جذاب و خواندنیعروس

چگونه در هزینه‌های عکاسی عروسی صرفه‌جویی کنیم؟

هزینه عکاسی عروسی خود را چگونه کاهش دهیم؟

 

همه‌ی ما داستان‌هایی را از هزینه‌های هنگفت عکاسان عروسی شنیده‌ایم. ما در این مقاله راه‌هایی را ارائه کردیم که علاوه بر داشتن عکس‌هایی حرفه‌ای و زیبا، بتوانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

گذشتن از عکاسی عروسی می‌تواند یک ایده‌ی وحشتناک باشد، اما صرفه‌جویی در این هزینه‌ها به این معنا نیست که عکس‌هایی مزخرف و غیر حرفه‌ای را خواهید دید که باعث شوک شما شود. اصلا شکی نیست که عکس‌های عروسیتان بسیار مهم هستند، اما در کل، هزینه‌ی عکس‌های عروسی به تنهایی می تواند 3000 دلار شود! اگر نمی‌توانید در این هزینه‌های هنگفت صرفه‌جویی کنید، اینجا چند توصیه وجود دارد که کمک می‌کند هم عکس‌های فوق العاده‌ای داشته باشید و هم مقداری صرفه‌جویی کنید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - چگونه در هزینه‌های عکاسی عروسی صرفه‌جویی کنیم؟

1. بودجه ی عکاسی را تعیین کنید

اگر نیاز دارید در هزینه‌های عروسی صرفه‌جویی کنید، دانستن اینکه چه مقدار برای آن می‌توانید بپردازید می‌تواند نقطه‌ی خوبی برای شروع باشد. اگر در بودجه‌تان 500 دلار برای عکاسی کنار گذاشته‌اید با عکاسانی که هزارها دلار برای خدماتشان دریافت می‌کنند ملاقات نکنید. به جای آن، با عکاسانی صحبت کنید که کمی فراتر از سطح بودجه‌ی شما هستند و ببینید که آیا می‌توانید برای کم کردن قیمت با آنها مذاکره کنید یا خیر. عکاسانی که تازه شروع به کار کردند و دانشجویان عکاسی می‌توانند انتخاب‌های عالی باشند. در هر صورت، اگر از عکاس کمتر حرفه‌ای می‌خواهید استفاده کنید حواستان باشد تا نمونه‌های کار آن‌ها را ببینید و مطمئن شوید خدماتی که می‌خواهید را ارائه خواهند کرد.

2. از قبل رزرو کنید

بعضی تالارها و عکاسان به شما تخفیف خواهند داد اگر از چند ماه قبل رزرو کنید. در صورتیکه می‌خواهید در هزینه‌های عکاسی عروسی صرفه‌جویی کنید، به چند آتلیه سر بزنید و ببینید چه کسی بیشتر به شما تخفیف خواهد داد و چند ماه قبل از عروسی باید رزرو کنید تا بهترین قیمت را پرداخت کنید؟. از قبل رزرو کردن به شما این امکان را می‌دهد که از افزایش قیمت عکاسان جلوگیری کنید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - چگونه در هزینه‌های عکاسی عروسی صرفه‌جویی کنیم؟

3. دیجیتال باشید

به جای اینکه عکس‌های عروسی را پرینت کنید و سفارش آلبوم یا ویدیو عروسی دهید، با آنها صحبت کنید تا عکس‌ها و ویدیوها را داخل یک پکیج دیجیتالی، بدون هزینه‌ی پرینت و تهیه‌ی آلبوم، قرار دهند و به شما تحویل دهند. داشتن فایل‌های عکس به صورت دیجیتالی می‌تواند راحت و مناسب باشد. شما می‌توانید مقدار زیادی پول را به وسیله‌ی سفارش یک پکیج دیجیتالی کاهش دهید.

4. از قبل برنامه‌ریزی کنید و زمان را کاهش دهید

اگر نمی‌خواهید یک عکاس برای تمام مراسم بگیرید، ممکن است قیمت کمتر از رزرو عکاس برای کل مراسم شود. عکس‌های رسمی خود را بگیرید و برای عکس‌های قبل و بعد مراسم به دوستان و خانواده تکیه کنید. زمان کمتر برای عکاسی عروسی برابر است با اسکناس کمتری که از بودجه‌تان می‌پردازید.

5. یک دوست را معرفی کنید

اگر می‌خواهید در هزینه‌های عکاسی صرفه‌جویی کنید و کسی را می‌شناسید که دارد ازدواج می‌کند و به عکاس نیاز دارد، از عکاس بپرسید که آیا با معرفی یک مشتری می‌توانید تخفیف بگیرید؟ خیلی عکاس‌ها برای اینگونه پیشنهادات و داشتن مشتری بعدی تخفیف خواهند داد.

 

این مطلب هم عالیه:
خواهر عروس!!!
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

4 نظرات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن