آرایش و زیبایی

برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟

پوشیدن کفش پاشنه بلند انتخابی عالی برای مهمانی ها

کفش پاشنه بلند دارای انواع مختلفی است که با توجه به علاقه افراد میتوان در مکانهای گوناگونی از آنها استفاده کرد. جشن پلاس در این مقاله در مورد انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی ها توصیه هایی برای شما دارد لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

کسانی که طرفدار مد و فشن هستند از علاقه مندان به کفش های پاشنه بلند اند. اما آنها باید به این نکته توجه کنند که استفاده بیش از حد از این نوع کفش ها عوارضی مانند میخچه و پینه و صافی کف پا  را به همراه دارد.

بنابراین در اینجا جشن پلاس راهکار هایی را جهت انتخاب کفش پاشنه دار مناسب و جلوگیری از این عوارض را ارائه میکند.

نکات مهم در انتخاب کفش پاشنه بلند

برای اینکه از جلو آمدن پا در داخل کفش جلوگیری کنید، از مدل هایی که دور پا را می پوشانند باید استفاده کنید. مانند بوت، نیم بوت و کفش های آکسفورد.

معمولا کفش های جدیدی که میخرید دارای کف صیقلی و صاف هستند. باید این حالت کف را از بین ببرید و آنرا مناسب پا کنید. برا ی اینکار با یک سمباده ضخیم روی کف بکشید همچنین میتوانید پدهای کوچکی در زیر کف بچسبانید تا اصطکاک بیشتر شود.

درصورتی که کفش تان پا را اذیت میکند و هنگام پوشیدن احساس درد در پا میکنید از پوشیدن مجدد کفش خودداری کنید. زیرا به پایتان آسیب جدی میزند.

هنگام را ه رفتن با کفش پاشنه بلند در محیط های باز مانند چمن و ماسه و تورهای فلزی که احتمال زمین خوردن یا شکستن پاشنه کفش وجود دارد؛ احتیاط کنید.

در هنگام خرید و انتخاب کفش پاشنه بلند بطور کلی باید سایز مناسب، راحتی کفش و مطابق با مد بودن کفش را مد نظر داشت.

برای اینکه بتوانیم سایز مناسب کفش را انتخاب کنید، بهتر است در اواخر روز خرید کنید. چنانچه در صبح کفش را انتخاب کنید بدلیل اینکه فعالیتی نداشته اید پا در حال استراحت بوده و کوچک است. ممکن است سایز کوچکی را انتخاب کنید که در بعد از ظهر برای شما تنگ شود.

زیرا در آخر روز و بعدازظهر به دلیل فعالیتی که در طول روز داشته اید پا ورم کرده است و همین باعث میشود که سایز مناسبی را اتخاب کنید.

551 - برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟

پوشیدن کفش در منزل

قبل خرید در فروشگاه کفش ها را پوشیده و چند قدمی با آنها راه بروید. باید توجه کنید که هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند در پاها باید احساس توازن و راحتی کنید. هنگام را ه رفتن در فروشگاه روی سطوح مختفی را بروید زیرا کفش پاشنه بلند روی فرش یا سطح سفت، حس متفاوتی ایجاد میکند.

اگر هنگام راه رفتن احساس درد در پا دارید بهتر است کفش را نخرید. زیرا این درد پا در مدت بلندتری بدتر میشود. مثلا اگر پشت کفش پایتان را میزند و احساس درد دارید باید بدانید که در بلند مدت باعث تاول میشود.

نکته دیگر وضعیت انگشت ها داخل کفش می باشد استفاده مداوام از کفش با پنجه تنگ موجب میخچه و پینه و ورم پا میشود. اگر کفش به اندازه کافی پهن و جادار نباشد و انگشت ها در داخل جمع شوند کفش مناسبی نیست و پا را اذیت میکند.

کفش هایی که دارای پنجه گرد و نیمه گرد یا بادامی شکل اند فضای بیشتری برای انگشت ها دارند و پا در آنها راحت تر است.

اگر دوست دارید نوک کفش باریک باشد و در عین حال پایتان راحت باشد بهتر است از کفش های با نوک باریک که کمی حالت گرد دارند بجای کفش های بسیار باریک و کلاسیک استفاده کنید.

این مطلب هم عالیه:
معرفی راهکارهایی برای بزرگ نشان دادن لب ها در مهمانی

کفش نوک باریک با پنجه بلند بسبت به کفش نوک گرد با پنجه کوتاه راحت تراست. زیرا کفش با پنجه پهن بسبت به کفش با پنجه کوتاه فضای بهتری را برای انگشت ها ایجاد میکند.

انتخاب کفش با نظر گرفتن ارتفاع

انتخاب کفش با پاشنه مناسب هم مورد دیگری است که باید به آن توجه نمود. دوستان جشن پلاسی باید بدانید که ارتفاع کفش اگر از حد مشخصی بیشتر باشد، علاوه بر اینکه مدل راه رفتن را تغییر میدهد؛ باعث ایجاد فشار بیشتری به کمر و زانو و مچ پا می شود. پاشنه مناسب باید ارتفاعی بین 3 تا 7 سانتمتر داشته باشد.

اگر میخواهید تمام روز از یک جفت کفش استفاده کنید باید ارتفاع پاشنه ها را کوتاه و 3تا 5 سانتیمتر انتخاب کنید. چنانچه برای مدت کوتاهی مثلا برای چند ساعت کفش را به پا میکنید پاشنه های بین 12 تا 15 سانتیمتر مناسب اند.

بدانید که کفش با این مدل پاشنه از راحتی لازم برخوردار نیست و راه رفتن را با مشکل مواجه میکند. برای مهمانی های آخرهفته و کارهای غیر کاری کفش با پاشنه 10 سانتی متر توصیه میشود. برای محل کارهم کفش هایی با پاشنه 7 سانتیمتر و یا کلاسیک بپوشید.

انتخاب نوع کفش با توجه به جنس آن

برای انتخاب کفش پاشنه بلند راحت باید جنس کفش را در نظر بگیریم. کفش چرم یا جیر به دلیل منعطف بودن و اینکه شکل پا را به خود میگیرند انتخاب مناسبی هستند. همچنین عمر بیشتری نسبت به مواد مصنوعی دارند.این کفش ها چون انعطاف بالایی دارند احتمال ساییدگی پاها را کاهش میدهند.

همچنین کفش با چرم مصنوعی قیمت مناسبتری دارد گرچه دارای کیفیت کمتری است. برای اینکه بدانید جنس کفش چیست داخل آن را ببینید اگر کلمه مصنوعی نوشته باشد از مواد غیر طبیعی ساخته شده است. چنانچه کلمه رویه چرم یا جیر نوشته باشد گزینه مناسبی است.

وجود بالشتک در پنجه کفش پاشنه بلند چون فشار ناشی از پاشنه بلند کفش را به پنجه کاهش میدهد. بنابراین قبل از خرید کفش بالشتک کفش را بررسی کنید. زیرا بالشتک مناسب در زیر پنجه راحتی پا را بیشتر میکند. برای مناسب کردن بالشتک کفش میتوان داخل آن کفی کامل سه چهارم ، نیمه گذاشت. همچنین میتوان فقط در قسمت پنجه از کفی استفاده کرد.

Untitled4 - برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟

وجود لژ در کفش دو مزیت دارد، یکی لژ در قسمت جلو کفش کف پا را صاف نگه می دارد و باعث حفظ تعادل میشود. دیگری لژ قسمت جلویی و زیر پنجه کفش به دلیل کم کردن شیب کفش، فشار کمتری به جلو پا وارد می شود.

معمولا کفش پاشنه بلند اثرات نامطلوبی بر پا می گذارد. برای کاهش این اثرات بهتر است در این نوع کفش ها از لژ استفاده شود. همچنین دو نوع لژ مخفی و نمایان وجود دارد که بسته به سلیقه خود میتوان از آنها در کفش استفاده بمود.

برای اینکه در هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنید بهتر است مدل کفشی پایدارتر و با ثبات بیشتری بخرید. کفش باید دارای ارتفاع پاشنه و فضای پنجه مناسبی داشته باشد

انتخاب مدل هایی با ثبات بیشتر

. برای انتخاب کفش با ثبات باید اندازه پاشنه ها ، فضای پنجه ، جنس کفی و پهنای پاشنه را مد نظر داشت. هر چه پاشنه پهن تر باشد، پا در کفش راحت تر است. کفش های با کفی چرم یا پلاستیکی نرم تر از جنس چوبی است و راه رفتن با آنها راحت تر است. هر چه پا در کفش آزادتر باشد و کفش دور پا را نگرفته باشد را ه رفتن سخت تر می شود.

این مطلب هم عالیه:
چگونه براش آرایش خود را تمیز کنیم؟

بنابراین بجای کفش های جلو بسته و صندل های بندی از پاشنه بلند هایی با بند دور مچی ، بوت های پاشنه بلند ، کفش های جلو باز و کفش های پشت بندار استفاده کنید.

به مدت طولانی و تمام روز هفته و برای پیاده روی از کفش پاشنه دار استفاده نکنید. همچنین بعد از استفاده از آنها پاها را ماساژ دهید چون ممکن است پاها و مچ ها آسیب ببینند.

شیب استاندارد کفش دارای کمی انحنا در زیر انحنای کف پا است که در قسمت پاشنه کم می شود و پاشنه روی شیب قرار نمیگیرد. در نتیجه وزن بدن روی پاشنه می افتد و از سر خوردن پا به جلو جلوگیری می شود.

در انتخاب کفش توجه کنید که شیب کفش با حالت طبیعی پا متعادل باشد. اگر کفش به درستی طراحی نشده باشد بیشتر وزن بدن روی پنجه و انگشت ها می افتد. طراحی غلط بدین صورت است که  قوس کفش از پشت پنجه تا پشت پاشنه ادامه دارد. در چنین حالتی پا بطور محکم و ثابت در کفش قرار نمیگیرد و به سمت جلو می رود. احساس اینکه روی پنجه را می روید نشانه اینست که شیب کفش زیاد است.

انتخاب کفش پاشنه بلند مطابق با مد

انتخاب کفش پاشنه بلند مطابق با مد هم نکته ای است که جشن پلاس به شما توصیه میکند در انتخاب کفش در نظر داشته باشید.

کفش دارای بند دور مچی، مچ پا را درشت تر نشان میدهد به همین دلیل برای افراد لاغر مناسب تر است. برای اینکه پاها کشیده تر ولاغرتر جلوه داده شوند از کفش های نوک باریک، جلو باز و زنگ پا بپوشید. برای لاغرتر و قد بلندتر به نظر رسیدن از کفش هایی که بند  T  روی پا دارند و پا را کوتاهتر نشان میدهند استفاده کنید.

همچنین کفش هایی که بند آنها در پشت پا و یا بالاتر از مچ و پایین ساق بسته می شود گزینه مناسبی است و پا را زیباتر نشان میدهد. اگر مچ پای شما بزرگ است، سراغ کفش هایی که بند دور مچی دارند نروید. بند دور مچی، مچ پا را درشت تر نشان می دهد.

رنگ های ساده کرم و مشکی برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب اند زیرا در موقعیت های مختلف قابل استفاده اند و هرگز از مد نمی افتند. نکته مهم اینست که انتخاب رنگ کرم برای کفش بستگی به رنگ پوست تان دارد.

انتخاب کفش پاشنه دار با توجه به استایل

به همراه کفش پاشنه بلند با پاشنه پهن بهتر است پیراهن ظریف بپوشید و روی آن نیز یک ژاکت برتن کنید. این یک استایل غیر رسمی و راحت می باشد.

برای اینکه  استایل روز مره تان را کمی رسمی کنید می توانید یک لباس طرح دار یا رنگی را به همراه یک جفت صندل ساده با بندهای باریک بپوشید.

بستگی به نوع فعالیتی که میکنید ممکن است پوشیدن صندل مناسب یا نا متعارف باشد. مثلا پوشیدن صندل در یک شرکت مد یا هنر مناسب است ولی برای پوشیدن در یک دفتر حقوقی چندان مناسب نیست.

سایت جشن پلاس دارای بخش های آرایش و زیبایی و مهمانی و پذیرایی و دیگر بخش های متنوع با مطلب جذاب می باشد. که شما را دعوت به دیدن از بخشهای جذاب سایت میکند.

برچسب ها

یک نظر

  • […] برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟ […]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن