جذاب و خواندنیعروس

نقش ها و مسئولیت هاي خانواده و دوستان عروس و داماد در عروسی

در عروسی سنتی باید عروس و داماد و اطرافیانشان دست در دست هم دهند و با کمک هم مسئولیت های مختلف برگزاری مراسم عروسی را بر عهده بگیرند.

در عروسی سنتی باید عروس و داماد و اطرافیانشان دست در دست هم دهند و با کمک هم مسئولیت های مختلف برگزاری مراسم عروسی را بر عهده بگیرند.

عروس و داماد

در برگزاری مراسم عروسی بزرگترین مسئولیت بر عهده ی عروس و داماد است. عروس و داماد باید با کمک یکدیگر لیستی از کارهایشان تهیه کنند و آن را با کمک هم اولویت بندی کرده و انجام دهند.ابتدا باید بودجه خود را برای برگزاری مراسم عروسی مشخص کنند. پس از آن باید زمان و مکان عروسی را مشخص کنند. سپس به دنبال کارهایی مانند انتخاب کارت دعوت عروسی و پخش کردن آن، انتخاب گل آرایی ماشین عروس و دسته گل عروسی، انتخاب آتلیه عکاسی، گروه موسیقی و …. بروند.

عروس و داماد باید هر کدام لیست مهمان های خانواده خودشان را تهیه کنند. هر کدام از عروس وداماد هم باید ساقدوش خود را انتخاب کنند. انتخاب لباس ساقدوش ها هم به عهده ی عروس و داماد است. برنامه ریزی مراسم عقد و هزینه ی عاقد بر عهده ی داماد است. داماد بایستی برای مهمان هایی که از شهرهای دیگر می آیند هم مکان استراحت مناسبی را تدارک ببیند.

خانواده عروس

در گذشته بیشتر هزینه های مراسم عروسی بر عهده ی خانواده ی عروس بوده است؛ اما امروزه خانواده ی عروس و داماد هر دو در پرداخت هزینه های مراسم عروسی مشارکت دارند. به صورت سنتی در بیشتر جاها برگزاری مراسم عروسی بر عهده ی خانواده ی عروس است. خانواده ی عروس، به دخترشان در نوشتن لیست مهمان ها کمک می کنند. خانواه ی عروس نظرات خود را در جزئیات برگزاری مراسم عروس بیان می کنند و به عروس در انتخاب هایش کمک می کنند. انتخاب لباس عروس معمولا بر عهده ی مادر عروس است که با مادر داماد در این کار مشورت می کند.

این مطلب هم عالیه:
یه سفر ماه عسل عالی با نکاتی که جشن پلاس براتون آماده کرده

پدر و مادر عروس در روز عروسی،  عروس را تا محل عقد همراهی می کنند و آخرین نفراتی هستند که مراسم را ترک می کنند. بدرقه مهمان ها به عهده ی پدر عروس است.

خانواده داماد

معمولا خانواده ی داماد پس از عروسی مراسم دیگری را برگزار می کنند. آن ها برای این مراسم خانواده ی عروس را دعوت می کنند و از آنها می خواهند لیست مهمان های خود برای این مراسم را به آنها بدهند. شام روز قبل از مراسم بر عهده ی خانواده ی داماد است.

ساقدوش ها 1 - نقش ها و مسئولیت هاي خانواده و دوستان عروس و داماد در عروسی

ساقدوش

بیشترین تعداد افرادی که می توانید به عنوان ساقدوش انتخاب کنید دوازده نفر است. در انتخاب ساقدوش مجرد یا متأهل بودن و سن هیچ اهمیتی ندارد. معمولا دختران با سن هشت تا شانزه سال به عنوان ساقدوش کوچولو انتخاب می شوند.ساقدوش ها در زمان مراسم به ندیمه و عروس کمک می کنند. هزینه ی لباس های ساقدوش ها بر عهده ی خودشان است. ساقدوش های عروس در طول مراسم با ساقدوش های داماد و مهمان هایی مهم می رقصند.

ساقدوش کوچولو ها

ساقدوش کوچولوها دخترانی بین سنین نه تا سیزده سال هستند. لباس های ساقدوش کوچولو بسیار شبیه به لباس عروس است و هزینه های ساقدوش کوچولو بر عهده ی پدر و مادرش است.

مسئول دسته گل (دختر)

او سنی بین چهار تا هشت سال دارد و دسته گل عروس یا سبد گل را در طول مراسم در دست دارد  و به آرامی به سمت عروس می رود. اگر مسئول دسته گل از آشنایان نباشد، پدر و مادر او هم به مراسم دعوت می شود. هزینه های مسئول دسته گل بر عهده ی پدر و مادرش است.

این مطلب هم عالیه:
بهتر در روز عروسی چه رفتاری داشته باشیم

ندیمه داماد

ندیمه داماد از بین برادران و بهترین دوستان او انتخاب می شود. برنامه ریزی مهمانی مجردی داماد بر عهده ی ندیمه داماد است. او در انتخاب و پرو لباس داماد به او کمک می کند و موسیقی هنگام شام و برنامه ماه عسل را هماهنگ میکند. ندیمه ی داماد از شاهدان عقد است و نگه داشتن حلقه ی عروس و هزینه ی عاقد بر عهده ی اوست. ندیمه ی داماد با ندیمه ی عروس می رقصد و در هماهنگ کردن ساقدوش ها برای عکس به ندیمه ی عروس کمک می کند. آماده کردن ماشین عروس و وسایل آن ها و پس دادن لباس های عاریه ای بر عهده ی ندیمه ی داماد است.

groomsmen photography posing 02 1 - نقش ها و مسئولیت هاي خانواده و دوستان عروس و داماد در عروسی

ساقدوش های داماد

ساقذوش های داماد قبل از مراسم عروسی به داماد و ندیمه کمک می کنند. آنها باید قبل از شروع مراسم در سالن حضور پیدا کنند تا به مهمان ها خوشامدگویی کنند و در آخر مراسم هم مهمان ها را بدرقه می کنند. مسئولیت تهیه ی لباس و هزینه های ساقدوش های داماد به عهده ی خودشان است.

حامل حلقه

یک پسر کوچولو حلقه ی ازدواج را بر روی یک بالشت از جنس ساتن می آورد. اگر حلقه دست ندیمه باشد، ممکن است حلقه ای بدلی را حمل کند. ندیمه ها حلقه را از روی بالشت بر می دارند و به عروس و داماد می دهند. هزینه های حامل حلقه بر عهده ی خانواده ی اوست.

 

برچسب ها
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

3 نظرات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن