جذاب و خواندنی

طالع بینی چیست ؟

آیا با طالع بینی ازدواج میکنید؟! واقعیت یا خرافات طالع بینی

طالع بینی ازدواج ، توهم یا واقعیت

 

سلام خدمت تمام دوستان و همراهان عزیز.. امروز میخواهم موضوع مورد بحث رو با این سوالات شروع کنم ، آیا شما به طالع بینی معتقدید؟ آیا میدانید طالع بینی چیست؟ از نظر شما طالع بینی تا چه میزان در ازدواج نقش دارد؟! ..

ما را همراه خود داشته باشید تا بحث پر چالشی که امروز دورو بر خود بسیار مشاهده میکنیم را با هم بررسی کنیم.

طالع بینی چیست؟

constellations zodiac - طالع بینی چیست ؟
طالع بینی چیست

در واقع اعتقاد بر این است که ستارگان و سیارات در زمان تولد هر فرد به گونه ای خاص قرار گرفته است و این موضوع  در مراحل زندگی او نقش دارد. در واقع در طالع بینی سرنوشت افراد را به اجرام اسمانی ارتباط میدهند.

البته طالع افراد را در کف دست و قهوه و تاروت نیز میبینند که در ادامه به تمام این روش ها اشاره داریم..

نظر دانشمندان درباره ی طالع بینی و فالگیری

 

بینی ماه شهریور 2 - طالع بینی چیست ؟
طالع بینی از نظر علم

طالع بینی در واقع یکی از گروه های اختر بینی است . در خصوص اختر بینی نیز باید گفت که هیچ ربطی به علم اختر شناسی یا ستاره شناسی ندارد و از پایه بی اساس و دروغ است!

از نظر بسیاری از متخصصان و دانشمندان طالع بینی به هیچ عنوان علمی نیست. به سادگی میتوان از نظریه برترام فور این را مشخص کرد:

این پرفسور در سال 1948 به دانشجویان خود چند سوال داد و گفت به آن ها پاسخ دهند .

در نهایت در جواب همه ی آن ها 3 پاسخ یکسان داد! یعنی مثلا گفت ،شما توانایی های زیادی دارید ولی تا به حال نتوانسته اید به خوبی آن ها را به کار گیرید.

این مطلب هم عالیه:
برنامه فشرده برای داشتن پوستی سالم و زیبا

جالب اینجا بود که تقریبا همه ی دانشجویان شرکت کننده با جواب او موافق بودند و حیرت زده شدند !

او اینگونه نتیجه گرفت که افراد به جهت اینکه دوست دارند یک سری حرف های مشخص را بشنوند این را را قبول میکنند که پای ستارگان و سیارات و فال و طالع در میان است !

به هر جهت علم روز تمام روش های طالع بینی که با علم تجربی در تناقض است را نمیپذیرد و با آن مخالف است.

طالع بینی فالگیری از دید اسلام

IMG14050115 - طالع بینی چیست ؟
طالع بینی از دید اسلام

((عالِمُ الْغَیْبِ فَلا یُظْهِرُ عَلى‏ غَیْبِهِ أَحَداً إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُول))((دانای غیب اوست و هیچ کس بر عالم غیب او آگاه نیست مگر رسولانی که آنان را برگزیده است))

در قرآن و در احادیث بسیاری گفته شده که هیچکس از غیب و آینده خبر ندارد جز خداوند و در بعضی موارد پیامبران و کسانی که خداوند بخواهد . حتی جنیان نیز از آینده خبر ندارند .

با این حال شما بسیار شنیده اید که میگویند فالگیر ها و طالع بین ها برای آگاهی از سرنوشت از جنیان کمک میگیرند!

اول اینکه ارتباط با جنیان حرام است مگر در افراد خاص که به واسته اعمال درست و پاکی که انجام یدهند میتوانند به صورت شرعی جن ها را تحت اختیار خود دراورند. ولی این ارتباط هایی که افراد اکثرا با جنیان میگیند به صورت تعامل است که در بیشتر مواقع باعث بهره کشی جن از ادم میشود ! ..

جنیان از آینده خبر ندارند

جنیان از غیب آگاهی دارند - طالع بینی چیست ؟
جن از آینده باخبر است؟

در این خصوص قرآن میفرماید جنیان به هیچ عنوان از آینده خبر ندارند:

فَلَمَّا قَضَینَا عَلَیهِ الْموْتَ مَا دَلَّهُمْ عَلی مَوتِهِ إلاّ دابّةُ الأَرضِ تَأکُلُ مِنْسَاَتَهُ فَلَمَّا خَرّ تَبَینتِِ الْجِنُّ أن لّوْ کانوا یعْلَمونَ الْغَیبَ مَا لبِثوا فِی الْعَذابِ الْمُهینِ

این مطلب هم عالیه:
عشق چیست؟ چگونه بفهمیم عاشق شده ایم؟!

در این آیه میبینیم که زمانی که حضرت سلیمان مرد بر عصایش تکیه داده بود و تا مدت ها حتیجنیان نمیدانستند که او مرده است تا اینکه موریانه عصا را خورد و پیکر حضرت سلیمان بر زمین افتاد . جنیان اگر میدانستند که حضرت سلیمان مرده است برای او کار نمیکردند !

جنیان از حال میتوانند بر اساس قابلیت های خود خبر بیاورند برای مثال فرض کنید شخصی از مالزی در راه آمدن به خانه ی شماست و 3 روز دیگر میرسد .

خب جنیان به دلیل سرعت بالایشان و عبور از موانعی مانند سنگ و دیوار و .. میتوانند به سرعت بروند آنجایی که آن شخص از مالزی حرکت کرده و ببینند که دارد میاید و برگردد و به شما بگوید که 3 روز دیگر شخصی خارجی به منزل شما می آید و شما تعجب میکنید و فکر میکنید از آینده خبر آورده است!!

طالع بینی و ازدواج

95 abartazeha ir 2989 - طالع بینی چیست ؟
طالع بینی ازدواج

حال دیدیم که اسلام و علم روز با طالع بینی از طرق مختلف مثل فال کف دست ، قهوه ، تاروت یا طالع بینی هندی و چینی یا به ابجد دراوردن نام زن و مرد ، موافق نیست .

با استدلال عقلی نیز میتوان بسیاری از حقه ها و بازارگرمی های این قشر را فهمید!

دادن سرنوشت خود در مسئله ای مانند ازدواج به دستان یک فرد با چنین ادعا هایی عاقلانه و درست نیست.

حال میتوانید خود قضاوت کنید:

در ازدواج به معیار های خود و ویژگی های فرد مقابل نگاه کنیم و چشم و گوش خود را باز کنیم یا آنکه عقل و آینده ی خود را به اینگونه افراد بسپاریم؟!..

 

thumb - طالع بینی چیست ؟
طالع بینی ازدواج
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا