عروسلباس عروسنامزدی

جشن نامزدی

جشن نامزدی

اولین جشنی که بعد از مراسم عقد انجام می گیره جشن نامزدی هست. جشن نامزدی به این معنا هست که عروس و داماد میتونن به راحتی با همدیگه بیرون برن و بدون نگرانی اینکه خانواده ها ناراحت میشن، با هم صحبت کنن. که در بعضی از جشن های نامزدی صیغه بین دختر و پسر خونده میشه و اونها رسما با هم نامزد میشن و میتونن دنبال کارهای ازدواجشون برن.
جشن نامزدی در بیشتر شهر های کشور مون متفاوت هست. هر شهری برای خودش یه رسمی برای نامزد کردن دارن. خیلی ها برای نامزدیشون جشن بزرگی رو می گیرن و از تمام فامیل و آشنا ها دعوت میکنن. از این مسائل گذشته دو تا خانواده شادیشون رو با گرفتن جشن نامزدی و پایکوبی نشون میدن.

5 - جشن نامزدی

نکته دیگه که برای جشن نامزدی مهم هست و حتما باید انجام بشه، خرید وسایل عروس و داماد برای نامزدیشون هست. درسته که وسایل نامزدی خریدن در هر شهری فرق میکنه و ممکنه با شهری که ما توش زندگی میکنیم فرق داشته باشه، ولی تو یه چیز با هم شباهت دارن و اون هم خرید حلقه نامزدی هست.‌

خریدن حلقه نامزدی

حلقه نامزدی زمانی که دختر و پسر هم دیگه رو پسند کردن انجام میشه. خانواده پسر برای عروس شون یه حلقه میخرن تا بهش کادو بدن. حلقه نامزدی به اسم نشان نامزدی هم گفته میشه. در زمان قدیم که ارتباطات کمتر بود به خاطر اینکه اطرافیان بفهمن که دختر نامزد کرده و کسی به خواستگاریش نره براش حلقه می گرفتن تا در انگشت خودش بکنه و نشون بده که این دختر نامزد داره. ولی الان با وجود فضای مجازی و رفت و آمدهای بسیار همه میفهمن که دختری نامزد کرده و داره ازدواج میکنه، بخاطر همین دیگه فقط انگشتر نمیبرن و میتونن بجاش از دستبند، گوشواره، النگو و گل سینه به عنوان نشون استفاده کنن.

نکات خرید حلقه نامزدی

برای خرید کردن حلقه نامزدی خوبه که به این نکات هم توجه بشه:
اگه دارین حلقه برای نامزدیتون انتخاب میکنین بهتره حلقه ایی باشه که برای انگشت دستتون زیبا باشهیعنی اگه دستتون ظریفه بهتره یه انگشتر ظریف امتحان کنید و بگیرین چون انگشتر های بزرگ تو انگشتتون باعث میشه تو دستتون نازیبا بشه. ویا اگه دستی تپل و کوتاه دارین بهتره که از انگشترهایی استفاده کنید که کمی کار شده باشه تا تو دستتون خودش رو نشون بده.و بهتره از انگشترهای خیلی بزرگ استفاده نکنید چون دستتون رو بزرگ تر نشون میده.

این مطلب هم عالیه:
برگزاری مراسم پاتختی به شیوه‌ای مدرن

1 - جشن نامزدی

۲_ بهتره از رنگ پوست تون کمک بگیرین چون به راحتی می تونید مدل انگشتر تون رو انتخاب کنید.مثلا اگه پوست دستتون سفید هست بهتره از انگشتر طلا سفید انتخاب کنید اگه بخواین از طلای زرد استفاده کنید چون با هم تضاد داره باعث میشه انگشت و انگشترتون تو جشن نامزدی چشم بیاد.
اگه پوست دستتون گندمی و تیره هست بهتره از مخلوط طلای زرد با طلای سفید استفاده کنید.و بدونید براش مناسب هست چون باعث میشه که خاص بودن انگشتر به چشم بیاد اگه از نگین هم روش استفاده بشه بسیار عالی هست.

۳_ اگه میخواین حلقه نامزدی بخرین بهتره به فکر حلقه عروسیتون هم باشین و بهتره حلقه نامزدی زیاد درشت و یقور نباشه. اگه درشت انتخاب کنید بعدها برای خرید حلقه ازدواج به مشکل بر میخورین. پس بهتره از حلقه های نامزدی کوچک و ظریف انتخاب کنیدو وقتی که برای خرید حلقه ازدواجتون رفتین حلقه ازدواجتون بتونه خودش رو نشون بده.
مثلا اگه از دو تا حلقه پر نگین و زرق و برق دار استفاده کنید به جای اینکه همه نظر مثبتی به رفتارتون بدن نظر منفی میدن.و باعث میشه انگشتر از چشم بیفته.

رنگ لباس نامزدی در جشن نامزدی

شما می تونید هر رنگی که دوست دارین رو برای لباستون انتخاب کنید. اما واقعیت اینه که به هر کسی هر رنگی نمیاد و بسته به پوست و اندامتون هست.

2 - جشن نامزدی

نکات انتخاب رنگ برای لباس نامزدی

۱_ باید لباس نامزدی تون طوری باشه که رنگش به پوست شما بیاد و شما رو با وقار و زیبا نشون بده.

این مطلب هم عالیه:
غذاهایی که باید یک هفته قبل از عروسی خود بخورید

۲_ ببینید میخوان براتون عقد هم بگیرن یا نه. اگه عقد میخواستن بگیرن بهتره لباس نامزدی تون ساده باشه. تا اگه عقد گرفتین لباس عقدتون بیشتر تو چشم باشه. بهتره اینم بگم که حتما نباید اینکار رو انجام بدین.

۳_ اگه دارین لباس نامزدی میگیرین حتما به رنگ لباس عروستون هم توجه کنید. ببینید اگه نمی خواین لباس عروستون سفید باشه بهتره لباس نامزدیتون هم یه رنگ دیگه باشه. چون شما می خواین هم از نامزدیتون فیلم بگیرین و هم از عروسیتون وقتی تو هر دو جشن لباستون یه رنگ باشه بعدها که خواستین فیلماتون رو ببینید هیچ فرقی بینشون احساس نمی کنید. و خودتون پیش خودتون میگین چرا انقد لباسام تکراری هست. و احساس نارضایتی میکنید.

اگه می بینید اندام پر و درشتی دارین بهتره از رنگ های تیره مثل آبی و بنفش استفاده کنید و توجه کنید که لباس نامزدیتون باید ساده باشه. از لباس های پفی و تزیینی خود داری کنید. چون باعث میشه اندامتون درشتر نشون داده بشه.
و اگه اندامتون لاغر و باریک هست لباس های پرچین و دامن عروسکی خیلی بهتون میاد و اندامتون رو زیباتر میکنه.

3 - جشن نامزدی

اگه جشن نامزدیتون خانوادگی هست می تونید به سراغ بلوز دامن برین و یا کت و دامن شیک به تن کنید. یا میتونید از پیراهن های مدل کوتاه استفاده کنید. از لباس های خیلی تنگ و یا خیلی گشاد استفاده نکنید.

محل برگزاری جشن نامزدی

محلی که میخواین برای جشن نامزدی ازش استفاده کنید بسته به اینکه میخواین، جشن نامزدیتون بزرگ باشه یا میخواین کوچک برگزار کنید فرق میکنه.

شما میتونید جشن نامزدی رو توی تالار و یا توی خونتون هم برگزار کنید. و اگه میخواین جشنی تجملاتی و یا ساده داشته باشین، همه بستگی به نظر خودتون داره. اگه از نظر بودجه مشکل وجود داره میتونید تو خونه جشن رو بگیرین و خودتون غذای جشن و تزیینات رو انحام بدین.

4 - جشن نامزدی

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا