عکاسی و فیلم برداری

رابطه داشتن مجوز رسمی و نتیجه کار !

  جشن پلاس: برای عروسی خود یک آتلیه عکاسی را انتخاب کرده اید و می بینید که دارای مجوز کسب قانونی است . حالا این سوال پیش می آید که آیا داشتن جواز کسب ، مهر تائیدی برای انجام یک کار خوب هست ؟

همانطور که می دانید بسیاری از آتلیه های عکاسی عروسی بدون مجوز در حال فعالیت هستند . و البته در میان آنها گزینه هایی وجود دارد که کیفیت و سطح اجرای عکس و فیلم بسیار بالاست و شاید بالاتر از بعضی آتلیه هایی که دارای مجوز هم هستند و گله و شکایت از آنها نیز کم نیست .

ما در اینجا به این نکته می پردازیم که آیا داشتن مجوز آیا صرفا تائید کار محسوب می شود یا خیر ؟

لازم است بدانید کسی که دارای مجوز کسب است الزاما دارای مهارت کافی در عکاسی و فیلمبرداری نیست و در زمان گذراندن دوره ی اخذ جواز شخص کاردانی را باید به جای خود به اتحادیه معرفی کند . حالا اینکه بعد از اخذ جواز آن شخص همیشه در آتلیه حاضر است  و بر کارها نظارت دارد یا خیر جای سوال است .

باید بدانید که یکی از گزینه های اخذ جواز داشتن مکانی صرفا تجاری یا اداری بوده و به آتلیه هایی که در مکان های مسکونی مشغول به کار هستند جواز کسب داده نمیشود . پس آگاه باشید و مراقب افراد سودجو باشید .

در این میان نیز بعضا پیش خواهد آمد که به یک آتلیه عکاسی عروسی برخورد کنید که هنوز جواز کسب ندارد ولی در شرف دریافت آن است و در مراحل اخذ جواز به سر می برد .

این مطلب هم عالیه:
بیست و یک ژست در عکاسی از عروس و داماد

حالا اینکه اصلا جواز کسب باید خیال شما را راحت کند یا خیر باید بگوییم خیر . البته وقتی یک آتلیه عکاسی دارای مجوز است تا آنجایی که بتواند با مشتری خود سازش کرده و نظر و رضایت ایشان را به خود جلب می کند . ولی داشتن این برگه اصلا به این معنا نیست که سطح کیفیت فیلم و عکس آن مجموعه بالاست و بخواهد خاطر شما را از این موضوع راحت کند .

در طرف مقابل هم باید بگوییم هستند آتلیه های عکاسی عروسی که بدون مجوز و در یک موقعیت مسکونی در حال فعالیت بوده و جالب است که حتی بعضی از آنها تعداد مشتریانشان از خیلی از آتلیه های دارای مجوز هم بیشتر است .

یادم می آید برای عروسی یکی از دوستان به یک آتلیه عکاسی رفتیم در خیابان شریعتی و وقتی وارد آنجا شدیم شاهد بودیم که در یک پارکینگ مسکونی با ظاهری نه چندان شیک و لوکس در حال فعالیت هستند . از آنجایی که کار نامزدی دوستان را همین مجموعه انجام داده بود و از کیفیت کار راضی بودند مجدد به این گروه مراجعه کرده بودیم .

در آنجا شاهد بودم که نه داشتن مجوز تائید کیفیت است نه یک دفتر لوکس و یک آتلیه ی مدرن . البته داشتن این گونه موارد از اهمیت ویژه ای در جایگاه خود برخوردار هستند . ولی شرط اول در این شغل ، داشتن تعهد و نیز سلیقه ی مناسب است تا بتوان به خوبی کار مشتریان را انجام داد .

این موضوع را هم فراموش نکنید که آتلیه هایی که دارای مجوز هستند ، قرارداد های خود را در برگه های اتحادیه منعقد میکنند .

این مطلب هم عالیه:
نمونه کارهای آتلیه ها را ببینید و سپس مقایسه کنید
لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن