ایده های جشن عروسیباغسرا و تالارتشریفات عروسی

راه‌های کم کردن تعداد مهمانان عروسی

راه‌های کم کردن تعداد مهمانان عروسی

این افراد درجه نزدیکی متفاوتی با شما دارند که می‌تواند یک دوست قدیمی دوران ابتدایی و یا اینکه خدای نکرده یکی از فامیل های شما و یا همسر شما مانند عمه، خاله، دایی، عمو و یا حتی فردی بسیار نزدیک مانند برادر و یا خواهر شما باشد. علاوه بر سختی های بیان شده، انتخاب شخصی که به مهمانان عروسی نه بگوید و عذر حضور آن ها را بخواهند خیلی خیلی مشکل است، کافی است شما تصور کنید که به یکی از فامیل و اقوام خود بگویید که “ببخشید نمی‌توانیم میزبان شما باشیم”

مهمانان عروسی

شما و نامزدتان سخت کار کرده اید و لیستی که هر دوی شما را خوشحال خواهد کرد را آماده کرده اید و حالا پسر خاله تان از شما درخواست می‌کند که دوستش را نیز به مهمانی شما بیاورد. ۱۵ نفر از دوستان نامزدتان و تمامی‌ دوستان مادرتان منتظر دریافت کارت دعوت هستند.

چگونه رفتار کنیم؟

هنگام توضیح دادنِ دلایل اینکه چرا نمی‌توانید در لحظه ی آخر مهمان به لیست اضافه کنید صریح ولی در عین حال دلسوز باشید. مثلاً می‌توانید به پسر خاله تان بگویید «دوست دارم با دوستت در شام آشنا بشوم ولی متاسفانه لیست مهمانان به حداکثر رسیده است.» و برای دوستان یک مهمانی بعد از عروسی را می‌توانید در نظر بگیرید و یا حتی می‌توانید با خرید یک جعبه شیرینی که برای دوستان خود تهیه کرده اید، بخشی از ناراحتی آنها را جبران کنید و در نظر داشته باشید که کسانی که ناراحت شده اند را می‌توانید با توضیحات منطقی، متقاعد سازید.

کم کردن تعداد مهمانان عروسی بدون احساس گناه و اندوه کار بسیار مشکلی است چون نمی‌دانید کدام مهمانان عروسی تان را خط بزنید و دعوت نکنید ولی خب می‌توانید با رعایت چند نکته مهمانان عروسی خود را به نحوی دعوت کنید که هم تمام مهمانان دلخواه خودتان باشد و هم کسی از شما دلخور نشود. با ما همراه باشید.

این مطلب هم عالیه:
آیا در جشن عروسی می خواهید پوست صاف و زیبا داشته باشید؟

روز عروسی شما یکی از مهم ترین روزهای زندگی شماست و حضور افراد مناسب ضروری می‌باشد اما نوشتن لیست مهمانان بدون داشتن استرس دعوت پسر عمو و یا بهترین دوستان یا احساس گناه نسبت به دعوت کردن دوستی که دوسال است که او را ندیده اید، می‌تواند به شدت پر دغدغه باشد.

قبل از اینکه شروع به کندن موهای‌تان کنید که چه کسی را از لیست مهمانان حذف کنید می‌خواهیم راه‌های آسان ارائه کنیم تا تصمیم بگیریم که آیا دوستان و آشنایان باید در ردیف اول لیست باشند یا نه؟

واقع بین باشید

مهم‌ترین کار زمانی که یک لیست عروسی نوشته می‌شود این است که واقع بین باشید، شما نمی‌توانید همه کسانی را که می‌شناسید دعوت کنید، برخی از مردم از اینکه دعوت نشده اند ناراحت خواهند شد. به یاد داشته باشید که روز عروسی شماست بنابراین کاری که برای شما بهتر است انجام دهید.

ابتدا مکان خود را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید عروسی خود را در مکانی برگزار کنید که فقط ۵۰ نفر گنجایش دارد، پس نمی‌توانید لیست مهمان ۲۰۰ نفره داشته باشید. قبل از نوشتن لیست مهمانان کمی فکر کنید.
بهترین مکان برای عروسی خود را بیابید و ببینید که چند نفر گنجایش دارد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - راه‌های کم کردن تعداد مهمانان عروسی

لیست را ۵۰ / ۵۰ کنید

زمانی که مکان شما مشخص شد باید تصمیم بگیرید که از عهده مخارج چند نفر در مهمانی می‌توانید برمی آیید. لیست را دو نیمه جدا کنید نیمه اول برای شما و نیمه دوم برای شریک زندگی‌تان خواهد بود، برای دوستان مشترک‌تان یک لیست جداگانه تهیه کنید تا در هر دوی لیست‌ها نوشته نشود.

این عروسی شماست نه عروسی والدین شما

زمانی که عروسی شما نزدیک می‌شود، قوانینی بگذارید تا والدین‌تان آن‎ها را دنبال کنند، آن‎‌ها علاقه دارند که سریعاً همه‌ی دوستان و آشنایان خود را دعوت کنند، تعداد دقیق نفراتی را که والدین‌تان می‌توانند دعوت کنند را به آن‌ها بگویید. اگر چه آن‌ها می‌توانند کسانی را دعوت کنند ولی شما تصمیم گیرنده‌ی نهایی خواهید بود.

این مطلب هم عالیه:
انواع دسر که می‌توانید در جشن عروسی خود از آن‌ها استفاده کنید

قانون یکساله

این مورد نسبتاً ساده می‌باشد: کسانی را که بیش از یک سال با آن‌ها صحبت نکرده اید را حذف کنید. اگر از کسی مطمئن نیستید فقط به آخرین باری که با او صحبت کرده اید فکر کنید البته شاید تعداد زیادی از افراد باشند که در طی یکسال با آن‌ها صحبت نکرده اید ولی با این حال هنوز هم می‌خواهید در روز عروسی‌تان باشند. این روش، روش مناسبی برای حذف کسانی است که درباره دعوت آن‌ها مطمئن نیستید.

دعوت کودکان

دعوت نکردن کودکان یک راه زیرکانه برای کاهش تعداد مهمانان است، اگرچه چنین قصدی داشتید بهتر است از قبل اطلاع دهید تا والدین زمان کافی برای پیدا کردن فردی باشند که بتوانند مسئولیت کودک خود را به وی بسپارند.

دعوت همکاران

فقط به خاطر اینکه شما تمام روز خود را با همکار خود می‌گذارنید لزوماً به این معنی نیست که دوست شما می‌باشند فقط همکاری را دعوت کنید که بیرون از محل کار نیز ملاقات می‌کنید و اگر روزی شرکت تعطیل شد هنوز تمایل داشته باشید که وقت خود را با آن‌ها بگذرانید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - راه‌های کم کردن تعداد مهمانان عروسی

احساس گناه نکنید

کسانی که به خاطر احساس گناه شما در لیست مهمانان عروسی می‌باشند، باید از لیست حذف شوند، ممکن است شما در جشن عروسی آن‌ها دعوت شده بودید اما این به این معنا نیست که آن‌ها نیز حتماً باید در عروسی شما شرکت کنند.

قوانین خود را دنبال کنید

اگر زمانی که قوانین را مشخص کردید، به آن‌ها پایبند باشید، سازماندهی لیست مهمانان عروسی به طور قابل ملاحظه ای کار آسانی می‌شود.
موفق باشید!

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا