آرایش و میکاپ عروس

انتخاب لباس عروس

جشن پلاس: خاص ترین لحظه در زندگی هر فرد میتواند انتخاب لباس عروس او باشد. هر شخص آرزو دارد که عروسی اش با شکوه و آبرومندانه برگزار شود. اهمیت این روز برای عروس بیشتر از داماد می باشد.

تهیه ی لباس عروسی کاری زمان بر و سختی می باشد و وسواس زیادی می خواهد. توصیه ی ما به عروس خانم ها این است که حتما با چند خانم به خرید لباس عروس بروند نه آقای داماد. زیرا اولا بهتر است که داماد، عروسش را روز عروسی در لباس زیبای عروسی ببیند و شگفت زده شود. ثانیا آقایان معمولا در خرید کم حوصله و بی دقت هستند. از این رو ممکن است برای زودتر تمام کردن این پروسه ی وقت گیر لباسی را به شما پیشنهاد دهند که اصلا مناسب شما نیست.

تهیه ی لباس عروس
1. می توانید طرح لباس مورد نظرتان را به یک مزون بدهید، تا برایتان بدوزند و شما آن را پس از رضایت از مدل و کیفیت کار خریداری کنید. اما از آنجایی که شما صاحب لباس هستید ممکن است در آینده در نگهداری اش دچار مشکل شوید.
2. با مسئول مزون مورد نظرتان در مورد کرایه ی لباس دوخته شده صحبت کنید.بهتر است لباس دوخته شده را کرایه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.
3. انتخاب لباس های آماده و اجاره ی آن ها برای روز عروسی کاری به صرفه تر و مرسوم تر است. با کمی حوصله میتوانید لباسی که به معیارهایتان نزدیکتر است انتخاب کنید.

اگر بازوهایی لاغر دارید:
اگر بازوهایتان را کاملا نپوشانید بهتر است زیرا بسیاری از طراحان لباس عقیده دارند که وجود آستین توجه را به این قسمت جلب می کند. همچنین از پوشیدن مدل هایی با آستین رکابی خودداری کنید.

اگر درشت اندام هستید:
برای خانم هایی که اندام درشتی دارند لباس های دکلته اصلا انتخاب مناسبی نیستند. مدل های یقه هفت، یقه های قلبی و یقه گلابی (اشک) گزینه های مناسب تری هستند.

این مطلب هم عالیه:
نکات مهم آرایش عروس از زبان عروس‌های مختلف سراسر دنیا

لباس های آستین کوتاه، بزرگی و چاقی بازوها را می پوشاند. اگر قصدتان پوشیدن لباسی با آستین بلند می باشد حتما از تورهای نگین دار و زیبا برای آستین لباستان استفاده کنید. در کل لباس عروس های آستین دار برای عروس خانم های بسیار لاغر، بسیار درشت و چهارشانه مناسب تر است تا نقایص بدنشان را بپوشاند.

اگر گردن کوتاهی دارید:
کلید مشکل شما پوشیدن لباس هایی با یقه ی باز است. یقه های بسته که دور گردن پیچیده می شوند هرگز گزینه ی درستی برای شما نمی باشند. همچنین به افراد توصیه می شود تا موهای خود را جمع کرده و بالا ببرند تا گردنشان بلند تر نشان داده شود.

چند نکته در مورد لباس عروس
عروس خانم های قد بلند می توانند از لباس های بلند و دنباله دار استفاده کنند. منطقی باشید و بپذیرید که اگر قد کوتاهی دارید نباید چنین لباسی را انتخاب کنید زیرا به اصطلاح در لباستان گم خواهید شد. همچنین در نظر داشته باشید که لباس های بدون دنباله سبک ترند و برای تحرک و رقصیدن راحت ترند.

اگر قسمت های پایینی اندام شما چاق است یا به اصطلاح اندامی گلابی شکل دارید، لباس هایی با دامن پف دار و یا A شکل برای شما بهتر هستند.

روزی که برای پرو لباس عروس می روید حتما کفش عروسی را با خودتان ببرید و همچنین لباس زیری که برای آن شب تهیه کرده اید را نیز بپوشید. زیرا قد لباس شما بسته به مقدار پاشنه ی کفشتان می باشد و همچنین تنگی یا گشادی یقه ی لباستان نیز با پوشیدن لباس زیر مد نظرتان مشخص می شود.

چند روز مانده به مراسم لباستان را بخار بدهید. برای این کار می توانید لباستان را به مزون لباس عروستان بسپارید و یا یک خشکشویی قابل اعتماد و خوش قول پیدا کنید.

این مطلب هم عالیه:
سرویس طلا به همراه گردنبند طلا و دستبند طلا

کفش مورد نظرتان را در خانه بپوشید و با آن راه بروید تا به آن عادت کنید و اگر نیاز است تا کفشتان جا باز کند این امر را به روز عروسی موکول نکنید. درضمن به هیچ عنوان لباستان را تا روز عروسی نپوشید.

اگر لباسی دنباله دار و توری انتخاب کرده اید، از یک هفته قبل از مراسم آن را در جایی بلند آویزان کنید تا تورها کاملا باز شوند و در روز عروسی چین و چروک نداشته باشند. همچنین اگر لباستان دنباله ی بلندی دارد حتما روز مراسم روی صندلی عقب بنشینید تا لباستان چروک نشود. همچنین با این روش در سوار شدن و یا پیاده شدن از ماشین عروس دچار دردسر نخواهید شد.

نکته ی نهایی:

حتما سعی کنید برای شب عروسی تان به سایز دلخواهتان برسید. برای خرید لباس وقت زیادی صرف کنید و حداقل یک ماه قبل از مراسم برای خرید آن اقدام کنید. به ویژگی های ظاهری خود توجه کنید و قبول کنید که هر لباسی برای هر اندامی مناسب نیست. به راحتی خود در لباس عروسی دقت کنید، چرا که تمام روز را باید با این لباس صرف کنید و مدام لبخند به لب داشته باشید. برای صرفه جویی در وقت و هزینه حتما به گزینه ی کرایه ی لباس از مزون ها فکر کنید. برای روز مراسم حتما ژست های خاص عروس خانم ها را تمرین کنید، اگر شما با اعتماد به نفس در جلوی دوربین ظاهر شوید، عکس هایتان جلوه ی بیشتری خواهد داشت. برای خرید لباس عروس، حتما با خانم های خوش سلیقه و مورد اعتماد تان اقدام کنید، لباس زیر و کفشی را که روز عروسی خواهید پوشید، را حتما به همراه داشته باشید.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تولد مهمونی فروشگاه انجمن ویدیوها مجلات تشریفات
بستن
بستن