ساقدوش عروسعروس

ساقدوش عروس

ساقدوش در فرهنگ های مختلف دارای مفهوم متفاوتی هستش. ساقدوش عروس و دوماد در ایران به افرادی گفته میشه که رابطه خویشاوندی نزدیک با عروس و داماد دارند. البته برای این افراد وظایفی هم تعیین شده است.

در آذربایجان کلمه ساقدوش یا سولدوش هم به کار میره. این سولدوشها عروس و دوماد رو تا خونه همراهی می کنن و نکات مهمی که باید عروس و دوماد بدونن رو گوشزد می کنن. در فرهنگ کشور های خارجی ساقدوش دختران و پسران مجرد و در شرف ازدواج هستن و به عنوان ساقدوش دوماد و عروس انتخاب میشن.

4 - ساقدوش عروس

ساقدوش امروزی

امروزه ساقدوش با یه سبک و سیاق خاص هست و در کل تمام افراد خانواده و دوستان این نقش رو بازی می کنن.
با پیدا شدن کلمه مدرنیته در مراسمات عروسی، واژه های ساقدوش هم در عروسی ها جایگاه خاصی پیدا کرده و به عنوان یک اصل به اون می پردازن.

این ساقدوش ها در مراسمات عروسی لباس و تیپ یک دست میزنن و معمولا در کنار عروس و دوماد هستن.

همون طور که می دونید جدا از پوشیدن لباس یکدست و استایل های خاص ساقدوش ها، نیاز های دیگری نیز در جشن عروسی به ساقدوشها هست. ایده های عکاسی خوب با مدل لباس های یک دست تنها دلیل داشتن ساقدوش نیست.
بلکه هدف از انتخاب این افراد، دور هم بودن بهترین دوستان عروس و دوماد در جشن عروسی هست و استفاده از ساقدوشها برای لحظات مهم عروسی و کارهای اون هست.

3 - ساقدوش عروس

اگر ساقدوش از نزدیکان باشه کار خود را می داند و کمک خوبی برای اجرای بهتر عروسی است و بهتر است برای این که ساقدوش خوبی باشید، چیز هایی در مورد ساقدوش بودن یاد بگیرید و لحظات خاطر انگیزی و بیاد ماندنی برای خود و دوستتان بسازید.

این مطلب هم عالیه:
نقش ها و مسئولیت هاي خانواده و دوستان عروس و داماد در عروسی

وظایف ساقدوش عروس و داماد قبل از عروسی

برنامه ریزی برای مراسم عروسی بسیار سخت و دشوار هستش. روز عروسی یکی از بهترین روزهای زندگی هر فرد است و در این روز می خواد به بهترین شکل جلوه کنه. پس داشتن دوست یا بستگان نزدیک که در مورد مراسم عروسی می دونند بسیار موثر هست و داشتن ساقدوش، قبل از عروسی بسیار مفید هست.

ساقدوشها برای نوشتن چک لیست عروسی به عروس و دوماد کمک می کنن. در وقت عروسی، عروس و دوماد خیلی اضطراب دارن و نمی تونن همه کارها رو به خوبی انجام بدن و یکی از این کارها آماده کردن لیست افراد مهمان در عروسی هستش که ساقدوش در این زمینه می تونه کمک حال شه.

5 - ساقدوش عروس

عروس و دوماد بعد از انتخاب تاریخ عروسی کارهای مهمتری دارن که شروع میشه. این کارها مثل اجاره سالن عروسی، خرید عروسی، دعوت مهمانها و کارهایی مثل اون، که با داشتن ساقدوش خوب، راحتتر انجام میشه. اون می تونه برای پیدا کردن بهترین سالن های عروسی، بهترین طراحان کیک، مرکز خرید و چیز های که برای عروسی نیاز هست کمک کنه. با انجام این کار ها، عروس و داماد برای انجام کارهای مهم وقت بیشتری دارند.

انتخاب تم از وظایف ساقدوش عروس و دوماد

عروس و داماد ها به خاطر فشار های کاری و مالی از روی مسائل ساده عروسی خود می گذرند. شما بعنوان یه ساقدوش می تونید کارهای که دوستتون دوست داره انجام بده رو یادآوری کنید و کارهایی که برای این روز لازم هست رو انجام بدید.
یکی از این کار ها تم عروسی هستش که عروسی رو هیجان انگیز می کنه.

شما می تونید با دادن ایده ها و نشان دادن آلبوم های تم عروسی به اونها کمک کنید. یا می تونید از مجموعه های هنرمندان بزرگ در زمینه مدل لباس عروس، مدل موی عروس، انواع طلا و زیورآلات، گل آرایی، طراحان دکوراسیون و نکاتی که عروسی اونا رو زیباتر و باشکوه تر کنه استفاده کنید.

این مطلب هم عالیه:
۷ راه برای اینکه در روز عروسی خود خوش اندام باشید

برای تهیه کارت دعوت و گیفت عروسی هم می تونید کمک کنید.

2 - ساقدوش عروس

فرصت کافی

می تونید در دورهمی های دوستانه آخرین روز های مجردی دوستتون به مسائل عروسی اون بپردازید و در برگزاری مراسم عروسی به اون کمک کنید. شما در این دروهمی ها می تونید با بقیه ساقدوش ها هماهنگ شید.

در روزهای پایانی فرصت بیشتری رو برای عروس و داماد بذارید و ایده های جدید و فوق العاده به اونها پیشنهاد بدید که بدون استرس به زیبای های جشن عروسی خودشون فکر کنن.

به اونها وقت بدید که با هم به کافه هایی که دوست دارن، تئاتر، کنسرت و حتی پیاده روی کوتاه برن و روحیه خودشون رو تا روز عروسی حفظ کنن.

سایر وظایف ساقدوش عروس و داماد

ساقدوش در روز عروسی باید از صبح آماده باشه و برای حضور در عروسی وقت بزاره.

1 - ساقدوش عروس

عروس و دوماد با دیدن آمادگی ساقدوش هاشون بسیار خوشحال می شن. یکی از مهمترین کار ساقدوشها لبخند زدن به مهمان ها و کمک به خانواده عروس و داماد برای بهتر اجرا شدن مراسم عروسی و پذیرایی از مهمان ها است.

باید دقت کنید که کار ها طبق خواسته عروس و دوماد انجام بشه. کنترل هدایای عروس، نگهداری وسایل ضروری عروس و داماد و لیست عکس هایی که باید گرفته بشه از وظایف دیگه ساقدوش هاست.

دقت کنید در هر شرایطی عروس و دوماد رو همراهی کنید و شور و هیجان مراسم عروسی رو حفظ کنید.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن