جذاب و خواندنیعروس

خواهر عروس!!!

وظایف خواهر عروس در قبل و بعد از ازدواج و ...

 خواهر عروس بودن کار مهمی است، شاید هم یکی از مهم‌ترین کارهای عروسی. خواهر عروس کوه و پشتوانه‌ی خانواده محسوب می‌شود. تنها کسی که همه چیز را می‌داند، اما او هم یک انسان است و گاهی اوقات به کمک نیاز دارد. پس اگر قرار است خواهر شما به زودی ازدواج کند شما باید بعضی چیزها را بدانید.
gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - خواهر عروس!!!

در مجلس عروسی که همیشه از صدای خنده و گل و بلبل خبری نیست گاهی غیبت و بدگویی هم هست اما خب عروسی خواهرتان است و شما او را دوست دارید. بله شما او را دوست دارید و آماده‌اید تا با این شرایط خودتان را وقف دهید. شما نمی‌توانید فرار کنید و به زمانی برگردید که همه‌ی کارها انجام شده‌اند. وقتش است که برای کار آماده شوید.

اولین وظیفه شما این است که به عروس و داماد کمک کنید تا زیرکانه قدم بردارند و موضوع ازدواجشان را با والدین محترمشان مطرح کنند. این اولین نمونه از حمایتتان است پس سعی نکنید کسی را در همین مرحله‌ی اول به کشتن دهید!

وقت برنامه‌ریزی فرا رسیده است. چندین ماه قبل از عروسی ناراحتی‌هایی پیش می‌آید و شما سازمان دهنده‌ی این ناراحتی‌ها خواهید بود. شما بیشتر از قبل تلاش خواهید کرد تا عروس را در حد امکان بدون استرس و آرام نگه دارید، شاید در این حین خسته شوید اما هیچگاه تسلیم نخواهید شد. شکایت کردن و نق زدن اصلا کار شما را پیش نمی‌برد پس سعی کنید همیشه لبخند بر لب داشته باشید.

از شما انتظار خواهد رفت تا عروس را در خریدهایش همراهی کنید. همه‌اش همین است پس سعی نکنید از دستشان خلاص شویید. چه کسی اهمیت می‌دهد که شما از خرید لذت می‌برید یا از آن به شدت متنفرید؟ در هرکاری که انجام می‌دهید باید این شعار آویزه‌ی گوشتان باشد که: عروس خانم بر همه چیز مقدم‌تر است. این در مورد لباس‌ها هم صدق می‌کند. اگر شما از انتخاب کردن لباس‌ها هیجانی می‌شوید و فکر می‌کنید که کار را یک سره کرده‌اید پس دست نگه دارید. این اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه عروس از این انتخاب لباس‌ها راضی و خرسند باشد.

این مطلب هم عالیه:
مراقب این اشتباهات در جشن عروسی خود باشید!

به عنوان خواهر عروس شما مدیر برنامه‌ها خواهید بود. اگر مهمانی در مورد هتل یا تالار مدام ایراد میگیرد او را ترجیحا به جایی دیگر منتقل کنید تا اینکه بنشینید و به یاوه‌گویی‌های بیهوده‌ی آنان گوش کنید. اگر سرویس‌های پذیرایی به موقع شروع به کار نکنند شما باید به فکر جایگزینی برای آن باشید و یا اگر آرایشگر به هنگام نرسد، شاید مهارت‌های آرایشگری شما لازم باشد تا از اتلاف وقت جلوگیری شود.

تبدیل از خواهر عروس به میزبان باید آرام و سریع انجام شود. شاید شما تصمیم گرفتید تا این کار را به وسیله‌ی تقسیم وظایف زیرکانه انجام دهید اما باید آگاه باشید که اگر کسی را که برای کاری مسئولش کردید، کارش را به درستی انجام ندهد سرانجام همه‌ی کارها و وظایف گریبان گیر شما خواهد شد. لباس پوشیدن، دستور دادن و آدرس دادن از پشت تلفن را به طور همزمان تمرین کنید. آخرین گزینه این است که به آن‌ها بگویید تا از اپل مپ یا گوگل مپ استفاده کنند.

وقتی مراسم عروسی شروع می‌شود شما از هر طرف به وسیله وظایفه‌تان بمباران خواهید شد! نه تنها اینکه از شما انتظار می‌رود همه چیز را بدانید بلکه انتظار می‌رود تا همزمان در همه جا حضور داشته باشید. اینکه این عمل محال است در روز عروسی دلیلی غیر منطقی تلقی می‌شود.

زمانی پیش می‌آید که عقاید و نظرات درستتان، حقیقتا نادر و کمیاب می‌شوند. در حقیقت بهتر است که شما حقایق را به عروس شیرین جلوه ندهید. او باید بداند که آرایشش بهم ریخته است یا باعث شده تا شبیه گچ یا ملات ساختمان به نظر برسد!!! او نیاز دارد که بداند که مدل موهایش درست به نظر می‌رسد یا چند تار از موهایش به شکل نافرمی شکل گرفته است. اهمیتی ندارد که این حقایق چقدر زمخت باشند، او باید بداند و شما وظیفه دارید که همه را بدون کم و کاست به او بگویید.

این مطلب هم عالیه:
نقش ها و مسئولیت هاي خانواده و دوستان عروس و داماد در عروسی

در بعضی موارد، لباس عروس ممکن است به طرز وحشتناکی در حال پاره شدن باشد. شما باید با سنجاق و نخ و سوزن و روش‌های گره زدن آشنا باشید. مراقب گره زدن‌ها باشید، ممکن است شکل نامناسبی به لباس بدهند.

در میان همه‌ی این‌ها، به یاد داشته باشید که شما هم باید لباس بپوشید. آیا ظاهری را که ماه‌ها پیش برای خودتان از قبل در نظر گرفته‌اید را به یاد دارید؟ بسیار خب. حالا زمانش است تا آن را به یاد آورید و بدون تأمل از آن ایده‌ها استفاده کنید تا بدون استرس کارتان را پیش ببرید.

حالا زمانش رسیده تا مستخدمین یا دکوراتورها تنبیه شوند! منوی غذا ماه‌ها پیش تدوین شده اما غذا اصلا شباهتی به چیزی که باید باشد ندارد. شما باید به شدت با آنها برخورد کنید تا مزه‌ی غذا را تغییر دهند، حتی اگر اشتهاآور به نظر نمی‌رسند.

شما خواهر عروس و نزدیکترین دوست و همراه او هستید و باید در انجام کارهای شخصی‌اش اعم از تجدید آرایش، دستشویی رفتن و … در طول عروسی با او همراه باشید و کمکش کنید.

هر خواهر عروسی، باید یک کیف دستی جادار برای موارد ضروری همراهش باشد مثل لوازم آرایش، سنجاق‌ها، نوشیدنی‌های انرژی‌زا، دستمال کاغذی و هرچیز ضروری که از پیش برنامه‌ریزی شده است. این کیف باید به دقت و باریک بینی آماده شده باشد گویی که بیمارستان، آتش نشانی و… همه و همه در کیف حضور دارند!

مرسوم  است که خواهر عروس در هنگام ترک خواهرش اشک بریزد! حتی اگر ذهن شما مشغول برنامه‌های بعدی است حداقل یکی دو قطره اشک را باید بریزید.

حالا مراسم تمام شده است. می‌توانید استراحت کنید اما نه برای مدت زیاد!!! زندگی واقعی و مخارج آن منتظر شما هستند.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

2 نظرات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا