جذاب و خواندنیعروس

ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

بررسی ازدواج های عجیب و غریب یا رسم و رسوم عجیب کشورهای مختلف

ازدواج های عجیب و غریب

بعضی وقتا جشن و ازدواج هایی در کنار و اطرافمون می بینیم و می شنویم که خیلی برامون عجیب هست و غیر باور نکردنی که همچین اتفاقی افتاده. مثل ازدواج هایی با رسم و رسوم متفاوت و یا حضور عروس و داماد با قیافه های متفاوت نه با قیافه عادی. بعضی هاشون درد آور هست و بعضی ها هم میتونه شادی آفرین باشه.با ما برای بررسی ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر همراه باشید.

از نظر تفاوت سنی برای ازدواج توی ایران هم ازدواج این طوری وجود داره.

اگه بخوام موردی رو براتون بگم میتونم با این مورد اشاره کنم که ازدواج ۴۰هزار دختر زیر ۱۵سال میتونه عجیب باشه هرچند که توی کشور ما این رنج سنی بخوان ازدواج کنند چیز عجیبی نیست. این تعداد دخترهای کم سن و سال ازدواجشون هم با پسرهای کم سن و سال یعنی زیر ۲۰ سال هستن.

یه مورد دیگه میتونم به ازدواج سه مرد ۷۵سال با دختران کمتر از ۱۵سال ازدواج کرده. و ۱۶نفر هم با دخترهای که سن کمتر از ۲۰سال داشتند ازدواج کردند. و یا زنی به سن۷۵سال با پسران کمتر از ۲۰سال ازدواج کرده اند.

عجیب3 - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

نکته جالب در مورد ازدواج های عجیب و غریب اینجا هست که توی محضر حدود ۲۵۴خانم و۲۶۱نفر آقا بدون سن معینی ازدواج کردن. جالبتر اینکه بدون اینکه سند هویتی داشته باشن دارن تو جامعه زندگی میکنن.

حالا میخوام در مورد ازدواج های عجیب و غریب توی کشورهای دیگه براتون بگم.

ازدواج های عجیب غریب بیشتر تو کشورهای قرقیزستان، اسکاتلند، چین، اندونزی، سویدو موریتانی انجام شده.
مراسم هایی که متاسفانه با خرافت پرستی همراه شد. و مشکلات زیادی برای عروس و داماد ها بوجود آمده.
اگه بخوام براتون چند مدل اسم بیارم میتونم به اینها اشاره کنم.

سنت ازدواج در فیجی (هدیه غیر معمول)

تو فیجی هم برعکس ایران که میگن مادر ببین دخترو ببر داماد باید هوای پدر عروس رو داشته و برای اثبات عشقش به دختر مورد علاقه خود بلاید دندون نهنگ برای پدر عروس هدیه بیاره.و داماد باید در تمام عروسی دست پدر عروس رو بگیره.

ازدواج در هلند (درخت آرزوها)

.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

در هلند هم رسم هست که روی میز مهمانها کاغذ میذارن تا مهمانها و آرزو هاشون رو بنویسن و بعد به درخت آرزو ها آویزون کنند و در آخر جشن عروس و داماد آروزو هارو میخونن.

این مطلب هم عالیه:
مراقب این اشتباهات در جشن عروسی خود باشید!

ازدواج در سودان(به دنیا آوردن دو فرزند)

قبیله ایی تو سودان وجود داره که رسم دارن که زن باید بتونه دو تا بچه بیاره. اگه نتونه دو تا بچه بیاره مرد میتونه ازدواج کنه و حق داره زنش رو طلاق بده.

سنت ازدواج در آلمان(عروس دزدی)

دزدی - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

اگه بخوایم از رسم و رسوم کشور آلمان برای ازدواج بگیم اینه که موقع عروسی، عروپس رو میدزدن و داماد باید عروس رو پیدا کنه و اگه کسی کمکش کنه تا عروس رو پیدا کنه باید از داماد میتونه نوشیدنی بگیره
و یه سنت دیگه که دارن اینه که مهمانها میرن خون عروس و داماد و در خونشون غذا ویژه ایی آماده میکنن و میخورن و بعد خوردن غذا مهمان ها تمام ظرف های چینی رو می شکنند و اعتقاد هم دارن که با این کارشون ارواح و شیاطین رو از خونه دور میکنن. این از اون نوع رسم و رسوم ، ازدواج های عجیب و غریب بود که ضرر زیادی میرسونه.

ازدواج در ارمنستان(شکستن ظرف چینی)

.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

تو ارمنستان رسم و رسوم اینه که قبل اینکه عروس وارد خونه داماد بشه ظرف چینی رو بشکنه و بعد وارد بشه و مهمان برای تبریک به عروس و داماد بهشون میگن که روی یه بالشت پیر بشین و تا آخر عمرتون با همدیگه بمونید.

ازدواج در ایتالیا(قفل عشق بروی پل)
.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

اولین بار سنت قفل عشق روی پل توی کشور ایتالیا بوجود اومد و بعد بعضی از کشورهای دیگه این رسم و رسوم رو انجام دادن. توی این سنت مرد و زن بر روی پل معروفی میرن و قفلی رو که از قبل اسم خودشون رو روش حک کردن رو به پل آویزان میکننو بعد بستنش کلیدش رو به دریا می اندازن تا با این کار، عشقشون پایدار بمونه.

ازدواج تو تایلند(به آب انداختن عروس)

تو تایلند عروس رو داخل آب می کنن تا روحش پاک بشه و این رسم و رسوم براشون مهم هست و باید حتما انجام بشه. این کار نشان میده که عروس به دامادش وفادار هست.
و نکته مهم اینه که عروس باید حتما به داخل آب رودخانه بره و شستو شو بشه.

این مطلب هم عالیه:
مدل آرایش مو عروس برای عروس های ایرانی

هند(ازدواج با درخت)

.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

تو هند ازدواج های عجیب و غریب زیادی وجود داره. یکی از اون سنت ها اینه که اگه دختری در روز خاصی که مریخ و زحل هر دو در زیر خانه هفتم هستند بدنیا بیاد بد یمن هست. و عقیده هندی ها با هرکسی ازدواج کنه باعث مرگش میشه بخاطر همین اول اون رو به عقد یه درخت در میارن و اون درخت رو قطع میکنن با این کار بد یمنی رو از خودشون دور میکنن و میتونن ازدواج کنن.

کره جنوبی (فلک کردن داماد با ماهی)

یه رسم ازدواج عجیب و غریب تو کره جنوبیه. داماد آخر عروسی باید دوستاهاش جورابش رو در بیارن و با ماهی یا نیشکر به پاهای داماد ضربه بزنن. بهتره بدونید که ضربه به پا دردناک نیست و بیشتر باعث خنده دیگران میشه
حالا میخوام راجب عروس و دامادایی که خودشون رو در جشن عروسی متفاوت میکنن بگم و به چند مورد جزئی اشاره میکنم.

زن خون آشام

.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

یه زن خون آشام که نامزدشو برای نوشیدن خونش کشت و یه مرد آدم خوار که زنشو کشت و گوشتش رو خورد اونها توی یه بیمارستان روانی عاشق هم شدند و با هم ازدواج کرده بودن. در بین تمام ازدواج های عجیب و غریب ، این از همه عجیب تر و وحشتناکتره.

رکورد

یه عروس چینی برای شکستن رکورد بلند ترین لباس عروس دنباله دار در جهان رو زد اون در روز عروسیش لباسی به تن کرد که ۱۸۸متر دنباله و۱۰۰ کیلو گرم وزن داشت. و اون تونست اسمش رو تو کتاب گینس ثبت کنه.

پوشیدن لباس غواصی

.jpg - ازدواج های عجیب و غریب و رسم و رسوم عجیب تر

یا یه عروس داماد توی نیو یورک تصمیم میگرند که ازدواجشون رو با پوشیدن لباس غواصی و رفتن قفس محافظ به داخل عمق آب رفته و دربین کوسه ها مراسم عقدشون رو اجرا کنند.
باید خیلی عجیب باشه که یه آدم برای روز عروسیش یه همچین عقیده ایی داشته باشه و براش پر اهمیت جلوه کنه. هرکسی در جهان با شنیدن این موضوع تعجب میکنه که چرا باید همچین کاری رو کرد. اینم یکی دیگه از ازدواج های عجیب و غریب بود.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا