کت و شلوار داماد

ایده هایی برای کت و شلوار داماد و ساقدوش ها

داماد شیک پوش و متفاوت از ساقدوش ها

جشن پلاس: درست است که در روز عروسی تمامی چشم‌ها روی عروس خانم است، اما آقاداماد نیز نباید از خودش غافل شود. هم‌چون عروس، داماد نیز وظیفه دارد تا درروز عروسی با ظاهری آراسته و یونیک در مراسم حاضر شود و به‌نوعی با عروس هم‌خوانی داشته باشند. از سوی دیگر ساقدوش‌های داماد نیز باید با ظاهری مرتب و آراسته در کنار او قرار بگیرند. برطبق سنتی که از قدیم‌الایام وجود داشته، باید ساقدوش‌ها لباسی همانند داماد برتن کنند، اما تفاوت‌هایی با او داشته باشند. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که مهمان‌ها بتوانند داماد را از ساقدوش‌ ها تشخیص دهند.

هرچقدر مراسم عروسی رسمی‌تر باشد، لباس‌ها و کت‌وشلوارهای داماد و ساقدوش‌ها بیشتر شبیه هم خواهد بود درنتیجه داماد وظیفه سختی خواهدداشت تا بتواند خودش را متمایز نشان دهد. اما اگر مراسم خودمانی و ساده‌تر باشد، تشخیص داماد از ساقدوش ها بسیار آسان‌تر خواهدبود.

در اینجا تعدادی از ساده‌ترین راه‌ها را برای‌تان آورده‌ایم که می‌توانید در مراسم عروسی خودتان را با ساقدوش ها متمایز کنید و هم‌چون عروس خانم در مراسم بدرخشید.

 

مدل‌های جداگانه

پوشیدن کت‌وشلوار متفاوت با مدل‌های ساقدوش‌ها، می‌تواندبهترین گزینه برای‌تان باشد. اگر مراسم عروسی‌تان در طول روز برگزار می‌شود، بهتر است از همان ابتدا کت‌وشلوارهایی هم‌رنگ اما با طرح‌های جداگانه انتخاب نمایید. برای مثال اگه یقه کت‌وشلوار شما دولبه است، کت‌وشلوار ساقدوش‌ها را یک لبه انتخاب کنید. یا اگر کت‌وشلوار شما دو دکمه است، کت‌وشلوار آن‌ها را تک دکمه انتخاب نمایید. اگر آستر کت داماد از جنس ساتن باشد، می‌توانید کت پسران را از جنس ساده تهیه کنید. یکی دیگر از راه‌های بسیار کاربردی در این زمینه، پوشیدن پیراهن سفید توسط داماد و پیراهن‌های رنگی توسط ساقدوش هاست.

این مطلب هم عالیه:
ست کت و شلوار های انگلیسی مارک جک بانیز

گل یقه

بهترین راه برای متمایز کردن داماد از سایر مهمانان، استفاده از گل یقه است. اگر مراسم عروسی‌تان رسمی است، پوشیدن کت‌وشلوارهای متفاوت اصلا نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد و تنها می‌توانید از گل یقه استفاده کنید. حتی اگر ساقدوش‌ها نیز بخواهند از گل یقه استفاده کنند، می‌توانید برای آن‌ها یک مدل یکسان تهیه و مدل گل یقه خودتان را متفاوت‌ از آن‌ها انتخاب نمایید.

کراوات و پاپیون

بهترین فاکتور برای متمایز کردن داماد و ساقدوش‌ها از یکدیگر، استفاده از پاپیون‌ها یا کراوات‌هایی در رنگ‌های متفاوت است. برای مثال اگر کت‌وشلوار مشکی برای مراسم انتخاب کرده‌اید، داماد کراوات مشکی استفاده کند و ساقدوش‌ها از کراواتی به رنگ قرمز استفاده نمایند. این نکته را به‌خاطر بسپارید که آقا داماد همیشه باید یک قدم از ساقدوش‌هایش جلوتر باشد و خوش‌تیپ بودن خودش را در اولویت قرار دهد.

تنوع در جلیقه

جلیقه‌ها یکی دیگراز مواردی هستند که دامادها می‌توانند آن را نیز امتحان کنند. جلیقه‌ای را انتخاب کنید که با ساقدوش‌ها متفاوت باشد. برای مثال اگر جلیقه‌ی شما همرنگ کت‌وشلوارتان است، از ساقدوش‌ها بخواهید تا رنگی متفاوت برای جلیقه انتخاب نمایند.

 

نوشته های مشابه

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

دکمه بازگشت به بالا
بستن