آرایش و زیبایی

آموزش ماسک زغال برای از بین بردن جوش های سر سیاه صورت

چگونه در مهمانی صورت درخشانی داشته باشیم؟

ماسک زغال برای از بین بردن جوش های سر سیاه و موهای ریز و همچنین برای از بین بردن لک های صورت موثر است. توصیه جشن پلاس به شما جشن پلاسی ها اینست که قبل از استفاده از ماسک زغال، مقداری از آن را روی پوست امتحان کنید. اگر پوست واکنش مثبتی نشان داد، ماسک را به قسمت های لک دار و جوش دار بزنید بگذارید تا خشک شود. سپس آن را از صورت جدا کرده و بشویید و با یک مرطوب کننده آنرا مرطوب کنید. در ادامه مراحل را مطالعه کنید.

مراحل تهیه ماسک زغال

ماسکی که تهیه می کنید باید دارای زغال فعال و مواد تسکین دهنده  برای التیام حساسیت پوست مثل آلوئورا و روغن های ضروری باشد. همچنین ماسک زغالی را از یک برند آرایشی مطمئن و معروف بخرید.

چنانچه میخواهید ماسک زغالی را در خانه تهیه کنید سعی کنید چسبندگی زیادی نداشته باشد. زیرا چسبندگی زیاد باعث سفت شدن ماسک شده و جدا کردن ماسک از صورت را دشوار کرده و به پوست آسیب می زند.

حتی اگر ماسک را خودتان درست میکنید بهتر است قبل از استفاده مقداری را روی گونه یا کنار مچ به مدت 10 دقیقه بگذارید تا از عدم حساسیت پوست آگاه شوید. در صورت مشاهده خارش و کهیر و تورم وقرمزی، پوست حساسیت داشته و باید از استفاده از ماسک صرف نظر کنید.

برای اینکه موهایتان هنگام ماسک زدن مزاحم تان نباشند و ماسک به موها نچسبد آنها را با کش ببندید. صورت را با شوینده مناسب برای از بین بردن چربیها بشویید. همچنین از لایه بردار برای باز کردن منافذ پوست استفاده کنید و صورت را خوب بشویید.1 5 - آموزش ماسک زغال برای از بین بردن جوش های سر سیاه صورت

این مطلب هم عالیه:
چگونه از ماسیدن آرایش روی صورت درمهمانی جلوگیری کنیم؟

استفاده از ماسک زغال

ماسک را در کاسه ای بریزید و ماسک را با برس به تمام صورت یا به قسمت هایی که دارای جوش و لک است بزنید. اگر برس مناسب ندارید می توانید از برس پهن و صاف مخصوص کرم پودر یا برش آرایشی یا با انگشتان تمیز خودبه صورت بمالید. برای استفاده از ماسک روی بینی و پیشانی در صورتی که آکنه یا جوش سرسیاه وجود دارد، فقط در ناحیه T بزنید.

پوست نزدیک چشم و لب ها بسیار لطیف و حساس است بنابراین ماسک را نزدیک این نواحی نزنید.

ماسک باید 7تا 10 دقیقه روی صورت بماند تا خشک و سفت شود. اگر در پوست احساس درد کردید قبل از 10 دقیقه ماسک را بردارید. سپس برای کندن ماسک از پایین صورت ماسک را به سمت بالا جدا کنید. برای اینکه ماسک را از ناحیه T بینی و پیشانی جدا کنید، از گوشه های بینی شروع کنید و به سمت پیشانی ماسک را جدا کنید.

بعد از کندن ماسک زغال صورت را با صابون و آب سرد بشویید زیرا ممکن است تکه های کوچک ماسک روی پوست مانده باشد. برای مرطوب کردن پوست، از مرطوب کننده ای که منافذ پوست را پر نکند استفاده کنید. سپس پوست را خشک نکنید تا با جریان هوا خشک شود. ماسک زغال برای لایه برداری بیرونی ترین لایه پوست و مو به کار می رود. بنابراین برای کاهش حساسیت پوست در زمان داشتن جوش یا لک و حداقل با فاصله دو هفته یکبار استفاده کنید.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد در صورت داشتن حساست پوستی یا اگزما  با پزشک مشورت کنید زیرا در صورت داشتن حساسیت ماسک زغال به پوست آسیب می زند.

این مطلب هم عالیه:
برای انتخاب کفش پاشنه بلند برای مهمانی چیکار کنیم؟

جشن پلاس شما را به مطالعه انواع مقالات جذاب در زمینه زیبایی و آرایشی دعوت می کند.

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن