عکاسی و فیلم برداری

چقدر به مشاوره و تخصص عکاس خود اهمیت می دهید؟

جشن پلاس: نوع مشاوره و نحوه ارائه خدمات یا همان پرزنت کردن میتواند بیانگر میزان تخصص و تجربه کاری طرف مقابل شما باشد . پس در جلسات مشاوره میتوانید به این موضوع پی ببرید که با یک گروه حرفه ای طرف هستید یا خیر !

هنگامی که با یک تیم حرفه ای روبرو میشوید ، همه چیز حرفه ای خواهد بود . از مشاوره و پرزنت گرفته تا تحویل کار و مشتری مداری های بعد از آن .

وقتی به یک آتلیه عکاسی عروسی وارد می شوید و پای صحبت های مدیر آتلیه یا کسی که شما را پرزنت می کند می نشینید ، به این موضوع دقت کنید که طرف مقابل شما چقدر صاحب تجربه و تخصص است و آیا توانایی اجرای یک کار خوب و بدون نقص را دارد یا خیر ؟

به عقیده ما ، یک مشاور حرفه ای و یک فرد موفق در کسب و کار ، از ابتدای صحبت شروع به تعریف و تمجید و چرب زبانی در مورد کمیت و کیفیت کارهای خود نخواهد کرد .

وقتی مشتری به یک مجموعه مراجعه می کند ، وظیفه مشاور در ابتدا انتقال اطلاعات درست و ارائه راه کارهایی است که با بهره گیری از آنها ، عروس و داماد بتوانند در هر جای دیگر که بخواهند از خدمات یک مجموعه استفاده کنند ، از اطلاعات و تجربه های ارائه شده استفاده کنند .

نوع راهنمایی ، یعنی مشاوره و راهنمایی اصولی از ابتدای کار و البته اطلاعات درست ، نشان دهنده این است که با یک مشاور حرفه ای طرف هستید . او باید همراه با مشاوره خود نمونه کارهای خود را نیز معرفی کرده و در مورد آنها توضیح دهد .

این مطلب هم عالیه:
عکس عروسی ، نکاتی که عکاسان باید بدانند

برای مثال داشتن تجهیزات فیلمبرداری مثل کرین (*) ، استدی کم (*) و از این قبیل چیزها برای تصویر برداری خوب است . اما این وظیفه مشاور شماست که به شما بگوید به جای هزینه برای استدی کم می توانید از لوکیشن یا باغی استفاده کنید که عکس های بهتر و حرفه ای تری داشته باشید یا بالعکس .

* کرین یا همان جرثقیل ، دستگاهی است که با یک دسته 3 الی 6 متری تصویر را از بالای سر میهمانان گرفته به به دلیل حرکت طولی و عرضی دسته توسط فیلمبردار ، تصاویر بسیار جذابی را می گیرید . البته تخصص و حرفه ای بودن تصویربردار کرین هم جایگاه خود را دارد .

* استدی کم ، به جلیقه ای گفته می شود که با توجه به امکانات آن ، دوربین در کنار آن سوار شده و باعث می شود در زمان حرکت کردن فیلمبردار و حتی دویدن او ، تصویر ضبط شده فاقد هرگونه لرزش و حرکت اضافی باشد . اگر فیلمبردار استدی کم فردی حرفه ای باشد ، تصاویر بسیار زیبایی گرفته خواهد شد .

پس در نهایت به خاطر بسپارید و توجه کنید که مشاوره حرفه ای و خوب است که شما را به نتیجه مطلوب و انتخاب درست می رساند .

برچسب ها
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن