عروسلباس عروس

الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

جشن پلاس: شاید در دنیای سلبریتی‌ها و بازیگران هیچ‌کس به‌اندازه الیزابت تیلور تجربه عروس بودن نداشته است. تعداد دفعاتی که او در مراسم عروسی به‌عنوان عروس حضور داشته، از دفعات ساق‌دوش بودنش به‌مراتب بیش‌تر است. یکی‌از اولین نقش‌هایی که الیزابت تیلور در آن ایفای نقش کرد، و شهرت جهانی یافت فیلم brokeout بود. او در این فیلم تنها ۱۳ سال داشت و نقش عروسی را داشت که همسر اسپنسر تریسی شده بود. بسیاری‌از طنزنویسان معتقدند، بازی در نقش عروس موردپسند الیزابت واقع‌شده و ازدواج‌های مکرر او از این‌جا سرچشمه گرفته است.

نخستین ازدواج الیزابت در سال ۱۹۵۰ و در سن ۱۸ سالگی صورت گرفت و روند ازدواج‌های او تا سال ۱۹۹۱ ادامه داشت. برای آشنایی بیشتر با او، تمامی مراسم‌های عروسی و لباس‌های عروسی که او در این مراسم‌ها برتن داشته است را انتخاب کرده و برای‌تان آورده‌ایم.

۱.کنراد نیکی هیلتون، ۱۳ می ۱۹۵۰

elizabeth taylor conrad hilton wedding - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

الیزابت نخستین بار عموی پاریس هیلتون، کنراد نیکی هیلتون را به‌عنوان همسر انتخاب و جواب بله را به او گفت. این مراسم عروسی درحضور ۷۰۰ نفر از دوستان و آشنایان برگزار شد. لباس شب الیزابت که توسط هلن رز طراحی شده‌ بود، در حراجی درسال ۲۰۱۳ با قیمت ۱۸۷ هزاردلار به‌فروش رسید. این دو تنها پس‌از یک‌سال ازهم جدا شدند.

 

۲.مایکل وایلدینگ، ۲۱ فوریه سال۱۹۵۲

elizabeth taylor michael wilding wedding - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

پس‌از ازدواج ناموفق او با کنراد هیلتون، الیزابت تصمیم گرفت تا این‌بار با مایکل وایلدینگ در شهر لندن ازدواج کند. مایکل ۲۰ سال از او بزرگتر بود و الیزابت در تصاویر عروسی هم‌چون دختر او دیده می‌شد. لباس عروسی دوم او نیز توسط هلن رز طراحی شده بود. ازدواج این تا حدود ۵ سال ادامه یافت تا این‌که الیزابت با تهیه‌کننده مایکل تاد آشنا شد.

 

۳.مایکل تاد، ۲ فوریه ۱۹۵۷

elizabeth taylor michael todd wedding - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

الیزابت همیشه بیان داشت که مایکل تاد، بهترین عشقی بود که او در زندگیش تجربه کرده است. این دو در شهر آکاپولکو مکزیک ازدواج کردند. لباس عروسی مشهور الیزابت، از جنس ابریشم ناب بود و با انگشتر الماس ۲۹ قیراطی بسیار فوق‌العاده دیده می‌شد. این ازدواج تنها ازدواجی بود که با طلاق پایان نیافت. چراکه مایکل یک سال بعد در سقوط هواپیما جان باخت.

 

۴.ادی فیشر، ۱۲می ۱۹۵۹

elizabeth taylor eddie fisher wedding - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

این‌بار الیزابت رفیق و دوست صمیمی مایکل را برای زندگی مشترک برگزید و با ادی فیشر پیمان زناشویی بست. این دو در لاس وگاس با یکدیگر ازدواج کردند. یکی‌از زیباترین لباس‌های عروسی را او در این مراسم برتن داشت. لباسی سبزرنگ از جنس ابریشم خالص و گردنبندی الماس ۴۰ قیراطی که زینت‌بخش این لباس شده بود.

 

۵.ریچارد بورتون، ۱۵ مارس ۱۹۶۴

elizabeth taylor richard burton wedding dress - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

الیزابت این‌بار در یکی‌از فیلم‌های درامی که بازی کرد، با یکی از عوامل پشت صحنه آشنا و تصمیم به ازدواج با او گرفت. آن‌ها نخستین بار در پشت صحنه فیلم کلئوپاترا با یکدیگر آشنا شدند. لباس عروسی که الیزابت انتخاب کرد، بیشتر شبیه لباس عروسک‌ها بود و گل‌های نیلوفری که او در دست داشت، چهره‌ای فانتزی به او بخشید. بسیاری این دو را جزو معشوقه‌های برتر سینما می‌دانند.

 

۶.ریچارد بورتون(برای دومین بار)، ۱۰ اکتبر ۱۹۷۵

elizabeth taylor richard burton second wedding - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

پس‌از ۱۰ سال رابطه عاشقانه، این دو تصمیم به جدایی گرفتند. اما این جدایی تنها ۱۶ ماه دوام داشت و الیزابت و ریچارد برای دومین بار با یکدیگر ازدواج کردند. لباسی که الیزابت این‌بار انتخاب کرده بود، به‌شکل رنگین کمان طراحی شده‌ و با پرهای زیبایی مزین گشته بود. دومین ازدواج آن‌ها دوام چندانی نداشت و در سال ۱۹۷۶ از هم جدا شدند.

 

۷.سناتور جان وارنر، ۴ دسامبر ۱۹۷۶

sa robe de mari  e avec john warner  986442795 north 883x 1 - الیزابت تیلور و لباس‌های عروسی او

پس‌از کش‌وقوس‌های فراوان و ازدواج‌های پرسروصدای هالیوودی، هفتمین ازدواج او بسیار آرام و کم‌خبر برگزار شد. الیزابت و سناتور جان وارنر در ایالت ویرجینیا با یکدیگر پیمان زناشویی بستند. الیزابت در این مراسم، لباسی به‌رنگ بنفش و کتی از جنس خز برتن داشت. ازدواج با یک سیاست‌مدار چندان خوشایند الیزابت نبود و این دو در سال ۱۹۸۲ از یکدیگر جداشدند.

 

 

نوشته های مشابه

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

یک نظر

دکمه بازگشت به بالا
بستن