آرایش و زیبایی

برای داشتن یک آرایش طبیعی صورت در مهمانی چه کنیم؟

آرایش طبیعی باید کاملا سبک و راحت جلوه کند بطوری که دیگران حس کنند شما هیچ آرایشی نکرده اید. بنابراین باید آرایش های سبک و طبیعی با رنگ های کمرنگ و رنگ پوست انجام دهید. هر چند طبیعی جلوه دادن آرایش دشوار است اما جشن پلاس در این مقاله راهکارهای مفیدی را برای شما ارائه می کند. با به کار گیری این روش ها می توانید آرایشی طبیعی داشته باشید.

رعایت چند نکته برای داشتن آرایش طبیعی

سعی کنید رنگ های مناسب پوست خود را بشناسید و در هنگام خرید لوازم آرایشی در انتخاب رنگ های آنان دقت کنید. حتما قبل از خرید آنها را تست کنید جهت مطمئن شدن از اینکه رنگهای لوازم آرایشی متناسب با رنگ پوست شماست. اگر پوست روشنی دارید، رنگ های هلویی و صورتی اگر پوست تیره ای دارید، بژ و کرم کاملا برای شما مناسب خواهد بود.

مراقبت از پوست یک آیتم مهم در داشتن پوستی سالم و سازگار با آرایش می باشد. بطوری که هر قدر پوست خشکی و لک کمتری داشته باشد به آرایش کمتر نیاز دارد و در صورت آرایش آن بهتر آرایش می شود. نکاتی که باید برا یمراقبت پوست در نظر داشت؛ داشتن رژیم روزانه مناسب، پاک کردن آرایش قبل از خوابیدن، شستن کامل پوست، مرطوب نگه داشتن پوست، لایه برداری و برداشتن سلوله ای مرده پوست هفته ای یکبار.

برای اینکه آرایش شما طبیعی به نظر برسد از کشیدن خط چشم های سنگین و سایه های پز رنگ اجتناب کنید. چنانچه دوست دارید از خط چشم استفاده کنید سعی کنید به درستی تمرین و تمرکز کنید. برای این کار خط چشم خیلی نازک را نزدیک به خط مژه ها بکشید اینطور مژه ها  را طبیعی به نظر می رسند.

این مطلب هم عالیه:
آموزش آرایش ساده صورت برای داشتن ظاهری زیبا در مهمانی

1 13 - برای داشتن یک آرایش طبیعی صورت در مهمانی چه کنیم؟

بزرگ کردن چشم ها با فر مژه و ریمل

برای داشتن آرایش طبیعی مژه ها را برجسته کنید. همچنین برای اینکه چشم هایتان را در نظر دیگران بزرگ جلوه دهید مژه ها را با فر مژه فر کرده و یک لایه ریمل ضد آب جهت ماندگاری بیشتر فر مژه و ثبات آرایش بزنید.

برای اینکه آرایش طبیعی به نظر برسد بهتر است از کرم پودر برای زیرسازی استفاده نکنید و کرم مرطوب کننده رنگی بزنید. یا اینکه داخل مرطوب کننده مقداری کرم پودر اضافه کنید که سبب ایجاد تناژ مورد نیاز روی پوست می شود. با این کار آرایش خیلی ملایم و طبیعی تر از حالتی به نظر می رسد که از کرم پودر استفاده کرده اید.

زیرسازی سنگین و استفاده مقدار زیادی کرم پودر روی صورت سبب غیر طبیعی به نظر رسیدن آرایش می شود. برای اینکه قسمت های لکه دار یا جوش دار صورت را بپوشانید بجای کرم پودر از کانسیلر در همان قسمت ها استفاده کنید. بهتر است مقدار کمی از کانسیلر روی قسمت های مشکل دار صورت بزنید تا آرایش طبیعی به نظر برسد. زیرا هدف درست کردن ظاهر بدون نقص است بدون اینکه آرایش بیش از حدی کرده باشیم.

زدن مقداری رژگونه به صورت سبب درخشندگی طبیعی پوست می شود. برای زدن رژگونه از رنگی متناسب با رنگ طبیعی پوست استفاده کنید. برای زدن رژگونه بدین صورت  عمل کنید؛ رژگونه را اول به برجستگی های گونه بزنید و سپس آن را به سمت بالا و پایین و روی استخوان های گونه، تا جایی که لبه های مشخصی وجود نداشته باشد، یکدست و محو کنید.

این مطلب هم عالیه:
چگونه برای شرکت در مهمانی یک خط لب ساده بکشیم؟

3 5 - برای داشتن یک آرایش طبیعی صورت در مهمانی چه کنیم؟

نحوه استفاده از رژلب برای آرایش

برای اینکه رژلب تان با رنگ طبیعی لب کاملا یکی شود مراحل زیر را دنبال کنید؛ 1.انتخاب رنگ رژلب نزدیک به رنگ طبیعی لب. 2. رژلب را به انگشت بزنید و آنگاه به آرامی ره لب بزنید.3. برای زدن رژ ابتدا از مرکز لب شروع کنید و تا کناره های لب بصورت یکدست و محو کنید.

چنانچه پوست چربی دارید برای جلوگیری از خراب و پخش شدن آرایش در طول روز باید از یک تثبیت کننده استفاده کنید. مقداری پودر تثبیت کننده بر روی آرایش تان بزنید تا آرایش روی پوست ثابت بماند.

چنانچه ابروهایتان کم پشت هستند آنها را با روشی که در این مقاله می گوییم ترمیم کنید. زیرا ابروها برای صورت یک چارچوب ایجاد می کنند بنابراین باید ابروها طبیعی و پر پشت به نظر آیند. برای پر کردن ابروها از مداد ابروهای ضخیم استفاده نکنید زیرا آنها به ابروها حالت طبیعی نمیدهند. استفاده از ریمل به دلیل اینکه خیلی کم به چشم می آید بسیار زیرکانه است و پر کردن قسمت های خالی ابرو با ریمل این طور به نظر می رسد که آرایش طبیعی کرده اید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن