آرایش و زیبایی

آموزش آرایش اصولی صورت برای شرکت در مهمانی

آرایش اصولی سبب می شود ظاهر بهتری داشته باشید. بنابراین باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در بسیاری از افراد می شود.  تنها تفاوت آرایش ساده با آرایش غلیظ در مقدار استفاده از لوازم آرایشی و رنگ های استفاده شده می باشد. وگرنه مراحل آرایش ساده و طبیعی همان مراحل انجام آرایش غلیظ و جذاب می باشد. در این مقاله جشن پلاس آموزش آرایش اصولی به همراه تصویر را برای شما دوستان جشن پلاسی ارائه کرده است.

مراحل زیرسازی آرایش اصولی

زیرسازی صورت قبل از انجام آرایش، سبب حفظ پوست از خشکی و پوسته پوسته شدن و همچنین بسته شدن منافذ پوست و نرمی آن می شود. ابتدا صورت را با آب کاملا تیز کنید سپس قسمت های گونه و پیشانی را که بیشتر خشک می شوند را با مرطوب کننده چرب کنید. مرطوب کننده های سنگین و کرمی برای پوست های خیلی خشک مناسب اند. چنانچه پوست شما چرب است از کرم های سبُک ژلی برای مرطوب کردن صورت استفاده کنید.

استفاده از پرایمر

پرایمر ها منافذ بزرگ پوست را مسدود کرده  البته تعداد کمی از آنها باعث بسته شدن منافذ پوست میشوند. همچنین با کاهش انعکاس نور از پوست باعث آماده شدن پوست برای عکاسی و یا موقعیت های مهم می شود. استفاده از مقدار زیادی از پرایمر توصیه نمی شود زیرا مقدار کم آن هم تاثیر زیادی دارد و اینکه برای آرایش پرامیر ضروری نیست فقط باعث بهتر جلوه دادن آرایش صورت می شود..png - آموزش آرایش اصولی صورت برای شرکت در مهمانی

مدل های پودری، مایع و یا کرمی برای زیر سازی آرایش بکار میرود که انواع گوناگونی دارد. برای زیرسازی پوست معمولی می توان از هر محصولی استفاده نمود. ولی برای پوست های خشک محصولات مایع و کرمی و برای پوست های چرب کرم های پودری هم با تراکم کم و هم فشرده قابل استفاده است. برای اینکه بخواهید پوست خود را کاملا بپوشانید از محصولات با فشردگی بالا استفاده کنید. همچنین استفاده از بی بی کرم (BB Cream)باعث ایجاد ظاهر ساده و طبیعی می شود. تناژهای سرد و گرم زیرسازها به رنگ اصلی پوست مربوط می شود و بر طبیعی جلوه دادن رنگ پوست تاثیر بسیار می گذارد.

چگونه زیر سازی کنیم؟

برای زیرسازی کردن کرم زیرساز را با ضربه زدن یا براش به چانه و بینی و پیشانی زده سپس برای صاف و یکدست شدن صورت آن را به سمت اطراف بیرون صورت پخش و محو کنید.برا یپخش کرمهای پودری روی صورت از براش مخصوص پودر استفاده کنید و برای محصولات مایع و کرمی از براش و اسفنج آرایشی کمک بگیرید.

کانسیلر برای پوشاندن جوش و مشکلات مادرزادی و سیاهی زیرچشم و در کل برای دیده نشدن عیب ها و لک های صورت به کار می رود؛ و جزو مراحل ضروری در هنگام آرایش اصولی نیست. برای اینکه صورت طبیعی جلوه کند از تناژ همرنگ پوست استفاده کنید.

برای اینکه با کانسیلر جوش را بپوشانیم باید از کانسیلر سبز جهت از بین بردن قرمزی جوش ها استفاده کرد. سپس کانسیلر معمولی را با اسفنج یا براش به پوست می زنیم بعد ب اسفنج دیگر آن را تمیز کرده و با حرکت های ضب کانسیلر را محو میکنیم. پوشاندن سیاهی زیر چشم هم با کانسیلر قابل رفع است؛ به شکل مثلث وارونه مقداری کانسیلر را زیر چشم می زنیم و تا بالای گونه میآوریم. سپس با انگشت حلقه اسفنج کانسیلر را محو میکنیم.

استفاده از اسپری تثبیت کننده

اسپری تثبیت کننده بعد از استفاده از کانسیلر سبب تثبیت و چسبیدن مواد آرایشی و ماندگاری بیشتر آرایش می شود. همچنین انعکاس نور را کم میکند و باعث کاهش برق صورت در هنگام عکس گرفتن می شود و آرایش صورت را صاف و یکدست نشان میدهد. توصیه جشن پلاس استفاده از یک لایه نازک اسپری می باشد. برای پاک کردن مقدار اضافی اسپری از براش کمک بگیرید. برای استفادهاز پودرهای تثبیت کننده از براش نرم و کرکی و مخصوص برای پوست استفاده کنید..png - آموزش آرایش اصولی صورت برای شرکت در مهمانی

اصلاح فرم و افزودن رنگ برای آرایش اصولی

برنزه کردن صورت برای آرایش ضروری نیست. می توانید آنها را به همراه رژگونه و در در راستای خط رویش مو یا بالای پیشانی، داخل فرورفتگی های گونه، و زیر فک بزنید یا اینکه اصلا استفاه نکنید. برنزه کننده را اگر بخواهید بجای رژگونه بزنید بیشتر قسمت هایی از صورت را که در مواجه با آفتاب هستند را برنزه کنید. مثلا چانه ، بالای پیشانی ، قوس بینی و زیرگردن.

برای کاهش زننده گی برنزه بهتر است با کمی پودر مات کننده آن را محو کنید. همچنین برا یاینکه با کنترل بیشتری صورت را برنزه کنید آن را به خوبی روی صورت پخش کرده و برا یاین کار از یک براش آرایشی نرم ب موهای کوتاه استفاده کنید.

انتخاب رژگونه برای داشتن آرایش اصولی

رژ گونه ها انواع مختلفی شامل؛ پودری و کرمی و ژله ای موجود می باشد. که هر کدام برای پوست های خاصی مورد استفاده است. مثلا برای پوست چرب از رژگونه پودری و برای پوست خشک از رژگونه کرمی استفاده کنید. اگر میخواهید رژگونه مدت زمان بیشتری روی صورت بماند از رژگونه ژله ای استفاده کنید. برای انواع تناژ پوست، رنگ رژگونه خاصی قابل استفاده است. رژگونه نارنجی گلبهی، قرمز و برنز  برای پوست های تیره مناسب است. رنگ هایی با تناژ بنفش ملایم برای پوست سرد و برای پوست متوسط رنگ های صورتی و هلویی مناسب است. برای پوست های روشن رنگ با تناژ قهوه ای مناسب نیست ولی رژگونه های صورتی کمرنگ و هلویی مناسب این نوع پوست هستند.

این مطلب هم عالیه:
چگونه در یک مهمانی ناخن هایی بلند و زیبا داشته باشیم؟
انواع رژگونه

برای زدن رژگونه کرمی و ژله ای را با انگشتان استفاده کنید. و نوع پودری آن با براش های مخصوص باید زده شود. نحوه رژگونه زدن از ابتدای گونه شروع کنید و تا شقیقه ها ادامه دهید. برای فرم دادن به صورت از رژگونه هم میتوان استفاده کرد.

برای فرم دادن به صورت قلبی شکل، رژگونه را در بالای سیب گونه بزنیدو به سمت خط مو محو کنید. برای لاغر کردن فرم صورت گرد، لپ ها را به سمت داخل مک بزنید و رژگونه را به فرورفتگی گونه بزنید و تا شقیقه ادامه دهید. برای کاهش کشیدگی صورت، رژگونه را بالای سیب گونه بزنید و محو کنید اما به سمت شقیقه ها ادامه ندهید.

برای آرایش اصولی با زدن پودر یا اسپری تثبیت کننده از محو و پاک شدن رژگونه و برنزه جلوگیری کنید همچنین قسمتهایی که برنزه یا رژگونه زده نشده، پوشیده می شود.

آرایش اصولی چشم ها و پلک

برای اینکه سایه زدن راحت تر انجام شود و سطح پلک هموار و صاف شود از پرایمر استفاده کنید. تمام قسمت ابروها و خط مژه را پرایمر بزنید تا سایه چشم براق تر شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

چنانچه میخواهید ظاهر یک دست داشته باشید از رنگ های مشابه در یک پالت سایه و برای ظاهر خاص تر رنگ های مخالف استفاده کنید. رنگ های نقره ای یا طلایی برای گردش های بیرون مناسب است و رنگ های خنثی با رنگ های کرم و قهوه ای برای نشان دادن ظاهر طبیعی گزینه خوبی است. همچنین برای برجسته نشان دادن چشمها از رنگ های مخالف رنگ چشم تان استفاده کنید. مثلا برای چشم آبی، سایه با رنگ مسی و طلایی مناسب اند.1 - آموزش آرایش اصولی صورت برای شرکت در مهمانی

استفاده از سایه مات

برای آرایش ساده صورت از سایه مات استفاده کنید و برا یآرایش غلیظ از سایه براق. چنانچه میخواهید آرایش ساده ای داشته باشید تا مرحله سایه زدن روی پلک آرایش اصولی را تمام کنید. چنانچه میخواهید آرایش بیشتر و کامل تری داشته باشید تا انتهای مقاله جشن پلاس را همراهی کنید. برای سایه زدن از خط مژه شروع کرده و به سمت ابرو ها محو کنید. توجه کنید که رنگ سایه باید نزدیک رنگ پوست انتخاب شود.

به وسیله براش سایه روشن و مات را زیر ابروها بزنید سپس برای پاک کردن خطوط اضافه از براش محو کن استفاده کرده و بر قسمت های خارجی چشم بیشتر تمرکز کنید.

اگر سایه ای تیره به چین پلک بزنید می توانید به آرایش چشم بُعد بدهید. همچنین اگر تمایل به آرایش چشم اسموکی دارید سایه ای تیره را روی مژه پایینی بزنید. میتوان با کمک براش باریک سایه ای را در قسمت بیرونی چشم بزنید و به سمت داخل محو کنید.

استفاده از سایه روشن و براق

استفاده از سایه روشن و براق چشم ها را درشت و براق تر جلوه میدهد.  بهتر است آن را به گوشه داخلی چشم بزنید مثلا رنگ سفید یا رنگ های خیلی کمرنگ مناسب اند.

اگر میخواهید به چشم ها شکل بدهید کشیدن خط چشم را فراموش نکنید. رنگ خط چشم های ساده و طبیعی مثل طوسی و قهوه ای برای آرایش اصولی روزانه مناسب اند. برای خط چشم کشیدن سر را به سمت عقب خم کرده و پلک را پایین بیاورید و خط چشم را در راستای خط مژه بکشید. جشن پلاس برای این کار کشیدن گوشه خارجی چشم را توصیه نمیکند زیرا باعث فشار به پوست نازک دور چشم و ایجاد چین و چروک می شود.

استفاده از خط چشم مشکی

خط چشم مشکی مایع برای آرایش حرفه ای و برای آرایش صورت خیلی طبیعی رنگ قهوه ای یا مشکی خط چشم مدادی توصیه می شود. در آرایش حرفه ای خط چشم را از گوشه های چشم بیرون برده و یک قوس ملایم ایجاد کنید و در آرایش با خط چشم مدادی، خط باید به آرامی کشیده شود بطوریکه خطوط سفت از بین بروند.

برای اینکه مژه های بلندتر و پرتر می توانیم از ریمل های حجم دهنده استفاده کنید. نحوه ریمل زدن باید بگونه ای باشد از زیر مژه ها شروع کرده و بصورت زیگزاگی و کوتاه تا انتهای مژه بکشید. اگر میخواهید آرایش و ظاهر طبیعی تر به نظر برسد، ریمل قهوه ای و تیره یا مشکی را تنها به مژه های بالایی بزنید.

این مطلب هم عالیه:
برای داشتن رنگ مو متناسب با پوست در مهمانی چه باید کرد؟
آرایش لب ها برای آرایش اصولی

جهت لایه برداری لب هایی که پوسته پوسته شده اند می توانید از مسواک یا اسکراب لب استفاده کنید. بالم لب، لب ها را بزرگ تر و صاف و نرم میکند.

درانتخاب رنگ رژ و خط لب باید با یکدیگر هماهنگ بودن آنها را باید مدنظر داشت.  رنگ هایی که یکی دو درجه از رنگ طبیعی لب تیره تر باشد و رنگ های کرم روشن باعث طبیعی تر شدن ظاهر می شود. استفاده از رژلب های جسور مثل قرمز، ظاهر را آراسته و جذاب جلوه میدهد.

برای جلوگیری از پخش شدن رژلب و مشخص شدن محدوده لب می بایت خط لب را دور لب کشید.  کشیدن خط لب تا بالای خط طبیعی لب باعث می شود لب ها پرتر نشان داده شود. چنانچه بیش از حد از خط لب طبیعی بالاتر باشد، لب ها مصنوعی جلوه میکند..png - آموزش آرایش اصولی صورت برای شرکت در مهمانی

استفاده از خط لب

کشیدن خط لب به تمام لب ها هرچند از مراحل مهم آرایش اصولی است ولی در برخی موارد نادیده گرفته می شود. کشیدن خط لب به تمام لب باعث ماندگاری و تیره به نظر رسیدن رژلب می شود که خود باعث چسبیدن رژ به خط لب زیر خواهد شد.

رژ لب را هم از روی تیوب و هم با براش می توان زد. با این تفاوت که با براش کنترل بیشتری روی رژ زدن دارید و از زرن رژ لب به بیرون از خط لب جلوگیری می شود.

جهت دوام بیشتر رژ دو لایه رژلب بزنید؛ ابتدا رژ زده و لب را خشک کرده و لایه دیگر را بزنید. برای خشک کردن رژ لب اول یک دستمال کاغذی را تا کرده و در اطراف و روی لب بگذارید. دوباره رژ زده و دستمال کاغذی را روی لب و اطراف آن قرار دهید. دقت کنید که رژ لب به دندانها نرسیده و در اطراف پخش نشده باشد.

بعد از رژ لب زدن برا یدوام بیشتر آن یک دستمال کاغذی را نازک کرده و روی لب رژ زده بگذارید سپس پودر تثبیت کننده را به وسیله براش نرم و کرکی و با ضربه ای آرام روی لب بزنید. در نهایت دستمال را بردارید. این مرحله برای انجام آرایش اصولی ضروری نیست.

در نهایت مراحل آرایش اصولی با زدن برق لب تمام می شود.برای اینکه با زدن برق لب، آنها پرتر و با جلوه بیشتری باشند بهتر است برق لی را تنها در قسمت میانی لب بزنید تا نور بصورت دقیق و مستقیم به این قسمت برخورد کند.

خلاصه نکات مهم آرایش اصولی

برای انجام آرایش پایه استفاده از پرایمر قبل از آرایش به ماندگاری و یکدست شدن پوست کمک میکند. بعد از آن کر پودر مخصوص زیرسازی را با یک براش یا اسفنج روی صورت زده و محو کنید. برا یرفع لک و تیرگی زیر چشم نیز کانسیلر بزنید و برای اینکه آرایش به همان شکل بماند از یک تثبیت کننده استفاده کنید. برای ایجاد درخشش در آرایش مقداری رژگونه یا برنزه کننده به گونه ها بزنید ودر نهایت سایه چشم و خط چشم و رژلب بکشید.

نکات آرایش صورت
  • بعد از استفاده از مرطوب کننده بلافاصله از کرم پودر یا پنکیک اتفاده نکنید حداقل 5 دقیقه زمبن بگذرد.اگر با پنکیک زیرسازی انجام دهید چون چربی پوست را ازبین می برد باعث ماندگاری آرایش می شود.
  • برای آرایش یا باید چشم ها را جلوه بیشتری داد یا لب ها؛ با یک رژلب تیره و جسورانه، آرایش چشم باید طبیعی باشد. در صورت اتفاده از سایه چشم تیره، رژلب باید کمرنگ باشد.
  • برای اینکه کل صورت برای آرایش آماده و یکدست شود قبل از کانسیلر زدن و برای  جلوگیری از پاک شدن آن باید زیرسازی قبل از کانسیلر انجام شود.
  • برای ماندگاری بیشتر خط چشم مدادی باید روی آن سایه چشم همرنگ آن بزنید.
  • برای داشتن آرایش ساده صورت بهتر است بجای رژ لب از برق لب استفاده کنید.
  • از مرطوب کننده های دارای ضد آفتاب جهت محافظت پوست از اشعه های مضر استفاه کنید.
  • استفاده از کرم پودر های مایع برای زیرسازی آرایش به دلیل اینکه دارای مرطوب کننده هستند باعث آبرسانی و نرمی پوست میشوند.
  • اگر میخواهید در عکس تان بی نقص به نظر بیایید از کانتورینگ استفاده کنید تا زوایای طبیعی صورت بیشتر به چشم آید.
  • بهتر است کمتر از لوازم آرایش براق و اکلیلی استفاده شود. اگر سایه چشم متالیک می زنید، می بایست از زدن رژگونه خودداری کنید. از مواد اکلیلی فقط در یک ناحیه از صورت استفاده کنید.
  • برای پرحجم و زیبا شدن مژه از فرمژه و مژه مصنوعی استفاده کنید.

برای مطالعه مقالات در زمینه مهمانی و آرایش و زیبایی به سایت جشن پلاس سر بزنید.

 

برچسب ها

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن