آرایش و میکاپ عروسعروس

همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

انواع مختلف آرایش و میکاپ برای عروس خانم ها وجود داره که میکاپ یکی از پر طرفدارترین سبک لایت هست، اکثر خانم ها هم این سبک لایت رو بیشتر از آرایش غلیظ می پسندند.

اصلا آرایش لایت چه آرایشی هست؟

هیچ وقت زیبایی به معنایی این نیست که حتما باید آرایش بیشتر یا غلیظ تر داشته باشین . در سبک لایت به گونه ایی عمل میکاپ انجام میشه که انگار اصلا میکاپی صورت نگرفته یا به مقدار خیلی کم آرایش کردین، هرکس شما رو ببینه میگه، زیبایی که چهرتون پیدا کرده در اصل یه زیبایی طبیعی مختص به خودتون هست نه رنگ و لعابی که بوسیله لوازم آرایشی ایجاد میشه.

2 - همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

ابزار مورد احتیاج برای میکاپ لایت

برای داشتن یه میکاپ لایت مثل هر آریشگر دیگه باید این ابزار رو داشته باشین تا یه میکاپ زیبا روی صورتتون پیاده بشه.

مرطوب کننده، پرایمر، کرم پودر، سایه چشم، خط چشم، ماسکار( ریمل مژه و ابرو ) و رژ لب.

زیر سازی میکاپ صورت در آرایش لایت

5 - همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

در مرحله اول باید با استفاده از یه مرطوب کننده صورتتون رو مرطوب کنید، بعد اگه لازم بود از کرم ضد آفتاب استفاده کنید اگه می خواین میکاپ مدت زیادی روی صورتتون باقی بمونه بهتره از پرایمر استفاده کنید. بهتره این رو هم بدونید پرایمر به عنوان پایه آرایش روزنه های صورت شما رو از بین میبره. اگه از پرایمر براق استفاده کنید صورتتون براق میشه. ولی بهتره تو میکاپ لایت از پرایمر براق استفاده نشه. بعد پرایمر نوبت به کرم پودر میرسه با استفاده از اسفنج تمام صورتتون رو به صورت دورانی کرم پودزربه صورتتون بمالید و از صورتتون محوش کنید.

این مطلب هم عالیه:
کارهای که عروس میتونه مدیریت کنه

 

با استفاده از کانسیلر و یه برنزر می تونید عمل کانتورینگ رو روی صورتتون اجرا کنید.
برای مات کردن کرم پودر می تونید از پنکیک استفاده کنید. اینجوری ماندگاری آرایشتون هم بیشتر می شه و با یه براش بادبزنی پودرها رو از صورتتون بردارین.

آرایش چشم میکاپ

برای شروع کردن میکاپ چشم اول از پرایمر سایه یا یه کانسیلر برای زیر سازی میکاپ چشم استفاده کنید. بهتره برای رنگ سایه به سراغ رنگ های طبیعی برین، رنگ های نود، نارنجی، بنفش، صورتی ملایم، قهوه ایی مات وملایم و…برای آرایش لایت استفاده کنید.

4 - همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

بوسیله پد سایه یا یه براش نرم به صورت دورانی کار سایه زدن رو شروع کنید.

برای اینکه جوان تر به نظر برسین بهتره با یه براش بر روی پایین استخوان زیر ابرو سایه قهوه ایی کم رنگ بزنید.

بعد از سایه زدن نوبت به خط چشم می رسه برای میکاپ لایت باید از کشیدن خط چشم پهن و بلند خوداری کنید اگه با خط چشم راحت نیستین می تونید از مداد چشم هم اکتفا کنید، گزینه خوبی هست.
بهتره اینجوری بگیم که در اصل میکاپ لایت با استفاده از سایه حالت مورد نظر رو به چشم میده و میتونه اصلا احتیاجی به خط چشم نباشه.

برای تموم کردن چشم اگه دوست داشته باشین می تونید از فر مژه استفاده کنید.بعد ریمل بزنید. تو آرایش لایت نباید حجم زیادی از ریمل روی مژه ها قرار بگیره. برای ریمل زدن از فرچه ریمل رو از ریشه مژه ها به بالا بکشین و رها کنید.

آرایش ابرو در میکاپ لایت

برای آرایش ابرو در سبک میکاپ لایت بهتره ابرو های خودتون رو از حالت طبیعی خودش دور نکنید. بهتره تنها جاهای خالی رو پر کنید و از مداد و سایه ابرو استفاده کامل نکنید.

این مطلب هم عالیه:
اهمیت و جایگاه ساقدوش عروس در تشریفات عروسی

1 - همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

آرایش لب در میکاپ لایت

قبل اینکه از رژ لب استفاده کنید بهتره قبلش کرم نرم کننده به لبهاتون بزنید. بعد اگه دوست داشتین از پرایمر هم بزنید تا رژ لب ثابت بمونه. برای انتخاب رژ لب باید مثل سایه چشم عمل کنید. به سراغ رژ لب های هم رنگ لب ویا رژ هایی با رنگ طبیعی برین استفادش کنید تا آرایشتون به سمت میکاپ طبیعی بره.

آرایش گونه

نه تنها در میکاپ لایت حتی تو تمام سبک های آرایشی نباید از رژ گونه پر رنگ استفاده بشه. بخصوص اگه آرایشتون هم لایت باشه. می تونید از یه رژ گونه ملایم استفاده کنید.وبا یه براش نرم و لطیف بر روی گونه به شکل دورانی رژ گونه بزنید.

3 - همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا