آرایش و میکاپ عروس

بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

بهترین پیشنهاد برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

بهترین پیشنهاد مسافرت در زمستان برای ماه عسل

حالا میخوایم راجب فصل سرما صحبت کنیم. ببینیم تو فصل سرما چه جاهایی میشه واسه ماه عسل رفت. قصد داریم تو این مقاله بهتون بگیم که بهترین مکان برای سفر ماه عسل در فصل سرما کجاست که هم بهمون خوش بگذره و هم یه خاطره به یاد ماندنی برامون باقی بمونه. توی کشورمون هم جاهای دیدنی زیادی وجود داره که بشه تو سرما برای ماه عسل به اونجا رفت. حالا به طور مختصر براتون میگیم، شاید در بینش جاهایی از قلم بیفته که از الان ازتون معذرت میخوایم.

کیش
1 - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

اولین جایی که به پیشنهاد مسافرت در زمستان که به ذهن همه میرسه که توی فصل سرما میتونن اونجا برن کیش هست. بهترین موقع سفر به این شهر میتونه از دی ماه شروع بشه و تا فروردین ادامه پیدا کنه. کیش نسبت به بقیه مکانهای ایران که توی فصل سرما سرد هست، گرمای مطلوبی داره.
میتونید ورزش های آبی انجام بدین، شنا کنید. عصرها به دیدن غروب جزیره برین و زیر درختهای پارک مرد ماهگیر استراحت کنید. برای تفریح به تم پارک آبی اوشن برین که هرکی رفته تابحال خیلی ازش تعریف کرده.

قشم

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

دومین جایی که میشه برای پیشنهاد مسافرت در زمستان برای ماه عسل بهش فکر کرد قشم هست. قشم هم مثل کیش تو فصل سرما مسافرانی که از سرما گریزانند رو به خودش پناه میده. بهترین موقعی که میشه به قشم رفت و لذت برد از اوایل ابان تا فروردین ماه هست. از جاهای دیدنیش هم میشه به تنگه چاهکو، دره ستارگان، جنگل حرا و دره تندیس اسم آورد. تو فصل زمستان میتونید میوه خوشمزه و خوشبو ایی به نام گوآوا رو نوش جان کنید. این میوه رو از آذر تا اسفند در بندر عباس که ایستگاه رفتن به قشم هست میشه پیدا کرد.

جزیره هنگام

هنگام - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

جزیره هنگام هم یکی دیگر از مناطق گردشگری تو فصل سرما هست. این جزیره جزو جزیره های بکر و دست نخورده اسم آورده شده و زیبایی ها بسیاری داره که یکیشون دیدن دلفین هاست.

این مطلب هم عالیه:
لاک های مناسب عروس خانم

هنگام2 - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

به همین علت برای خیلی ها بهترین مکان برای سفر ، جزیره هنگامه. فقط یادتون باشه برای دیدن دلفین های هنگام، باید سحر خیز باشید. راه رفتن به جزیره هنگام، از طریق جزیره قشم و به صورت سوار شدن در قایق هست.
جزیر هنگام یه بازار محلی داره حتما به اونجا سربزنید.

جزیره هرمز

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

یکی دیگه از محل های دیدنی و مناسب برای پیشنهاد مسافرت در زمستان جزیره هرمز هست. که خاکش قرمز رنگ هست و جزیره هرمز به خاک قرمزش معروف شده.
خاکی که ترکیب بی نظیری با آبی دریا بوجود آورده و خودش میتونه بهترین سوغاتی باشه.
جزیره هرمز هم جاهای دیدنی زیادی داره. مثل دره مجسمه ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز که جایی بی نظیر هست رو از یاد نبرین. جایی که از پرتگاه میتونید رفت و آمد کشتی ها رو که به صورت نقطه هایی کوچک هستند ببینید. بهترین مکان برای سفر میتونه باشه اگه دنبال چیزهای عجیب و بکر هستید.

چابهار

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

توی فصل سرما میتونید به شهر چهار فصل برین، منظورم شهر چابهار هست که به این اسم معروفه. از جاهای دیدنیش میشه به کوههای مینیاتوری و مریخی، اسکله ماهیگیری و بازار های ساحلی اسم برد.
اگه به چابهار سفر میخواین کنید پل افشان و تالاب لیپار رو از دست ندین. درشب درخشش فیتو پلانپتون بسیار زیبا و مهتابی می شود. ماه عسل تو فصل سرما رو با چابهار تجربه کنید حتما.

چشمه آب گرم گنو

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

چشمه آب گرم گنو که یکی دیگه از پیشنهاد های ما برای، پیشنهاد مسافرت در زمستان هست. سی و پنج کیلومتری بندر عباس قرار داره. در آبهای اون، ماهی آوینیوس گینویس زندگی میکنه که توهیچ جای دیگر جهان وجود نداره.

میشه از آب گرمش هم استفاده کرد. که مکانهای جدا برای زنان و مردان اماده کرده اند تا به راحتی از خواص آب های گوگردی این چشمه استفاده کنن.

این مطلب هم عالیه:
نکات مهم آرایش عروس از زبان عروس‌های مختلف سراسر دنیا
سازه های آبی شوشتری

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

یکی دیگه از جاهای دیدنی برای پیشنهاد مسافرت در زمستان میشه به سازه های شوشتری اشاره کرد. در سفر نامه مادام ژان دیولا فوآ باستان شناس فرانسوی، از این محوطه به اسم بزرگ ترین مجموعه پیش از انقلاب صنعتی اسم اورده. این سازه ها در دوران هخامنشی تا دوران ساسانی برای استفاده از آب ساخته شده اند. که میشه به پل ها، آسیاب ها، آبشارها، و کانالها و تونل های عظیبم هدایت آب اشاره کرد.

آبشار آب گرم مشهد

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

مشهد بجز برای زیارت جاذبه های دیگری داره که میشه تو زمستان به اونجا رفت مثل آبشار آب گرمش که میشه بهش اشاره کرد. که تنها آبشاری هست که آبش گرم هست و دمای اون حدود چهل درجه هم می رسه.
این آبشار در نزدیکی روستای آبگرم، کلات نادر مشهد قرار داره. اگه هم قصد زیارت و هم قصد تفریح دارید مشد جز بهترین مکان ها برای سفر ماه عسل هستش.

طبس

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

یکی دیگه از پیشنهاد ها مربوط به کویر گردی میشه که پیشنهاد ما روستای نایبند در فاصله  ۲۲۵کیلومتری طبس قرار داره و یکی از زیباترین روستا ها به حساب میاد. سرسبزی این روستا در کنار رنگ خاکستری کویر بسیار جالب است.

تهران

.jpg - بهترین مکان برای سفر در فصل سرما برای یک ماه عسل به یاد ماندنی

چه خوبه بدونید همین تهران هم جایی داره که میشه تو فصل سرما به اونجا رفت و ماه عسل رو با لذت سپری کرد.. اون مکان در یکی از روستاهای تهران به اسم روستا آهار است. شاید نشه گفت بهترین مکان برای سفر در فصل  سرما هست. اما بدون شک با توجه به نزدیکی به شهر تهران بهترین مکان برای سفر در زمان محدود و با هزینه ی محدود هست.
در دو طرف روستا، دو رودخانه پر آب قرار داره که در پایین روستا بهم وصل میشن. توی این روستا آبشاری قرار داره به اسم شکر آب.
آتشگاه باستانی هم در ارتفاعات روستا که قدمتش به زمان ساسانی ها میخوره که ازدیدنی های این روستا به شمار میاد.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا