رسانی جهت کاهش چربی پوست ندارد بلکه باعث خشک کردن چربی پوست شده و لکه ها را از بین میبرد. همچنین منافذ آن را می بندد و باعث سفتی پوست می شود.  برای استفاده از سفیده تخم مرغ، آن ر کمی به هم زده و روی صورت بمالید وقتی کاملا خشک شد صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک موز و عسل

یکی از بهترین ماسک ها برای درمان چربی پوست، ماسک موز و عسل می باشد. در این روش یک موز و یک قاشق غذاخوری عسل را باهم مخلوط کرده تا بصورت خمیر شود. سپس به مدت 15 دقیقه این خمیر را روی پوست بگذارید و بعد بشویید. توجه کنید که بعد از شستن صورت یک مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید. خاصیت موز اینست که پوست را نرم و مرطوب می کند و عسل نیز در کاهش  چربی پوست تاثیر زیادی داشته و رطوبت رسان عالی می باشد.

این مطلب هم عالیه:
با چه راهکارهایی در مهمانی با آرایشی ساده چشمانی درشت داشته باشیم؟
ماسک آب لیمو برا ی پوست چرب

یک قاشق چایخوری خوری آب لیموی تازه را با نصف قاشق چای خوری آب مخلوط میکنیم تا رقیق شود. با یک تکه پنبه به صورت میزنیم تا 10 دقیقه روی پوست بماند. چون آبلیمو باعث خشکی پوست می شود بهتر است بعد از استفاده از آن،  یک مرطوب کننده به پوست بزنید. اسید سیتریک آبلیمو به داخل چربی پوست نفوذ می کند و بعنوان رطوبت رسان می باشد، همچنین تاثیر ضد عفونی کنندگی دارد و باعث روشن شدن پوست می شود.

آخرین ماسکی که از مواد خوراکی طبیعی تهیه می شود و در دسترس می باشد، ماسک ماست است. خیلی ساده و راحت می توان ماست ساده و بدون طعم را به مدت 10 دقیقه روی پوست چرب بگذارید و سپس با آب سرد صورت را بشویید. از این ماسک می توان هر روز استفاده کرد تا پوستی نرم و ملایمی داشته باشید. ماست به دلیل داشتن اسید لاکتیک خاصیت لایه برداری دارد و چربی اضافه پوست را جذب می کند.

ماسک خاک رس برای پوست چرب

خاک رس خاصیت پاک سازی دارد و میتواند کثیفی ها و سلولهای مرده و چربی اضافه پوست را از بی ببرد همچنین مناقذ پوست را بسته و باعث سفتی پوست می شود. از اینماسک هفته ای یک بار استفاده کنید چرا که این میزان برای کنترل چربی اضافی پوست کافی است. برای تهیه این ماسک، سه قاشق غذاخوری خاک رس را با مقداری گلاب مخلوط کرده تا خمیری بدست آید. سپس به مدت نیم ساعت آن را روی صورت می گذاریم و بعد با آب می شوییم.

با استفاده از این ماسک های ساده که با مواد دم دست تهیه می شود و براحتی قابل استفاده اند می توان پوستی با چربی کنترل شده و زیبا و سالم داشت. در انتها جشن پلاس شما را به مطالعه و بازدید از سایر مقالات و بخش های سایت در زمینه های گوناگون دعوت می کند.

برچسب ها

یک نظر

  • […] درمان پوست چرب با ماسک صورت خوراکی های طبیعی […]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن