آرایش و میکاپ عروس

ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

    ازدواج سالم

ازدواج کلا یه رابطه دو نفره هست که دو نفر بر اساس شخصیت هایی که دارن اون رابطه رو بوجود میارن. و اصلی ترین اساسی که میشه برای یه ازدواج سالم در نظر گرفت واقع بینی و پذیرش هست. کسی تو این رابطه نباید اون یکی رو تغییر بده و تلاشی نباید برای جای هم دیگه فکر کردن داشته باشه. هر دو باید جای خودشون باشن و تصمیماتشون رو هم باید با هم دیگه بگیرین. همیشه دنبال یه ازدواج آسان و سالم باشید. چون که برای خودتون بهتر و راحتتر میشه این ازدواج.

گل - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

بهترین ازدواج که به اسم ازدواج آسان تعبیر شده ازدواج بالغ با بالغ

این نوع ازدواج ها از روی دلبستگی هایی که طبیعی هستن بوجود میاد. و سن این رابطه ها مربوط میشه به ۲۴سال به بالا. اصلی که برای این نوع ازدواج ها وجود داره مربوط هست به واقع بینی و پذیرش. تو این نوع ازدواج کسی، کس دیگه رو تغییر نمیده و تلاش نمیکنه جای اون فکرکنه و تصمیم بگیره. تو این رابطه ها عشق های آتشین وجود نداره و به خاطر انطباقی که با هم دارن مجبور نیستن برای فهموندن همدیگه انرژی زیادی خرج کنن. هر دوشون متعصب نیستن و انعطاف پذیری خوبی نسبت به کارهای هم دارن. مهمترین ویژگی رابطه بالغ_ بالغ عدم فاجعه سازی هست. یعنی میدونه که همیشه، همه چیز خوب در نمیاد.

در این رابطه کسی خودش رو بالاتر و داناتر از اون یکی نمی دونه، خودشیفتگی نداره پس سرزنش گر و تحقیر کننده هم نمی تونه باشه.

زن و شوهری که بالغ هستن حتما تو تمام موارد زندگیشون خوش نیستن و ممکنه اختلاف هایی هم وجود داشته باشه. اما به خاطر اینکه بالغ هستن میتونن یه راه حل مناسب برای مشکل ها پیدا کنن و اگه نتونستن راه حل پیدا کنن مشکل رو بدون جدل مدتی ول میکنش. این از معجزه های ازدواج آسان هستش.

این مطلب هم عالیه:
مدل بدلیجات دست‌ساز مارک دبی برای آرایش موی عروس

حالا میخوایم نکاتی که باعث میشه در زندگی موفق باشیم رو بیان کنیم.

۱_ مستقل باشیم

.jpg - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

یعنی چی؟ یعنی اگه ازدواج سالم و موفق داشته باشین مطمین باشین مستقل میشد. عزم و توانایی مستقل شدن بهتون کمک میکنه که تو زندگی زناشویی هم موفق عمل کنید و زندگی دو نفره ایی بسازین.

۲_ شنونده خوبی باشین

بیاین برای هم دیگه کمی وقت بذارین و حرف های همو بشنوین. یه ازدواج سالم مستلزم اینه که طرفین حرف همو بفهمن. آقایون در این رابطه بیشتر باید شنونده باشن چون خانم ها دوست دارن حرف هایی رو که تو دل و ذهنشون دارن رو برای همسرشون بگن. شما باید به حرفهاش توجه کنید و با نگاه کردن به اون در حالی که داره باهاتون حرف میزنه میتونه یکی از کلید های موفقیت تو زندگی شخصیتون باشه.

کلا مردها دوست دارن ساکت باشن. مثلا اگه خسته از سر کار میان دوست دارن چند دقیقه و یا یک ساعت همسرشون اونا رو به حال خودشون بذاره و سوال پیچشون نکنه. ولی برعکس زنها علاقه دارن هر اتفاقی که توی روز براشون اتفاق افتاده غم و شادیشون رو با حرف زدن بیان کنن.

۳_ برای هرچیزی اعلام موافقیت نکنید

2 - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

خیلی ها اعتقاد دارن که اختلاف نظر بین طرفین طبیعی هست و تا اختلاف نظر نباشه تفاهمی پیش نمیاد. و باعث میشه که بعدها نظراتشون به هم نزدیک تر بشه.

۴_  اگه به خاطر اینکه بعد که با هم ازدواج کردین، میتونید رفتار و اخلاقش رو تغییر بدین، ازدواج کردین، باید بگم  این خیلی اشتباه هست. هیچ کس حق نداره کس دیگه رو تغییر بده. اگه هم بخواد تغییر بده خیلی سخت هست و بعضی موقع غیر ممکن. یه ازدواج آسان چنین چیزی رو نمی پذیره.

۵_ مسئولیت پذیری در ازدواج سالم

بهتره مسئولیت پذیر باشین و دقت کنید که وقتی با هم بحث دارین و هرکدام یه تصمیم میگیره باید پای عواقبش باشه و مسئول کارها و تصمیماتی که میگیرین باشین. این یکی از اصولیه که باعث میشه ازدواجتون یه ازدواج سالم باشه.

این مطلب هم عالیه:
نکات مهم آرایش عروس از زبان عروس‌های مختلف سراسر دنیا
۶_ برای کنار هم بودن وقت بزارید

3 - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

بهتره زمانی رو تعیین کنید و کنار هم برای همدیگه وقت بزارین. وقتی از زمان ازدواج زوج ها مدتی میگذره، زوج ها دیگه صمیمیت قبل رو نسبت به هم ندارن و هر کدوم خودشون رو با کاری سرگرم میکنن. اگه می خواین ازدواجتون دوام داشته باشه. این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید. فراموش کردن همسر یعنی فراموش کردن زندگی تون و نابودی زندگی شخصیتون.

۷_ روابط جنسی تون رو تو ازدواج آسان حفظ کنید

رابطه جنسی برای دوام ازدواج سالم و زندگی خیلی مهم هست. حتی گفته شده اگه خلق و خوی مناسبی ندارین هم باید به طور منظم انجام بشه.

۸_ هیچ وقت از کلمه طلاق استفاده نکنید

4 - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

بهتره وقتی عصبی میشین و اختلاف کوچیکی بینتون پیش میاد هرگز از کلمه طلاق استفاده نکنید. چون تهدید یه استراتژی بالغانه برای حل مشکلاتتون نیست و ممکنه اوضاع رو بدتر کنه. پس بهتره اینکار رو نکنید.

۹_ قدر دانی داشته باشیم

قدر دان بودن به نفع هر دو طرف تو ازدواج آسان هست. بهتره تشکر کردن رو، تو زندگی تون همیشه نگه دارین چون باعث بهبود و تقویت روابط‌تون میشه.

۱۰_ هنگام عصبانیت سکوت بهترین کاره

5 - ازدواج سالم یک ازدواج آسان و ایده آل

وقتی به اختلاف نظر می رسین بهتره عصبانیت‌تون رو کنترل کنید. چون تو عصبانیت ممکنه هر اتفاقی و هر حرفی زده بشه و دیگه نشه جمعش کرد و روابط زناشوی‌تون از بین بره. میتونید موقع بحث بگین الان خیلی عصبانیم و نمی خوام صحبت کنم.
زوج هایی که خوشبخت هستن از رهنمایی های ازدواج موفق پیروی میکنن. شما میتونید با داشتن و انجام دادن این نکات یه زندگی سالم داشته باشین.

لطفا با نظرات سازنده خود مارو در این راه یاری نمایید

هیچ نظری وجود ندارد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا