آرایش و زیبایی

برای شرکت در مهمانی چگونه کرم پودر بزنیم؟

۷ نکته برای استفاده صحیح از کرم پودر

کرم پودر برای پوشاندن جوش و لک صورت و صاف به نظر رسیدن صورت استفاده می شود. اگر آن به درستی روی صورت پخش نشود، یک لایه سنگین روی صورت ایجاد می شود که سبب خراب شدن آرایش می شود. جشن پلاس در ادامه نکات مهمی را که باید هنگام زدن رعایت کرد تا آرایش زیبا و یکدستی داشت بیان می شود.

نکات مهم برای کرم پودر زدن صورت

کرم پودری را که انتخاب می کنید با رنگ پوستتان هماهنگ باشد و این نکته مهم ترین بخش موفقیت در آرایش می باشد. دو روش برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست را پیشنهاد می کنیم. روش اول اینکه آن را در روز و در نور طبیعی انتخاب کنید.سپس مقداری از آن را روی استخوان گونه یا فک پخش کرده و به وسیله یک آینه محدب آن را بررسی کنید. در صورتی که بدون اینکه آن را روی پوست محو کنید، اثری از آن روی پوست مشخص نباشد این رنگ کرم پودر مناسب پوست شما می باشد.

در روش دیگر باید پوست را تمیز کنید و از فروشنده یک نمونه از آن بگیرید و روی کل صورت بزنید و آن را امتحان کنید. و از فروشنده  در انتخاب کرم  مناسب پوستتان کمک بگیرید..

قبل از کرم پودر زدن باید پوست خود را آماده کنید و توجه کنید که همیشه پوست خود را مرتب رطوبت رسانی و لایه برداری کنید. قبل از کرم پودر زدن و برای آماده کردن پوست باید کرم مرطوب کننده و پرایمر را باهم ترکیب کرده و به صورت بزنید.  به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا کرم جذب پوست شود و بعد از کرم پودر استفاده کنید.

این مطلب هم عالیه:
آرایش چشم و مژه‌ها با یک ترفند ویژه

چنانچه بخواهید آرایش را در تمام طول روز روی صورت نگه دارید، استفاده از پرایمر پیشنهاد می شود؛ زیرا منافذ پوست را کوچکتر و پوست را نرم تر و صورت را مات می کند. نکته قابل توجه اینکه اگر پرایمر و مرطوب کننده را بصورت جداگانه به صورت بزنید ممکن است باعث کیکی شدن پوست شود.

استفاده کمتر از کرم پودرها

اگر میخواهید صورتتان طبیعی و شاداب نشان داده شود، سعی کنید کمتر کرم پودر بزنید و فقط در قسمتهایی که نیاز به پوشش دارند استفاده کنید. مثلا میخواهید فقط  قرمزی گونه ها پوشانده شود، یا جوش ها یا رنگ پوست در بعضی جاها یکدست شود.  برای کرم پودر زدن از وسط صورت شروع کنید و کم کم به شمت قسمت های بیرونی صورت محو کنید.

2 14 - برای شرکت در مهمانی چگونه کرم پودر بزنیم؟

کرم پودر های براق کننده باعث جا افتادن آرایش می شود، همچنین پوست را شیک و آراسته می کند. برخلاف نوع مات که چهره را خسته و بی روح جلوه میدهند، این کرم پودر براق کننده به دلیل داشتن ذراتی که نور را منعکس میکنند پوست را درخشان نشان میدهد

میکاپ آرتیست های حرفه ای دوست دارند بسته به نوع پوستی که می خواهند درست کنند از برس های بیوتی بلندر یا نوک انگشتان شان استفاده کنند. می توانید براش بیوتی بلندر یا هر براش دیگری که دارید را مرطوب کنید تا نتیجه کارتان طبیعی و بی نقص باشد. حتما توجه داشته باشید که براش آرایشی تان تمیز باشد.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن