آرایش و زیبایی

آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

آرایش چشم اسموکی باعث می شود آرایش دراماتیک تر و جذاب تر و چشمگیر تر شود. برای انجام آرایش چشم اسموکی باید ابتدا مقداری تمرین کنید و مطمئن باشید بعد از انجام آرایش به نتیجه دلخواه خود می رسید.

در این مقاله با جشن پلاس همراه شوید تا آموزش آرایش چشم اسموکی را به صورت گام به گام  و همراه با تصویر برایتان توضیح دهیم.

شروع آرایش چشم اسموکی

در این نوع آرایش می توان از هر رنگی استفاده کرد در عین حال بیشتر آرایش  اسموکی کلاسیک رایج  می باشد که در آن از دو رنگ خاکستری و سیاه و همچنین رنگ قهوه ای و برنزه نیز طرفداران بسیاری دارد.

از سایه چشم تیره برای پوست های خیلی روشن استفاده نکنید؛ همچنین بکار بردن رنگ های خیلی براق زیبایی صورت را کاهش میدهد پس از استفاده آنها خود داری کنید.

اگر چشمان سبز دارید با آرایش  خاکستری و بنفش تیره بسیار زیبا می شوند. برای چشمان به رنگ قهوه ای سایه سورمه ای و خاکستری مناسب و زیبا می باشد و اگر دارای چشم هایی آبی هستید با آرایش اسموکی به رنگ طلایی و مسی جلوه ای خاص به صورت خود بدهید.

برای انجام این آرایش باید از سه تناژ رنگ، یک رنگ روشن و یک رنگ متوسط برای زمینه و یک رنگ تیره اسموکی انتخاب کنید.2 - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

استفاده از مواد و لوازم آرایشی مرغوب

با توجه به اینکه در آرایش چشم اسموکی استفاده از تثبیت کننده ها مهم است و می توانید با آن سایه ها را محو کنید و لی به دلیل اینکه حالت پخش شوندگی دارند و ممکن است  روی صورت و گونه بریزند توصیه می شود قبل از اتمام آرایش اضافه آن را بتکانید. قبل از سایه زدن پلک ها نیاز به زیر سازی دارند بنابراین قبل از سایه زدن اسموکی با کانسیلر یا پرایمر این کار را به وسیله براش مخصوص کانسیلر روی پلک انجام دهید.

خط چشم های مدادی، کرمی یا مایع خیلی سیاه باعث ایجاد آرایش چشم غلیظ می شوند. خط چشم مدادی خط هایی محوتر و خط چشمهای کرمی و مایع خط هایی واضح و روان می کشند. در این نوع آرایش باید یک زمینه طبیعی روی پوست ایجاد شود.برای این کار روی نقاط قرمز یا لکه دار صورت کانسیلر زده و برای تثبیت آن را با پنکیک پوشش دهید.

به دلیل اینکه این آرایش چشم توجه افراد را به ابروها جلب می کند، سعی کنید رنگ ابروها را مناب انتخاب کنید. اگر ابروها خیلی روشن یا خیلی باریک باشند، آرایش چشم خیلی تیره و غیر طبیعی نشان داده می شود. مقداری پودر برنزه روی فرورفتگی گونه ها بریزید این کار باعث بُعد دادن به صورت می شود. روژگونه را نیز روی برجستگی آن بزنید. برای اینکه آرایش طبیعی تر جلوه کند باید از پودر برنزه و رژگونه به مقدار کم استفاده کرد.

آرایش چشم اسموکی کلاسیک

در مرحله اول از روشن ترین سایه چشم بعنوان هایلایتر استفاده کنید، انتخاب رنگ روشن به سلیقه خودتان است. برای این کار براش مخصوص سایه را باید به گوشه داخلی چشم، در هر دو قسمت پلک بالایی و پایینی بزنید و زیر ابرو را از ابتدا تا انتهای ابرو سایه بکشید..png - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

سایه با رنگ متوسط را روی همه سطح پلک بکشید سپس در قسمت های داخلی چشم که قبلا سایه روشن زده اید سایه متوسط را محو کنید تا مرز رنگ ها از بین برود. سایه متوسط را تا چین پلک ادامه دهید و تا زیر ابرو نکشید.

سپس از تیره ترین سایه استفاده کرده و از گوشه خارجی چشم و با حرکت Cمانند تا نصف خط مژه سایه را بکشید دوباره برگردید و نصف دیگر روی چین پلک را سایه بکشید. برای اضافه کردن سایه تیره بیشتر از بالای بیرونی ترین قسمت خط مژه شروع کرده و براش را به داخل یا بالا حرکت دهید..png - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

این مطلب هم عالیه:
درمان پوست چرب با ماسک صورت خوراکی های طبیعی

برای متعادل شدن تیرگی پلک بالایی مقداری سایه تیره روی پلک پایینی و زیر چشم زده و از گوشه خارجی چشم تا نیمه پلک بکشید.  برای درشت و درخشان نشان دادن چشم بایستی یک سوم تا نیمه داخلی پلک سایه تیره نزنید برای این کار سایه سیاه را در قسمت داخلی پلک نکشید.برای ایجاد جذابیت بیشتر در آرایش چشم اسموکی سایه را در انتهای ابرو به شکل < کشیده و گوشه خارجی خط مژه را تیره ترین نقطه قرار دهید.

محو کردن سایه چشم

برای محو کردن سایه باید برش را با پاک کننده های مخصوص بشویید و با کشیدن به جلو و عقب روی حوله آن را خشک کنید. نکات مهم در محو کردن سایه که باید مورد توجه قرار داد شامل؛ برای محو کردن از روشن ترین سایه شروع کنید و از اینکه مرز بین سایه متوسط و تیره از بین رفته است اطمینان حاصل کنید. برای محو کردن  براش را به شکل نیم دایره حرکت داده تا رنگ ها ترکیب شده و حالت آن شبیه به آمبره ایجاد شود. همچنین سایه چشم تیره روی چین پلک را به سمت زیر ابرو محو کرده بطوری که به نرمی با پوست ترکیب شود در در حین کار سعی کنید زیاد روی سایه روشن زیر ابرو نرود.

.png - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

اگر حالت گربه ای چشم را می پسندید باید از گوشه داخلی خط مژه تا انتهای ابروها را خط چشم بکشید. قبل از اینکه خط چشم را تا انتهای ابرو ببرید باریک کنید. همچنین کشیدن یک خط پهن بالای مژه و پخش آن با قلم مو یا انگشت می تواند حالت گربه ای به چشم بدهد. برای درشت به نظر رسیدن چشم، در کنار تیرگی پلک بالا یک خط با مداد سفید روی لبه داخلی گوشه چشم نزدیک مجرای اشک بکشید. کشیدن خط داخل چشم باعث غلیظ تر شدن آرایش چشم می شود. بنابراین می توان روی لبه داخلی چشم جایی که زیر مژه پلک بالا و بالای مژه پلک پایین هست یک خط بکشید.

چ - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

نحوه ریمل زدن در آرایش چشم کلاسیک

برای ریمل زدن باید دقت داشت اگر بیشتراز دو لایه ریمل بزنید ظاهر تان غیر طبیعی جلوه می کند. به مژه های پایین فقط یک لایه ریمل  بزنید در این صورت مژه ها بیشتر خود را نشان داده و به یکدیگر نمی چسبند و چشم ها زیباتر می شوند. برای ریمل زدن باید ریمل را بین مژه ها حرکت دهید تا ازهم باز شوند.

.png - آموزش آرایش چشم اسموکی برای مهمانی همراه با تصویر

رنگ های اضافی که در نتیجه آرایش گونه با رژگونه یا سایه چشم روی صورت و زیر چشم ریخته می شود را با یک براش آرایشی کرکی و بزرگ پاک کنید. برای پاک کردن ریمل ریخته شده در زیر چشم و روی گونه باید گوش پاک کن را به مواد پاک کننده آغشته کرده و به محل بکشید و بعد از آن با استفاده از براش محو کننده قسمت هایی که ممکن است آرایش آنجا پاک شده باشد را اصلاح کنید.

کشیدن سایه چشم اسموکی غلیظ

برای کشیدن سایه چشم غلیظ اسموکی مشابه آنچه برای سایه چشم اسموکی کلاسیک گفته شد باید عمل کرد. روشن ترین سایه را به گوشه داخلی چشم و زیر ابر و مقداری از آن را زیر چشم در گوشه داخلی چشم بکشید.

رنگ سایه تیره را بپا یک براش روی خط مژه بالایی بکشید بطوری که تیره ترین رنگ نزدیک ریشه مژه قرار بگیرد و بعد به سمت بالا و در قسمت چین پلک آن را محو کنید. مقداری کمی از آن را روی خط مژه پایین بزنید ولی دقت کنید که در قسمت خارجی خط مژه باشد. برا یاین کار سایه را به داخل مژه پایین بکشید و تا وسط پلک ادامه دهید توجه کنید که کل چین پلک را با سایه تیره بپوشانید زیرا باید با رنگ متوسط انجام شود.

این مطلب هم عالیه:
جدیدترین مدل لباس مجلسی بلند شیک و زیبا به همراه تصاویر

سایه رنگ متوسط را در قسمتی از پلک که به سایه تیره می رسد استفاده کرد و تا نیمه پلک به سمت چین پلک بکشید. برای اینکه سایه چشم از مژه تا ابرو به مرور روشن شود بایستی این رنگ را به سمت بالا و به طرف پشت چین پلک و رنگ سایه روشن پخش کنید. زیر بقیه مژه های پایین و روی سایه تیره مژه پایین مقداری از سایه رنگ متوسط بزنید.

محو کردن سایه در خط چشم غلیظ

برای محو کردن رنگ ها با یکدیگر به این نکات توجه کنید؛ برای محو کردن سایه روی مژه ها حرکات افقی یا موازی انجام داده و کار محو کردن را به سمت بالا انجام دهید. همچنین برای اینکه سایه کم کم در پوست محو شود آن را به سمت بالا و بیرون محو کنید همین کار را برای سایه زیر چشم هم انجام دهید. دقت کنید که تیره ترین قسمت آرایش چشم، خط مژه باشد برا یتیره تر کردن آن کمی رنگ تیره را به مژه زده و به بالا محو کنید.

برای داشتن آرایش خط چشم غلیظ یک خط پهن با خط مداد مشکی روی خط مژه بالایی بکشید و با براش یا انگشت گوشه های آن را به بالا پخش کنید. همچنین روی قسمتی از پلک که زیر خط مژه بالایی است خط بکشید و می توان لبه های داخلی چشم را هم خط بکشید. اگر روی خط مژه پایینی مکشید تا سایه تیره خط را ادامه دهید. برای اینکه خط مژه کنار سایه ناجور نشود باید انتهای خط را باریک و آن را در سایه محو کنید.

نحوه ریمل زدن

دو لایه ریمل بزنید و ابتدا مژه بالا و بعد به سرعت یک لایه ریمل به مژه پایین بکشید. همانطور که گفتیم بیشتر از دولایه ریمل نزنید و ریمل را لابه لای مژه ها حرکت دهید تا مژه ها از هم باز شوند. بعد از اتمام آرایش چشم و گونه اضافه  رنگ سایه و رژ گونه را با براش بزرگ و کرکی پاک کنید. برای اصلاح قسمت هایی که آرایش آن پاک شده با براش محو کننده آن قسمت را محو کنید.

نکات زدن سایه چشم اسموکی

برای پاک کردن آرایش حتی اگر ضد آب باشد یک گوش پاک کن را وازلین زده و آرایش را پاک کنید بدون اینکه کرم پودر پاک شود. استفاده از یک نوار چسب و کندن آن بعد از کشیدن خط چشم باعث می شود انتهای خط چشم تان نوک تیز شود. اضافه کردن سایه از پاک کردن مقدار اضافه سایه راحت تر است.بنابراین یک رنگ روشن بزنید و به آرامی آن را پر رنگ تر کنید. دقت کنید که سایه چشم کامل محو شده و حالت تکه تکه ندارد.

هنگام آرایش لبه چشم دست را سفت بگیرید تا آرایش به جایی مالیده نشود. در صورتی که دست را شل بگیرید آرایش خراب می شود زیرا به قسمت های دیگر صورت مالیده می شود. استفاده از براش های مرغوب و همچنین مواد آرایش مطمئن باعث ایجاد آرایش حرفه ای می شود.

 

 

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن