جذاب و خواندنینامزدی

چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟

آیا میدانید چه نکات و سوالاتی را باید برای جلسه اول مورد توجه قرار دهید؟!

سوالات و نکات جلسه اول خاستگاری

 

با سلام خدمت تمام دوستان وفادار جشن پلاس.جشن پلاس امروز یک سورپرایز برای افرادی داره که آماده خاستگاری رفتن هستند!..خب اگر صلاح میدونید چند دقیقه ای ما رو همراه خودتون داشته باشید تا یکی از دغدغه های جلسه اول خاستگاری یعنی اینکه (( چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟)) را با هم بفهمیم…

مقدمات خاستگاری:

 

 

خواستگاری جلسه اول - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
سوالات درست خاستگاری

1-آماده بروید: منظور از آماده بودن در اینجا رسیدن به وضع ظاهری که در ادامه به آن میپردازیم نیست!بلکه منظور آشنایی با فضای کلی جلسه خاستگاری،مرور اتفاقاتی که در جلسه خاستگاری معمولا متعارف است(مثل اینکه اول شما مینشینید بعد چای میاورند!بعد ..) ،مرور سوالاتی که باید بپرسید و..

2- آراسته بروید:حواستان به انتخاب لباس مناسب برای این جلسه باشد.طرز پوشش شما در برخورد اول میتواند نیمی از تفکرات شما را نشان دهد! مخصوصا برای دخترخانم ها این را اضافه کنم که نحوه لباس پوشیدن شما اعتقادات شما را میرساند پس مطابق آنچه هستید لباس بپوشید تا  سوء تفاهم نشود.

3_ با خانواده بروید: تمام سعیتان را بکنید با تمام اعضای خانواده تان بروید اگر پر جمعیت هستید حداقل پدر و مادر و برادر یا خواهر بزرگتان را با خود ببرید. این امر نشان میدهد که شما ضمن احترام قائل بودن برای خانواده همسرتان ،مشکل خانوادگی خاصی برای برگزاری این جلسه نداشتید.

4_ به موقع بروید:حواستان به ساعتی که با خانواده همسر آیندتان هماهنگ کردید باشد. دیر رفتن یا زود حاظر شدن در خانه همسر ظاهر خوشایندی ندارد و بی برنامه بودن شما را میرساند!

5- دست گل و شیرینی: گل و شیرینی را فراموش نکنید. حتی اگر فکر میکنید این جلسه موفق نخواهد بود باز هم این دومقوله را تهیه کنید چون جنتلمن بودن شما را میرساند. البته اگر با شیرینی مخالفید یک بسته کاکائو یا حتی یک کادو با خود ببرید ،موردی ندارد.

این مطلب هم عالیه:
چطور میشود که به ازدواج میرسیم؟و آیا ازدواج چیزی بیشتر است؟!

نکات و سوالات جلسه خاستگاری:

 

50 سوال اساسی در دوران نامزدی - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
سوالات خاستگاری

1-سوالات مهم:حواستان باشد سوالات مهم و کلیدیتان را در جلسه اول بپرسید مثل:اعتقادات ،تحصیلات، شغل، دلیل ازدواج ، خط مشی زندگی ،تحصیل و.. . جلسه اول جای سوال های جزئی نیست .

2_ توضیح دهید: یک کلمه ای و کوتاه جواب ندهید! توضیح دهید و صحبت را ادامه دار کنید مثلا در باره همان سوال بگویید شما چطور فکر میکنید؟! و..

3_ خط قرمز ها: خط قرمز های اخلاقیتان را بگویید ولی با احتیاط ! لحن کلامتان را طوری نکنید که طرف مقابل فکر کند شما سختگیر هستید ولی به خط قرمزتان اشاره کنید .در جلسات بعدی میتوانید بیشتر توضیح دهید.

sivF7E 346 - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
چای خاستگاری

 

4_معاشرت ها: سوالاتی از قبیل: نظرتان درباره ی صله رحم و دیدو بازدید فامیل و اطرافیان چیست؟یا آیا شما به دورهمی های دوستانه معتقدید؟ تا چه اندازه تا الان رفت و آمد داشتید؟ و.. بپرسید.

5_سنت ها:  این موضوع متاسفانه زیاد جدی گرفته نمیشود ولی حتما حواستان به این مورد باشد. به خصوص وقتی در شهری دیگر به خاستگاری میروید درباره ی سنت ها و رسم های آن شهر سوال بپرسید .مثلا ممکن است طبق آداب و رسوم آن شهر شما در هر مناسبتی باید فلان قدر سکه بدهید و چند شب عروسی و .. که شما این ها را نپسندید .پس بپرسید.

635161730777233075 - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
خاستگاری

6_ مستقل یا وابسته: میتوانید تا حدی این سوال را بپرسید که مثلا چه قدر به اطرافیانت وابسته هستی؟ میگویم تا حدی زیرا این مساله را شما باید در طول جلسات مختلف و با مشاهده رفتار طرف مقابلتان بفهمید.

7_آرام یا عصبی: چه چیز هایی تو راعصبانی میکند؟وقتی عصبانی هستی چه کار میکنی؟

این مطلب هم عالیه:
ازدواج دانشجویی چیست

8_صادق باشید:خود را بیشتر و بهتر نشان ندهید .سعی کنید فروتن باشید.شرایط فرهنگی و رفاهی خود را با صداقت تشریح کنید و قول و قرار های الکی نگذارید!

خاستگاری 1 - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
سوالات خاستگاری

9_خیره نشوید: البته در نگاه نکردن هم زیاده روی نکنید سعی کنید مسلط باشید و شمرده شمرده صحبت کنید و هر از چندگاهی به صورتش نیز نگاه کنید که فکر نکند حواستان نیست.

10_از انتظارات بگویید: مثلا بپرسید: از همسرتان چه انتظاری دارید؟در رابطه با فلان مساله فکر میکنید شما چه مسئولیتی دارید؟

11_علایق:چه کارهایی را دوس داری؟سرگرمی هایت در چه محیطی است خانه و ارامش یا بیرون و گشت و گذار؟

خواستگاری پسر از دختر - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
خاستگاری

12_اولویت ها:  چه چیز هایی در زندگیت اولویت و ارزش هستند؟اولویت های اول زندگیت را بگو؟

13_آینده نگر یا سطحی: به نظرم سوالات اقتصادی نیز بپرسید برای مثال:دیدگاه اقتصادی شما برای 5 تا 10 سال بعد چیست؟ برنامه ای برای اینده داری؟

14-شرایط خاصتان را نگویید!: در جلسه اول شرایطی را که محدودیت خاصی برایتان ایجاد میکند مثل بیماری و.. را نگویید. زیرا جلسه اول فقط یک معرفی کلی است و ممکن است سر چیز هایی مثل ظاهر فرد بهم بخورد ! پس لازم نیست طرف مقابل بیماری شما که ممکن است به صورت یک راز باشد را بفهمد.

15_صبور باشید: در نهایت صبور باشید و بدانید این پروسه زمان بر است و شما در جلسه اول جواب نمیخواهید و انتظار جواب نداشته باشید و فرصت دهید .

438705 705 - چه سوالاتی در خاستگاری بپرسیم بهتر است؟
خاستگاری
برچسب ها
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن