آرایش و زیبایی

معرفی روش های کاربردی برای برنزه کردن با قهوه

با چه روش هایی می توان با قهوه برنزه کنیم؟

برنزه کردن با قهوه روش بسیار آسان و طبیعی و ارزان است که با آن می توانید بدون دچار شدن به عوارض شیمیایی پوست خود را برنزه کنید. برای درست کردن لوسیون برنزه کننده بدن، مقداری قهوه را آسیاب کرده و با روغن زیتون مخلوط کنید یا اینکه پودر قهوه را بجوشانید. در ادامه مقاله جشن پلاس به معرفی سه روش قهوه و لوسیون بدن، قهوه جوشانده شده و قهوه و روغن زیتون برای برنزه کردن با قهوه می پردازد با ما همراه باشید.

۱- برنزه کردن با قهوه و لوسیون بدن

برای درست کردن ترکیب قهوه و لوسیون بدن برای باید یک فنجان قهوه غلیظ 250 درست کنید برای این منظور250 میلی لیتر آب را درون قهوه ساز بریزید. می توانید از فرنچ پرس برای درست کردن قهوه غلیظ استفاده کنید.

سپس  ۶ قاشق غذا خوری قهوه در فیلتر بریزید هرچه قهوه بیشتر بریزید غلیظ تر و پر رنگ تر می شود. برای اینکه سلولهای پوست بهبود پیدا کنند بهتر است از قهوه کافئین دار استفاده کنید. استفاده از قهوه با رُست بالا یا متوسط سبب تیره تر شدن رنگ می شود. اگر اندازه گیری مقدار رآب برا یدرست کردن یک فنجان غلیظ قهوه برایتان مشکل است، اندازه قهوه را برای درست کردن یک قوری قهوه در نظر بگیرید و یک فنجان آب اضافه کنید.

قهوه ساز را روشن کرده و بگذارید قهوه دم بکشد بعد از آماده شدن، آن را خاموش کرده و برای اینکه قهوه سرد شود گرم کننده دستگاه را خاموش کنید. بعد از سرد شدن قهوه مراحل تهیه لوسیون را انجام دهید.

2 7 - معرفی روش های کاربردی برای برنزه کردن با قهوه

فرایند تهیه لوسیون بدن با قهوه

250میلی لیتر از هر لوسیونی که دوست دارید را در ظرف بریزید فقط توجه کنید که باید سفید و غلیظ باشد، زیرا قهوه آن رقیق می کند. اگر لوسیون طبیعی استفاده کنید بسیار بهتر است زیرا ترکیبی که درست می کنید عاری از هر گونه مواد شیمیایی می شود.

قهوه را به لوسیون اضافه کرده و مخلوط کنیدتا یکدست و یکنواخت شود. بسته به غلظت قهوه رنگ آن می تواند بژ تیره یا قهوه ای روشن باشد. ترکیب را به یک ظرف که قابلیت نگه داری و استفاده آسان را داشته باشد انتقال دهید. برای زدن لوسیون برنزه، آن را مثل کرم به بدن بزنید خواهید دید که خیلی سریع پوست برنزه می شود. بعد از زدن لوسیون صبر کنید تا خشک شود سپس لباس بپوشید. بعد از زدن لوسیون دست های خود را بشویید که تیره تر از بقیه قسمت های بدن نشود.

این مطلب هم عالیه:
برای مهمانی های دورهمی چگونه سایه چشم سفید و مشکی بزنیم که جذاب باشیم؟

موقع رفتن به استخر و حمام رنگ برنزه به احتمال زیاد پاک می شود. پس از هر حمام و روزانه از این لوسیون استفاده کنید. اگر مقدار مصرف شما بالاست و در مدت زمان کوتاهی لوسیون را تمام می کنید می توانید آن را در حمام نگه داری کنید. اگر طول مدت هر باراستفاده طولانی است باید آن را در یخچال بگذارید. چنانچه رنگ لوسیون دلخواه تان نیست می توانید مقدار قهوه را برای درست کردن مجدد لوسیون تغییر دهید.

2- برنزه کردن با قهوه و روغن زیتون

در این روش از پودر قهوه که آخرین بار مصرف کرده اید و هنوز گرم است؛ به اندازه 250 میلی لیتر یا یک فنجان برداشته و با روغن زیتون ترکیب کنید. در این روش باید نسب ها مساوی باشد و اگر میخواهید روغن برنزه بیشتری داشته باشد باید نسبت ها یک اندازه افزایش دهید. برای اینکه قهوه به خوبی روغن را رنگ کند، ترکیب را برای مدت 5 دقیقه بگذارید بماند. قبل از باز کردن آب برای اینکه روغن و پودر قهوه پخش نشود باید کف حمام را با روزنامه یا کیسه زباله پوشاند.

ترکیب را روی پوست به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. کافئین قهوه سلولیت پوست را بهبود می دهد بنابراین ترکیب را روی قسمت هایی از پوست که دارای سلولیت است بیشتر بگذارید. برای جلوگیری از تیره شدن بیش ازحد دست، از دستکش استفاده کنید. به مدت 10دقیقه ترکیب روی پوست نگه داشته شود و داخل حمام بمانید.

سپس تمام قسمت های بدن را به خوبی شسته تا پودر قهوه از تمام قسمت های فرورفته بدن، مانند زیر بغل، ناف، بین پاها و… کاملا شسته شود. در صورتی که بعد از برنزه کردن با قهوه از لیف یا اصلاح با تیغ استفاده کنید، برنزه بدن پاک می شود. برای ماندگاری حالت برنزه باید از این ترکیب دو مرتبه درهفته استفاده کنید و هر بار ترکیب جدیدی درست کنید.

3 1 - معرفی روش های کاربردی برای برنزه کردن با قهوه

۳- برنزه کردن با قهوه جوشانده شده

برای برنزه کردن با قهوه می توانید از قهوه ای استفاده کنید که قبلا آن را دم کرده اید. البته بهتر است قهوه شما اخیرا دم شده باشد. قابلمه مورد استفاده نیز باید به اندازه ای باشد که حداقل دو فتجان آب در آن بجوشد. اما آنقدر بزرگ نباشد که آب درون آن سریع بخار شود.

این مطلب هم عالیه:
معرفی بهترین مدل های بافت مو ۲۰۱۹ مناسب برای انواع مهمانی

مانند روش قبل به اندازه یک فنجان یا 250 میلی لیتر از قهوه ای که آخرین بار مصرف کرده اید را در ظرفی بریزید. ظرف باید گنجایش جوشیدن دو فنجان آب را داشته باشد. یک فنجان یا 250میلی لیتر آب اضافه کرده و هم بزنید تا قهوه در آب پخش شده بنابراین تکه های قهوه در کف ظرف نمی سوزد و رنگ ترکیب یکنواخت می شود.

چنانچه می خواهید رنگ برنزه تیره تر شود نسبت ها را به یک اندازه بیشتر کنید. ترکیب را به مدت 2 دقیه بجوشانید نه بیشتر زیرا ممکن است آب بیش ازحد بجوشد. سپس بگذارید ترکیب سرد شود تا به دمای اتاق برسد.

از دستکش استفاده کرده و ترکیب را روی پوست ماساژ دهید. 15 دقیقه صبر کنید و حرکت نکنید تا پودر از روی پوست نریزد. توجه کنید که بعد از برنزه کردن با قهوه از تیغو لیف استفاده کنید، همچنین بعد از شستن بدن به آرامی با حوله خشک کنید.

4 1 - معرفی روش های کاربردی برای برنزه کردن با قهوه

نکات استفاده از قهوه برای برنزه کردن

اگر برای مراسم خاصی می خواهید برنزه کنید، این کار را در همان روز انجام دهید. خوردن و مالیدن قهوه باعث چربی سوزی می شود برای این هدف از قهوه کافئین دار استفاده کنید. برای برنزه کردن با قهوه و روغن زیتون و قهوه جوشانده، به دلیل اینکه حالت مایع دارند می توانید از اسپری استفاده کنید.

جشن پلاس به شما همراهان عزیز توصیه می کند هنگام استفاده از روش  برنزه کردن با قهوه جوشانده شده، عجله نکنید چون ممکن است بر اثر حرارت دست یا بدن خود را بسوزانید.

همچنین هنگام استفاده از برنزه کردن با روغن زیتون مراقب باشید که لباس یا اطرافتان را با روغن لکه نیندازید.

بعد از برنزه کردن با قهوه چند دقیقه ای قبل از لباس پوشید صبر کنید تا برنزه کاملا روی پوست خشک شود و روی لباس لک ایجاد نشود.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن