عکاسی و فیلم برداری

چقدر به مشاوره و تخصص عکاس خود اهمیت می دهید؟

جشن پلاس: نوع مشاوره و نحوه ارائه خدمات یا همان پرزنت کردن میتواند بیانگر میزان تخصص و تجربه کاری طرف مقابل شما باشد . پس در جلسات مشاوره میتوانید به این موضوع پی ببرید که با یک گروه حرفه ای طرف هستید یا خیر !

هنگامی که با یک تیم حرفه ای روبرو میشوید ، همه چیز حرفه ای خواهد بود . از مشاوره و پرزنت گرفته تا تحویل کار و مشتری مداری های بعد از آن .

وقتی به یک آتلیه عکاسی عروسی وارد می شوید و پای صحبت های مدیر آتلیه یا کسی که شما را پرزنت می کند می نشینید ، به این موضوع دقت کنید که طرف مقابل شما چقدر صاحب تجربه و تخصص است و آیا توانایی اجرای یک کار خوب و بدون نقص را دارد یا خیر ؟

به عقیده ما ، یک مشاور حرفه ای و یک فرد موفق در کسب و کار ، از ابتدای صحبت شروع به تعریف و تمجید و چرب زبانی در مورد کمیت و کیفیت کارهای خود نخواهد کرد .

وقتی مشتری به یک مجموعه مراجعه می کند ، وظیفه مشاور در ابتدا انتقال اطلاعات درست و ارائه راه کارهایی است که با بهره گیری از آنها ، عروس و داماد بتوانند در هر جای دیگر که بخواهند از خدمات یک مجموعه استفاده کنند ، از اطلاعات و تجربه های ارائه شده استفاده کنند .

نوع راهنمایی ، یعنی مشاوره و راهنمایی اصولی از ابتدای کار و البته اطلاعات درست ، نشان دهنده این است که با یک مشاور حرفه ای طرف هستید . او باید همراه با مشاوره خود نمونه کارهای خود را نیز معرفی کرده و در مورد آنها توضیح دهد .

این مطلب هم عالیه:
نکته مهم برای عکاسی از مجالس جشن و عروسی

برای مثال داشتن تجهیزات فیلمبرداری مثل کرین (*) ، استدی کم (*) و از این قبیل چیزها برای تصویر برداری خوب است . اما این وظیفه مشاور شماست که به شما بگوید به جای هزینه برای استدی کم می توانید از لوکیشن یا باغی استفاده کنید که عکس های بهتر و حرفه ای تری داشته باشید یا بالعکس .

* کرین یا همان جرثقیل ، دستگاهی است که با یک دسته 3 الی 6 متری تصویر را از بالای سر میهمانان گرفته به به دلیل حرکت طولی و عرضی دسته توسط فیلمبردار ، تصاویر بسیار جذابی را می گیرید . البته تخصص و حرفه ای بودن تصویربردار کرین هم جایگاه خود را دارد .

* استدی کم ، به جلیقه ای گفته می شود که با توجه به امکانات آن ، دوربین در کنار آن سوار شده و باعث می شود در زمان حرکت کردن فیلمبردار و حتی دویدن او ، تصویر ضبط شده فاقد هرگونه لرزش و حرکت اضافی باشد . اگر فیلمبردار استدی کم فردی حرفه ای باشد ، تصاویر بسیار زیبایی گرفته خواهد شد .

پس در نهایت به خاطر بسپارید و توجه کنید که مشاوره حرفه ای و خوب است که شما را به نتیجه مطلوب و انتخاب درست می رساند .

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا