تشریفات عروسیکترینگ و رستوران

پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

همان طور که می دانید یکی از مهمترین بخش های مهمانی ها و عروسی ها، بخش پذیرایی است. پذیرایی از مهمانها در روز عروسی بسیار مسئله مهمی است و دارای اهمیت فراوانی است.
درباره پذیرایی مراسم عروسی باید بدانید مهم ترین این بخش شام عروسی است.

شام عروسی در همه جا اهمیت زیادی دارد و بیشتر مهمان ها به آن توجه دارند. آنها بیشتر انتظار یک شام خوشمزه و خوش طمع را در عروسی ها دارند.
اولین ملاک یک عروسی خوب برای مهمان ها شام عروسی آن است و کیفیت شام عروسی خوب، همیشه به یادها می ماند.

2 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

در مراسم عروسی مهمان ها با سلیقه ها و ذائقه های مختلف هستند و با سن های مختلف، در نتیجه باید برای پذیرایی از مهمانها، منوی غذایی آماده کنید که همه مهمان ها بتوانند از خوردن آن لذت ببرند.

سرو غذای عروسی

غذای عروسی را به دو صورت سرو می کنند. یکی دیس پرس است و دیگری سلف سرویس. برای انتخاب هر کدام از این سرو ها باید به جیب خود نگاه کنید و سپس انتخاب کنید.

پذیرایی از نوع سلف سرویس

توجه داشته باشید سلف سرویس هزینه بیشتری دارد. با تنوع غذا و پیش غذا و معمولا بیشتر از تعداد مهمان ها غذا باید حاضر کرد. چرا که ممکن است بعضی از غذاها طرفدار بیشتری داشته باشد، ولی در مدل سرو دیس پرس به طور کل دو نوع غذا و یک پیش غذا سرو می شود و مقرون به صرفه است.

1 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

همانطور که می دانید در نوع پذیرایی سلف سرویس، جدا از هزینه بالا، اسراف هم می شود و بسیاری از مهمان ها در سلف سرویس از پلو کمتر می خورند و این بخاطر تنوع غذایی است که در این گونه سرو وجود دارد و مهمانها می خواهند همه آن غذا ها را تست کنند و در نتیجه حیف و میل بیشتری می شود.

توصیه ویژه برای اضافه غذاهای پذیرایی

با این وجود بسیاری از رستوران دارها بعد از عروسی مقدار زیادی غذای دست نخورده و تمیز را دور می ریزند که در فرهنگ ایرانی و دینی ما این کار اسراف است. بخاطر همین انجمن های خیریه پیشنهاد می کنند که بعد از اتمام عروسی غذاهای اضافه و دست نخورده را در ظرف های مخصوص ریخته و به مردمی که محتاج اند بدهید. با این کار نه تنها اسراف نکرده اید بلکه باعث خوشحالی تعدادی از همشهری های خود نیز می شوید.

این مطلب هم عالیه:
کارت دعوت عروسی و نکات مهمی که باید برای خرید آن در نظر بگیرید.

.jpeg - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

پذیرایی از نوع پرسی

در پذیرایی و سرو غذا به صورت دیس پرس هم بخاطر دو نوع غذای اصلی و یک نوع پیش غذا به مشکل بر می خوریم. چون مهمانها با ذائقه های مختلف هستند و بعضی از مهمان ها از غذای عروسی شما استقبال نمی کنند. البته در این صورت باید غذایی سفارش دهید که طرفدار بیشتری دارد و بیشتر از آن استقبال می کنند. مانند باقلا پلو و یا کباب که طرفداران فراوان دارد.

 

باید بدانید که منوی بیشتر تالارها و رستوران ها تقریبا یکسان است. ولی می توانید طبق بودجه ای که دارید آن را تغییر دهید.

بعضی از این غذا ها که برای پذیرایی مناسب هستند را برایتان نام می بریم.

5 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

کباب

کباب که یکی از بهترین غذاهای عروسی می باشد. مانند جوجه کباب، کباب برگ، کوبیده، بختیاری، قفقازی، ششلیک، سلطانی و کباب ترش را نام برد.

پلو

پلو ها را هم از قلم ندازیم. از پلو ها می توان به زرشک پلو، باقلاپلو، ته چین مرغ، آلبالو پلو، مرصع پلو، شیرین پلو، پلوهای مخلوطی (مکزیکی، زعفرانی، چینی، یونانی ) اشاره کرد.

8 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

خوراک ها

دیگر غذا های که برای پذیرایی سرو می شود خوراک ها است. مانند:خوراک بیف استروگانف، خوراک چیکن استروگانوف، انواع استیک، انواع شنیسل، انواع خوراک گوشت و مرغ…

خورشت ها

خورشت های مختلف و خوش مزه مثل: فسنجان، قیمه، قورمه سبزی، خورشت کاری و خورشت خلال را هم می توان سرو کرد.

7 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

پذیرایی با غذاهای دریایی

غذاهای دریای را هم از یاد نبرید! ماهی قزل الا، قلیه ماهی، انواع میگو، خوراک سوشی، اوزون برون، شیر ماهی، ماهی گریل شده و…

این مطلب هم عالیه:
ایده های عروسی برای گرفتن مراسم جشن عروسی

10 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

میز اردو

میز اردو را که می توانید با انواع کوکوها، دلمه ها، کوفته ها، کشک بادمجان، میرزا قاسمی، شامی و… پر کنید.

سالادها

سالاد ها را از یاد نبرید: سالاد فصل، سالاد الویه، سالاد سزار، سالاد کلم، سالاد یونانی، سالاد قارچ و پنیر، سالاد تند عربی، سالاد پاستای ایتالیایی و..ـ

9 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

پذیرایی با میان وعده ها

برای میان وعده پذیرایی می توانید از انواع ناگت مرغ و گوشت و میگو، پاچینی، اسنک ها و… استفاده کنید.

دسر!

دسر هایی مانند انواع ژله، موس ها، پودینگ ها، کرم کارامل، ترامیسو، کیک بستنی، کیک یخچالی، چیز کیک و …را می توان سرو کرد.

6 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

نوشیدنی

نوشیدنی هایی مانند آب معدنی، نوشابه، دوغ، دلستر، آب میوه، شربت را فراموش نکنید.

دیزاین سالن پذیرایی

دیزاین سالن پذیرایی را می توانید با صندلی های شیواری، رومیزی های آراسته، گل آرایی روی میز مهمانان و جایگاه عروس و داماد، شمع آرایی، ظروف پذیرایی مجلسی در رنگ ها و طرح های مختلف، نور پردازی محوطه ی بیرون، داخل سالن و مجموعه ای از طراحی های سالن های عروسی است. توجه داشته باشید که برای هر پانزده نفر یک مهماندار باید در سالن پذیرای باشد و خدمات دهد. قیمت شام عروس مشخص نیست چون که منو انتخابی شما، کیفیت غذا و تالار همه روی قیمت تاثیر می گذارد.

4 - پذیرایی عروسی و نکاتی برای کم شدن هزینه ها

اگر سلف سرویس را انتخاب کنید قطعا خرج شما بیشتر می شود.

پذیرایی ساده با دو نوع غذا و میوه و شیرینی کمترین قیمت برای یک پذیرایی و شام عروسی محسوب می شود. برای اینکه تنوع غذایی داشته باشید باید هزینه بیشتری بپردازید. به طور کل چنین نتیجه می گیریم که عروسی ساده و کم خرج با تعداد مهمان کم می تواند برای شروع یک زندگی برای یک زوج دارای درآمد محدود مناسب باشد.

 

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا