جذاب و خواندنیعروس

ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

ازدواج اسلامی و سایر ادیان

از دید اسلام و ادیان دیگه اولین و مهمترین قدم برای رسیدن به خوشبختی و سعادت مربوط میشه به ازدواج. که اگه با تدبیر و تامل انجام بشه باعث پیشرفت خودمون و زندگیمون میشه و اگه غیر این باشه کاملا برعکس میشه.
توی دین مبین اسلام خیلی از ازدواج اسلامی یاد شده و طوری ازش یاد کردن که به عنوان مهمترین اتفاق تو زندگی انسان هاست و همیشه جوان ها رو برای ازدواج تشویق میکنه و همچنین ازدواج از دستور های الهی تو دین اسلام هست و بر هر زن و مردی واجب هست که ازدواج کنن.

طوری که گفته شده با ازدواج کردن نیمی از دینتون رو کامل میشه. ازدواج اسلامی از این نظر خیلی در اسلام مهم شمرده شده که از آلودگی انسان رو نجات می ده. و باعث میشه انسان نجات پیدا کنه از تنهایی و حتی باعث تداوم نسل سالم هم میشه. اگه از ازدواج دوری بشه، باعث فساد شخصیتی و حتی بیماری های جسمی و ناهنجاری های فردی و اجتماعی میشه.

اسلامی1 - ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

ازدواج یک امر الهی

سفارش های زیادی شده به ما که این امر مهم الهی رو نادیده نگیریم و بر اهمییت اون فکر کنیم. میشه گفت که ناپیدا معلوم هست. تعابیری مانند ( ازدواج سنت و آیین من است و هرکس به سنت من پشت کند از من نیست ) پیامبر اسلام ( ص).
به طوری که میشه گفت سنت نبوی به این امر الهی همه رو تشویق و ترغیب میکنه و هدفش از ازدواج کردن انگیزه و یاد آوری اهمیت و ارزش اون هست.

احادیثی که ائمه و اهل بیت میارن به این معنی نیست که کسی که از حرف ما یعنی ازدواج اسلامی پیروی نکنه از ما و شیعه نیست. بلکه منظورشون این هست، که اونها می خوان مارو از اهمییت ازدواج و محاسبه نفس خودمون آگاه کنند.

این مطلب هم عالیه:
قبل عروسی برای تناسب اندام چه غذا هایی بخوریم

6 - ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

با توجه به گفته هایی که اینجا گفته شده این روایات خطاب به کسایی که با وجود داشتن امکانات، ازدواج به سنت پیامبر (ص) اهمییت نمیدن و با این کارشون عملا میگن که به سنت و شیوه پیامبر و اولیای الهی اهمیت نمی دن و از دین منحرف شدن هست.

بهتره این نکته رو هم بگیم که این احادیث برای کسانی که آمادگی ازدواج رو ندارن نیست. بلکه برای کسایی هست که ترس فقر و نداری، رسم و رسومات ازدواج و یا اینکه عدم توکل به قدرت خداوند و یا فرار از مسئولیت پذیری باعث ترس قبل ازدواجشون شده، به انها اشاره داره.

حدیث برای ازدواج اسلامی

پیامبر(ص) می فرمایند که: درهای رحمت آسمانی توی چهار زمان باز میشه.
اول زمانی که باران رحمت الهی شروع به باریدن میکنه.
دوم زمانی که فرزندی به چهره پدر و مادرش نگاه میکنه.
سوم زمانی که در کعبه گشوده میشه.
چهارم هم زمانی که مراسم عقد و عروسی بر پا میشه.
توی یه حدیث دیگه اومده که اگه کسی که وقت ازدواجش هست و ازدواج نکنه وقتی روی زمین راه میره فرشته ها اون رو لعن و نفرین میکنن.

اسلامی4 - ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

پیامبر(ص) می فرمایند : که بیشتر افراد اهل جهنم کسانی هستن که همسری برای خودشون انتخاب نکردن.
اگه به احادیث دیگه هم از ائمه و پیامبر سر بزنیم متوجه میشیم که چقدر در مورد ازدواج و ازدواج نکردن حدیث آوردن و به این امر مقدس چقدر تاکید داشتن حتی ادیان قبل از اسلام هم به این امر سفارش داشتن و تاکید کردن که حتما ازدواج کنید تا سعادتمند بشین.

این مطلب هم عالیه:
همه چیز راجب آرایش و میکاپ لایت

ازدواج تو ادیان دیگه با هم دیگه فرق میکنن ولی همه بر این اصل که ازدواج افراد رو نجات میده هم عقیده هستن. ازدواج کردن توی همه ادیان بوده و هست و تاکید زیادی روش دارن و توصیه میکنن.

اسلامی5 - ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

ازدواج یهودی ها

در جامع یهودی اجرای سنتی مراسم ازدواج زیر سایبان انجام میشه و کنایه از این داره که ازدواج بیشتر برای ایجاد یک خانه و کاشانه هست، تا بر قراری یک رابطه. از نظر سنتی اعتقاد دارن که ازدواج فقط به دونفر مربوط نیست بلکه پیوند میان دو تا خانواده هست.

ازدواج کردن یهودی با غیر یهودی

یهودی ها سنتی دارن که نباید یه یهودی با یه غیر یهودی ازدواج کنه، یهودی ها این رو باور دارن که همسر غیر یهودی هر چقدر هم خوب باشه نمیتونه فرزند یه یهودی رو بزرگ و تربیت و کمک کنه، تا سرنوشت و نقش اساسی خود رو که گسترش ملت یهود و زنده نگهداشتن میراث یهود هست، رو به خوبی انجام بده.

ازدواج مسیحیت

اسلامی2 - ازدواج کردن در ادیان مختلف و همچنین ازدواج اسلامی در دین اسلام

ازدواج کردن یکی از شعایر هفت گانه مسیحیت هست، که مسیحی ها اعتقاد دارن که برای نجات و رستگاری ضروری هست که افراد ازدواج کنن.
در این دین طلاق و تجدید فراش نباید باشه. چون این نشانه محبت خداوند به بشیریت هست و اگه کسی طلاق و یا ازدواج مجدد داشته باشه حکمش زنا هست.
در آیین کاتولیک که یکی از آیین های مسیحیت هست، اومده که کیشیش ها حق ازدواج کردن رو ندارن. و مردانی هم که ازدواج می کنن فقط باید زن خودش رو خوشحال کنن و خوشحال نگه دارن.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا