آرایش و میکاپ عروسعروس

هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

شما عروس خانم های عزیز وقتی برای میکاپ صورت خودتون پیش آرایشگر می رید اون به وسیله وسایل زیاد شما رو آرایش می کنه و زیبایی شما رو زیادتر می کنه. یکی از این وسایل آرایشی هایلایتر هست که با استفاده از اون بخشی از اجزای صورتتون رو هایلایت می کنند و در نتیجه میکاپ تون تکمیل تر و درخشنده تر می شه.

1 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

هایلایتر چیست؟

هایلایتر یه تکمیل کننده میکاپ صورت محسوب می شه و اگه از اون درست استفاده کنید در زیبایی شما تاثیر می زاره.
حالا چند ترفند آرایشی که با هایلایتر میشه به اون رسید رو برای شما بازگو می کنیم.

هایلایتر در اصل به برجستگی گونه، حجیم کردن لب هاتون و کشیده تر کردن صورتتون و همچنین باریک کردن بینی تون کمک می کنه. البته توجه داشته باشید که کار رو باید به کار بلدش سپرد. اگه این وسیله در جای نادرست گذاشته بشه، احتمال اینکه نتیجه بر عکس بده زیاد هست.

گونه و هایلایتر کردن

استفاده از هایلایتر برای برجسته کردن گونه بسیاز مهمه و با انجام دادن در محل دقیق اون، ممکنه در فرم صورت هر فرد کمی تغییر ایجاد شه. در کل بهترین محل برای استفاده از هایلایتر بالای استخونه گونه هستش. به این صورت که هایلایتر رو بالای خطی که گوشه ی لب رو به مرکز گوش می رسونه بکشید. بعد از بالای گوش تا بخش خارجی چشمهاتون رو هم با این وسیله روشن تر کنید.

ابروها

به وسیله هایلایتر می تونید ابروهاتون رو کشیده تر نشون بدید. به این شکل که، هایلایتر را روی قسمت بالای ابرو ها و قوس ابرو بکشید تا باعث کشیده شدن ابروها بشه.

9 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

چشمهای هایلایت شده

همون طور که می دونید اگر چشم های زیبا داشته باشید زیبایی شما، دو چندان میشه و جذابیت شما رو زیاد می کنه با کمک هایلایتر می تونید چشماتون رو درشت تر و کشیده تر کنید. البته استفاده از هایلایتر در داخل چشمها باید بسیار دقیق انجام بشه. از هایلایتر می تونید برای رفع سیاهی و تیرگی زیر چشم هم استفاده کنید.

این مطلب هم عالیه:
نکات مهمی ‌که باید به عنوان مهمان در مراسم عروسی رعایت کنیم

هایلایتر برای بینی

بینی پهن و نسبتا بزرگ داشتن یکی از مشکلاتیه که، عروس خانم ها رو نگران می کنه ولی با استفاده از هایلایتر می تونید این مشکل رو رفع کنید. شما می تونید به وسیله تکنیک هایلایتر کردن، بخشی از پهنی بینی رو بگیرید. هایلایتر رو روی قسمت استخوانی بینی بزنید و تا نوک بینی ادامه بدید.

2 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

لب ها و هایلایتر کردن آنها

با هایلایتر کردن قسمت باریک بالای لب و وسط لبها می تونید لب های پرتر و حجیم تر داشته باشید. توجه داشته باشید هایلایتر برای کسایی که لب بالایشون باریک هست و همیشه در هنگام استفاده از رژلب دچار مشکل می شن بسیار مفید هست.

چانه و غبغب

هایلایتر برای کوچک کردن چانه و پنهان کردن غبغب هم مفیده.

6 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

زیاده روی در استفاده از هایلایتر ممنوع

زیاده روی در هر کار و هر چیز خوب نیست. پس توجه داشته باشید نباید در استفاده از هایلایتر زیاده روی کنید.

استفاده از هایلایتر بطور صحیح باعث زیبایی شما می شود. ولی استفاده نادرست از هایلایتر قطعا نتیجه خوبی ندارد. در کل استفاده مداوم از هایلایتر برای بخش های مانند خط لبخند و کناره های چشم باعث پیدا شدن چین و چروک در این نواحی و چهریتان می شود.

قبل از انجام هایلایتر باید کار های انجام شود مانند:

همان طور که می دانید و همیشه گفته شده، باید قبل از استفاده از هر نوع لوازم آرایشی، پوست صورتتون رو آماده کنید. برای این کار استفاده از لوسیون مرطوب کننده، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده، سرم های روشن کننده، روی صورتتون کمک می کنه تا صورتتون قدرت جذب بهتری داشته باشه، همچنین لطافت و شادابی پوست صورتتون رو تضمین می کنه.

این مطلب هم عالیه:
جدیدترین مدل تاج عروس

توجه کنید بعد از استفاده از سرم ها و مرطوب کننده ها برای حفظ رطوبت پوست به مدت زیاد باید از پرایمر استفاده کرد.

از مرطوب کننده های رنگی هم می تونید برای تثبیت رنگ پوست و انسجام بخشی به آرایش، استفاده کنید.

5 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

انواع هایلایتر

هایلایتر ها به چند مدل در بازار وجود دارن: کرمی، پودری و مایع که به اختصار در مورد هر کدام صحبت می کنیم.

کرمی

از هایلایتر کرمی معمولا برای مجالس عروسی استفاده می شه و آرایش فوق العاده خیره کننده ای رو به شما می ده. توجه کنید نباید به میزان زیاد از هایلایتر کرمی استفاده کنید، چون باعث غیر طبیعی شدن آرایش صورت شما میشه.

پودری

هایلایتر پودر رو زمانی استفاده میشه که بخواید ظاهر همیشگیتون کمی تغییر کنه. این هایلایتر در زمانی که می خواهید آرایش طبیعی داشته باشید ولی زیاد جلب توجه نکنید خوبه.

7 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

مایع

هایلایتر مایع یکی از پر طرفدارترین و پر مصرف ترین هایلایتر به حساب میاد و این بخاطر چند کاره بودن اون هست. مدل مایع هایلایتر در شش رنگ متنوع و مناسب هر رنگ پوست هست و برای هر مدل آرایشی کاربرد داره.

طریقه ی درست هایلایتر کردن

بعد از زیر سازی صورت نوبت به استفاده از هایلایتره. هایلایتر رو به آرومی روی چهرهتون بکشید. توجه کنید اگر از هایلایتر پودری استفاده می کنید از برس مخصوص استفاده کنید.

4 - هایلایتر کردن برای داشتن چهره ای زیبا!

شروع کار از چشم هاست، هایلایتر رو آروم روی پلک ها بکشید و به ترتیب بخش های بیرونی چشم و استخوان گونه رو با هایلایتر بپوشونید. بعد قسمت نوک بینی و کمان بالای لب ها رو بزنید و در پایان قسمت داخلی چشم و بینی رو هایلایتر کنید. آرایش شما کامل شد و زیبایی شما تکمیل شد!

 

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا